basen

35 pomysłów na luksusowy basen – zainspiruj się!

Lato (przynajmniej kalendarzowe…) w pełni, a więc Pani Dyrektor przychodzi do Was z tematem idealnym na ochłodę :P Któż z nas nie chciałby mieć pięknego basenu w ogrodzie? Zazwyczaj skupiamy się na ich funkcji użytkowej – zatem ja zaprezentuję Wam dzisiaj 35 projektów, w których to właśnie basen nadaje efektownego charakteru budynkom.

Gotowi? Zaczynamy! ;]

Basen okalający cały dom! Do tego ścieżka stworzona z płyt przyciętych w równe kwadraty, kilka lamp i drzew – wszystko razem wygląda bardzo efektownie.

Basen o całkowicie nieregularnym kształcie idealnie pasuje do kamieni, którymi jest obłożony. Dodatkowo dobudowano tutaj zintegrowaną część z ogniskiem – idealnie, by wypocząć letnim wieczorem czy podziwiać zachód słońca.

Kiedyś niezwykle popularne baseny w kształcie nerki (które były nawet symbolem bogactwa!) zostają obecnie stopniowo wypierane przez duże, swobodnie zakrzywione baseny.

Ekskluzywny, wielopoziomowy basen ze szklanymi ścianami stanowi część całego kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego.

Do dużego basenu o zaokrąglonym kształcie dodano również specjalne miejsca do siedzenia oraz kamienie o fantazyjnym kształcie i mnóstwo roślinności. Całość dopełniają malutkie światełka.

Wyeksponowano tutaj ostre krawędzie basenu i przy tym zapewniono miejsce do odpoczynku na wygodnych leżakach.

Ten nowoczesny basen łączy w sobie klasyczny prostokątny kształt i różne zakrzywienia, które tworzą dwa oddzielne obszary i nieco zmiękczają formę całości.

Laguna Beach w Kalifornii – nowoczesny basen bez krawędzi, który przechodzi z wnętrza na zewnątrz.

Mega nowoczesny basen pozbawiony krawędzi pogłębia wrażenie otwartej przestrzeni.

Basen o nietypowym, lecz symetrycznym kształcie wzbogacają wygodne siedziska oraz tropikalna roślinność. Dodatkowo, został on zaprojektowany tak, aby przechodził łagodnie do oceanu.

Kolejny przykład „bezkresnego” basenu, który idealnie wpasowuje się w jego otoczenie. Jego projektant opisał to jako „całkowite zanurzenie w naturze”.

Ten uroczy mikroskopijny basen wydaje się być dużo większy dzięki „przedłużeniu” z oceanem.

Schody do tego ogromnego basenu prowadzą wprost z głównego pokoju! Wystrój dopełniają również identyczne leżaki z poduszkami. Wszystko wydaje się tu być perfekcyjnie ułożone.

Wysoki basen ze szklanymi ściankami wygląda bardzo efektownie i może świetnie sprawdzić się przy ogrodowych imprezach!

Musicie przyznać, że długi basen o prostym kształcie, który otacza dom, wygląda po prostu świetnie przy jego „otwartej” ścianie!

Do domku w stylu hawajskim zaprojektowano także wielopoziomowe baseny i egzotyczną kabinę.

W tym projekcie zastosowano najnowsze trendy wykorzystujące szkło jako ściany basenu – tutaj woda z basenu przelewa się jak w wodospadzie do zbiornika z hydromasażem.

Zachwycający widok! Oświetlenie basenu pięknie podkreśla kolorystykę nieba, a zamontowane w środku ognisko umila atmosferę.

Charakteru temu basenowi nadaje dodatkowe podbicie oraz mocne oświetlenia LED.

Ten basen posiada innowacyjną formę ze względu na swoje podwyższenie. Ponadto, wylewająca się woda nie zniszczy całej konstrukcji dzięki ułożonym przy wgłębieniach czarne kamyczki, które szybko ją wchłoną.

Podgrzewana wanna z hydromasażem na środku basenu… Ciekawe połączenie! Całość otoczenia sprawia przyjazny, harmonijny klimat.

Minimalistyczna forma zarówno basenu, jak i całego pomieszczenia przywodzi spokój – miejsce to może stać się azylem niezależnie od pogody czy pory roku.

Gładka tafla basenu o ostrej krawędzi w ogóle nie odwraca uwagi od najważniejszej części – krajobrazu i pięknie się z nią komponuje.

Ten basen akurat zaprojektowano tak, by można było spędzać tutaj dłuuugie letnie godziny. Duża powierzchnia, podest do siedzenia i bezpośredni dostęp do baru – jest tu wszystko, czego trzeba!

Minimalistyczny styl domu Midcentury Modern zawiera się również w projekcie basenu. Wszystko tworzy spójną całość i harmonijnie łączy się z okolicznym lasem.

Wewnętrzne oświetlenie LED basenu tworzy naprawdę niezły efekt. Całość trochę przypomina długą ulicę, jednak widać tu również finezyjne kształty po bokach. Razem z bogatym oświetleniem domu komponuje się to niesamowicie!

Ten projekt naprawdę mi się spodobał! Basen z wbudowanym hydromasażem łączy oba stojące na przeciwko siebie domy uroczym kamiennym mostkiem na jego powierzchni.

Nowoczesny design projektu z elementami azjatyckiego bambusa. Tutaj basen jest zaledwie dodatkiem do całości „zestawu rozrywkowego”: wygodnych siedzisk i ogniska.

Na dnie basenu dojrzeć można małe kamienne płytki ułożone w eliptyczny kształt wokół jego drugiego poziomu. Efekt głębi znacznie podkreślają umieszczone w różnych miejscach źródła sztucznego oświetlenia.

Ten kryty basen charakteryzuje się pogrubionymi kobaltowymi płytkami szklanymi. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj też okrągłe lampy, które przepięknie odbijają się w wodzie.

To nie basen, to już coś o wiele bardziej skomplikowanego! Wiele poziomów i „wysp”, do tego nietypowy, kanciasty kształt. To już prawie dzieło sztuki – szkoda tylko, że kosztowne…

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. Świetne inspiracje!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Działacz Nie lubisz nudy i przedłużających się dyskusji. Od teorii wolisz praktykę. Nie dla Ciebie długie wywiady o działaniu łydki – wolisz ją po prostu przyłożyć. Zamiast godzinami roztrząsać problem, po prostu go rozwiązujesz. Ciągle musisz być w ruchu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Bardzo dziękuję!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Biura Wielkich Korporacji – Podsumowanie Ep. 11-20

Nadszedł czas na drugie już podsumowanie jednej z najbardziej inspirujących serii na blogu Pani Dyrektor! W serii Biura Wielkich Korporacji...

Zamknij