W trzecim odcinku z cyklu „Architektura Przyszłości” prezentuję Ci po raz kolejny niezwykłe drapacze chmur na świecie. Naciesz swoje oko tymi cudami Cyber-architektury i technologii – naprawdę jest na co popatrzeć!
Pragnę zaznaczyć, że Cyber-architektura nie odnosi się tylko do wieżowców – znajduje swoje zastosowanie również w projektowaniu wnętrz czy całych systemów i planów zabudowy. Poprzez wykorzystywanie najnowszej technologii, Cyber-architektura adaptuje, manipuluje i kontroluje środowisko przy jednoczesnym nacisku na jego ochronę. Cyber-architektura stawia na innowację i ewolucję, jednak nie chce szkodzić środowisku, ale wręcz przeciwnie – chce się z nim zintegrować, umożliwiając zastosowanie wielu różnych rozwiązań odnośnie budownictwa.
James Law, architekt, założyciel firmy zajmującej się Cyber-architekturą, podkreśla, że lokalna innowacja ma globalny wpływ oraz że podczas budowy każdy krok jest dobrze przemyślany, ponieważ ma wpływ na lokalne i globalne środowisko.
Pani Dyrektor jest ciekawa, kiedy w Polsce doczekamy się wpływów i przykładów takiej Cyber-architektury :)
Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.