Usytuowanie działki w terenie ep.1 „Mała działka dla małego domu”

mala dzialka dla malego domu jak znalezc mala dzialke

Źródło: własne

Powiem Wam dzisiaj, ile warta jest najtańsza możliwie działka. 
Post dawno napisany, ale bardzo dobry i całkiem wesoły. Nie obrażaj się więc na moje sformułowania tylko PRZECZTAJ i WYCIAGNIJ WNIOSKI!
Jest kilka opcji wejścia w posiadanie takowej. Jest też profil, klienta ;]. Oto moja analiza Profilu Nr 1.

Profil Nr 1: „mała działka dla małego domu”. Taką kupują Ci, co urodzili się w bloku, spędzili w nim życie, nie mieli babci na wsi, często wakacje spędzali w ogródku działkowym, na studiach mieszkalni w akademiku, a jeśli nie, „mieli miejsce w pokoju” jako 2ga lub 3cia osoba. Dla nich każda działka jest cudem świata. Nie znają się na tym jak wybierać działkę, bo przecież pośrednik nieruchomości czy właściciel nie powie im prawdy o działce – chce sprzedać jak najszybciej za jak najwięcej przeważnie gównianą powierzchnię w idiotycznym miejscu.

Niestety Profil nr 1 nie zna się na niczym – bo jak ma się znać, skoro spędził wyżej wymienione życie!? Myśli, natomiast, że każda działka, inna niż blok, jest lepsza, toteż nie wie wielu rzeczy, które dobra działka musi mieś by w rok po wprowadzeniu się nie być dożywotnim przeklestwem niewinnego właściciela.
1. Niekształtna działka – długa, chuda, trapezowa, etc..
= mały wybór w projektach typowych, warunki zabudowy takie, że często z domu są nici = albo wtopiliście całkiem, albo za adaptację najmniejszej typówki zapłacicie tyle, co indywidualny.
 
2. Działka bez dostępu do drogi publicznej: z dostępem np. poprzez działkę sąsiednią
= użeranie z sąsiadem, dojazd przez obcą posesję jest bardzo trudny – kto ma, wie jak bardzo = spokoju mieć raczej nie będziecie o ponadto najtańszy dom na najmniejszej działce.
3. Działka na zboczu – gorszy przypadek jest jeszcze wtedy, gdy jest na północnym zboczu
= adaptacja projektu typowego kosztuje Was TYLE SAMO albo WIĘCEJ niż projekt indywidualny, a zapewne jeśli kupujecie najtańszą najmiejszą działkę kupicie projekt typowy za szczęśliwe 2 tysiaki, a koszty koszty potem Was i tak zjedzą.
 
4. Działka w pobliżu użytku Ls: jeszcze gorzej gdy cała jest Ls’em (użytkiem leśnym)
= albo nie macie warunków zabudowy, albo zbudujecie garaż, bo na dom nie będzie miejsca. Zmiana gruntów leśnych na cele nieleśne = haha = koszty lub nici z inwestycji.
 
5. Działka położona na gruntach rolnych wysokiej klasy
= zmiana przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze = czas, dodatkowe koszty
 
6. Działka w pobliżu cieku wodnego: jeszcze gorzej, gdy w bezpośrednim sąsiedztwie cieku.
= albo nie ma miejsca na chałupę bo od wody trzeba się przepisowo odsunąć, albo podtopicie się po pierwszych roztopach, albo nie dostaniecie wogóle pozwolenia = wtopa
 
7. Działka na „uboczu” – w terenie niezabudowanym, położona daleko od inych działek na których znajdują się zabudowania.
= albo nie dostaniecie warunków, albo zjedzą Was wilki, a odśnieżanie – zatęsknicie za blokiem po pierwszej zimie.
 
Oczywiście większość z tych paragrafów przy zakupie działki tak samo działa i „niszczy” powierzchnię zabudowy.
 
Chytry dwa razy traci mili Inwestorzy ;]
c.d.n.
 
Pozdrowienia z terenu! 
PD Architekt
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Usytuowanie działki w terenie ep.1 "Mała działka dla małego domu", 10.0 out of 10 based on 6 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Warszawskie Instalacje

Do tematu "Warszawskich Instalacji" powinna jestem założyć oddzielną galerię.  Zakwalifikuję ten temat do serii: "Dlaczego to Architekt właśnie powinien projektować,...

Zamknij