.: PaniDyrektor.pl
HOME > Porady architekta > Fachowo na temat > Jak wyszukać działkę w Geoportalu?
JAK WYSZUKAC DZIALKE W GEOPORTALU

Jak wyszukać działkę w Geoportalu?

Metody są dwie:

1. Geoportal sam ładuje numery działek po zbliżeniu (powiększeniu) do małej skali. Otwieramy więc Geoportal, klikamy akceptację warunków, przybliżamy rolką lub lupką w ikonce, akceptujemy kolejne warunki (okno wyskakuje w czasie powiększania) i GOTOWE.
Kiedy numery się pojawią, znamy miejscowość i lokalizację działki szybko ją odnajdziemy!

2. Metoda za pomocą „szukaj” – do tego potrzebujecie ZNAĆ NUMER DZIAŁKI oraz NUMER OBRĘBU EWIDENCYJNEGO – dane te możecie znaleźć na wypisie z ewidencji gruntów który wybiera się z właściwego starostwa powiatowego (wydział geo-kart.) albo np. z wypisu z ksiąg wieczystych który można znaleźć w internecie znając numer księgi oczywiście ;]

OTO JAK ZNALEŹĆ DZIAŁKĘ

PO PIERWSZE:

Wybieramy z prawego paska "geoportal 2"

Wybieramy z prawego paska „geoportal 2″

PO DRUGIE

Klikamy na dolne CZARNE OKO po prawej, wybieramy menu WYSZUKIWANIA i dalej Wyszukiwanie działęk, Wpisujemy miejscowość, nr działki, nr obrębu (niekoniecznie)

Klikamy na dolne CZARNE OKO po prawej, wybieramy menu WYSZUKIWANIA i dalej Wyszukiwanie działek, Wpisujemy miejscowość, nr działki, nr obrębu (niekoniecznie)

PO TRZECIE

Numery działek powtarzają się w różnych obrębach. Jeśli nie znasz obrębu, klikaj po kolei aż poznasz swoją działkę, geoportal podświetli Ci jej granice. GOTOWE!

Numery działek powtarzają się w różnych obrębach. Jeśli nie znasz obrębu, klikaj po kolei aż poznasz swoją działkę, geoportal podświetli Ci jej granice. GOTOWE!

Geoportal sam zaznacza której to działki szukacie. Obrys to jej granice ;]

Jeśli jesteś ciekaw jak sprawdzić, czy Twoja działka którą kupiłeś, czy planujesz kupić nie leży w terenach NATURA 2000 sprawdź tu:

JAK SPRAWDZIĆ CZY DZIAŁKA ZNAJDUJE SIĘ W TERENACH NATURA 2000

Dzięki takiej wiedzy możesz zaoszczędzić dużo czasu, pieniędzy i .. zdrowia ;]

Pani Dyrektor Pozdrawia

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.5/10 (4 votes cast)
Jak wyszukać działkę w Geoportalu?, 7.5 out of 10 based on 4 ratings

Dowiedz się o: Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
Przeczytaj poprzedni wpis:
LOZKO PIETROWE POKOIK DLA DZIECI COVER
Łóżko piętrowe – jak urządzić 1 pokój dla 2 dzieciaków

Niezobowiązująco i dla zachowania ciągłości dziecięcych tematów wnętrzarskich - pokój dla dwójki dzieci ;] Z pewnością powiesz, że niektóre z tych pomysłów...

Zamknij