Kompletnie odjechane pomysły na podłogę i posadzkę ;]

Już niemal 100lat temu czytelniczka prosiła mnie o wątek z podłogami. Nie mogłam się do tego tematu zebrać, bo to temat skłaniający do zbytecznego upraszczania. Wiecie już, że jestem absolutną fanką naturalnego kamienia i drewna na podłodze. Nie lubię płytek, paneli, większości laminatów, lastriko i innych sztuczności.

Co zatem może zastąpić tradycyjne nudne podłogowe rozwiązania? Oczywiście ekstrawagancja, pomysł i odwaga – czyli to, że nie boisz się krytyki a raczej „rośniesz w piórka” pod wpływem szemrania za Twoimi plecami ;]

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-1

Czy wiesz co to za materiał? Porcelana – tak – nie kamień naturalny tym razem :D Grupa Gardenia Orchidea.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-10

Beton gładzony na posadzkach? Oczywiście, że tak, a jeśli wydaje Ci się zbyt surowy możesz ożywić go wzorem!

Zobacz fantastyczne posadzki, które wybrałam dla Ciebie – zainspiruj się i zastanów gdzie mógłbyś taką zastosować ;]

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-9a

Jak myślisz co to jest? Wężowa skóra? Nie to drewno z fakturą skóry węża. Impregnowane lub lakierowane na ciemny odcień brązu lub czerń wygląda nieprawdopodobnie elegancko.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-9Detal skórzanej posadzki z drewna.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-8a

Wracając do mojego ukochanego kamienia – wiecie, że to połączenie 2 naturalnych marmurów?

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-8

Kamienne wzory mogą być również bardziej skomplikowane. Wygląda jak fototapeta, prawda? ;]

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-2

Zupełnie odjechana, unikatowa podłoga drewniana „falująca”. Pomysł firmy Bolefloor. Taka podłoga nie może się powtórzyć, prawda?

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-2a

Detal połączenia desek podłogowych falowanych na „pióro i wpust”.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-3

Podłoga firmy Snedker Studio of Denmark – fantastycznie kolorowe wzory. Planujesz kupić kolorowa podłogę? Zapomnij o ferii barw w meblach, na ścianach i na dodatkach!

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-3a

Sposób wykonania podłóg tej firmy pochodzi od japońskiej techniki „suminagashi”. Ten wariant nazywa się refrakcją. Wzór kolorowej posadzki inspirowany jest rozszczepieniem światła w pryzmacie. Dosłownie nie można oderwać od wibrujących kolorowych kresek … Jak oni to robią? Kolor upuszczany jest na powierzchnię wody, która spełnia funkcję naturalnego pryzmatu. Potem wzór przenosi się na drewno poprzez namaczanie klepek (desek) w wodzie. Jako finish stosuje się lakier UV.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-5

A może.. powrót parkietu na salony? Jamie Beckwith wie, jak dokonać tego w sposób wyjątkowo elegancki i gustowny. Ja osobiście parkiet lubię tylko w drogim wydaniu (może dlatego, że ten brudny i tani kojarzy i się z mnóstwem kamienic w których mieszkałam:P). Zobacz piękne parkietowe wzory, a jeśli zdecydujesz się już na wyszukany parkiet – NIE PRZYKRYWAJ GO DYWANEM!!!

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-5a

Nowocześniejsza wersja parkietu autorstwa Jamie Beckwith’a

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-6

Snedker Studio i jego kolorowa podłoga po raz drugi. Wielobarwny parkiet produkuje się z norweskiej sosny, w tym wypadku kolorowe akcenty podkreślają słojowatość drewna.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-6a

Deski te krojone są pniaczków w poziomie, stąd piękna tęcza przyrostu naturalnego cieszy nasz oko. A… lubicie może sęki? Mam w domu rodziców pokój w którym mieszkałam za młodu i wszystkie meble to nasze tradycyjne sosnowe (lakier przezroczysty). Kiedy wybierałam kolejne szukałam tych z największą ilością sęków ;] Ja osobiście uwielbiam wypadające z podłogi sęki ;] Z beli nie zdarzyło mi się, ale z desek wcale nowej podłogi w pokoju wybiłam kiedyś dwa i pamiętam, że bardzo mi się to podobało :D

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-4

Jako przedostatni przykład posadzki zupełnie nieprzeciętnej pokażę Wam produkt o nazwie „impresja” firmy Senso. Stworzyli oni podłogi żywicowane w tzw. technologii „Freez”. Kwestią sporną jest do jakiego wnętrza wzorzysta posadzka byłaby odpowiednia, ale z pewnością każdy wzór może znaleźć się na niej i zostać wykonany w nowoczesnej technologii „zamrażania”.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-4a

Łudząco podobny do 3d detal podłogi stworzeonej metodą „Freez”.

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-7

Mój absolutny, totalny, mega-hit zostawiam na koniec ;] Wyrosłam z otoczenia „antycznych” przedmiotów i prawdę mówiąc kiedyś tylko takie wnętrza uważałam za piękne i stosowne. Przez lata zmienił mi się gust, ale coś smakującego luksusem zawsze jest ze mną po drodze ;]

podłogi-posadzki-pomysl-na-modne-jak-dobrac-ziekawe-niezwykle-7a

Przyjrzyj się bliżej detalowi połączenia intarsjowanej finezyjnie barokowej posadzki. Czarne to kamień, srebrne to stal a pozostałe kolory to drewno. Dąb i jabłoń? Merbau i grusza? Nie wiem, ale to jest piękne ;]

PD Architekt pozdrawia i zaprasza w krótkim czasie do głosowania na mojego bloga w konkursie BLOG Roku 2013

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Kompletnie odjechane pomysły na podłogę i posadzkę ;], 9.8 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miła niespodzianka podczas reklamacji lampy

Zareklamowałam przedmiot i bez zwłoki, pytań i dyskusji otrzymałam całkiem nową lampę. Jak to się stało?! Zmierzam się z rodzimym narzekaniem...

Zamknij