Czego nie wiesz o modnej kuchni – wyspa kuchenna – ciekawe pomysły.

Dziś mam dla Ciebie kolejna garść kuchennych inspiracji. W ubiegłym tygodniu pislałam o kuchni dla prawdziwego mężczyzny, dużo wcześniej o urządzaniu kuchennych wnętrz a jeszcze wcześniej o zlewach i umwalkach <– tam znajduje się jeden z moich ulubionych zlewów nadających się do wyspy kuchennej, mianowicie o zlewie rzeka tzw. „river sink”.

Zebrałam dla Ciebie ponad 40 pomysłów na kuchenna wyspę. Jeśli zastanawiasz się dlaczego dużo w nich kuchni w stylu amerykańskim podpowiem Ci, że wyspa jednak nie jest u nas tak popularna jak tam – przede wszyystkim dlatego, ze .. nasze kuchnie są ciągle za małe. Oszczędzamy na kuchni bo wolimy bawialnię (salon).  Czy to słuszne? Nie wiem – podobno i tak najwięcej czasu spędza się w kuchni. Czy tak?

Zainspiruj się więc i szykuj na.. weekend ;]

Wyspa kuchenna i piękne inspiracje!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_25

Jedna z niewielu moich inspiracji w duchu nowoczesnym – piękna wyspa kuchenna z betonu gładzonego w połączeniu z biokominkiem. Obniżenie stropu drenianą zabudową jest tutaj szczególnie korzystne i bardzo podoba mi się – obniżane sufitu płytą G-K jest passe :P

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_23

Wyspa w kuchni nie musi byc zabudowana – moze być to drewnana „komoda” z kamiennym blatem. Nawet lepiej jeśli jest „jedyna w swoim rodzaju”. Do wyspy dołączasz sprzęt kuchenny i – gotowe!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_19

wyspa kuchenna a’la ciekawostka – zbudowana z klocków lego (albo okładzina z klocków lego). Taką wyspę nietrudno mieć – gorzej z dopasowaniem do niej pozostałych części wystroju kuchni. Pamiętaj, że taka wyspa w kuchni wymaga spokojnego towarzystwa. Więcej kolorów wprowadziłoby chaos, zamieszanie a to spowodowałoby to, że wnętrze nie byloby dobrze odbierane.

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_18

Męska kuchnia? Ostatnio miałam taki temat. Ta wyspa kuchenna nada się idealni do wystroju wnętrza kuchni w kórej mężczyzna jest szefem. Blacha ze stali nierdzewnej jest kosztowna i niewiele osób umie dobrze ją spawać – pamiętaj o tym!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_22

Ciekawy projekt wyspy kuchennej – lite dreno z betonową płytą i szufladami drewnianymi. Formą przypomina trochę warsztat ale taki jest właśnie nowoczesny design :P

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_17

Jeszcze troszkę nowości w pomysłach na kuchenną wyspę. Minimalnie i elegancko – to wyspa o profilu z płyt z żelbetu wypełniona szafkami/szufladami o frontach z białego błyszczącego laminatu. Zobacz jak dobrze dopasowany został okap kuchenny!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_16

Mobilna wyspa kuchenna wielofunkcyjna? Co Ty na to? Niedługo cały post o takich meblach – to i modne i praktyczne więc jeśli nie jesteś pewien czy chcesz budować na stałe wyspę kuchenną a chciałbyś spróbować i masz trochę miejsca to razowiązanie jest dla Ciebie!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_15

Właśnie coś takiego jest dziś używane jako wyspa – jeśli jest to zabytkowe, czytaj – pochodzi o Twojego dziadka – tym lepiej. Nowoczesny design lubi takie rozwiazania. ;]

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_14

Kolejny przykład ruchomej wyspy. Ruchoma wyspa kuchenna ma to do siebie, że nie może mieć zainstalowanych urządzeń kuchennych, a jeśli tak to z pewnością system plug-in plub-out jest dość skomplikowany. Dla kogoś kto wyspy nie jest pewnien to co wdzisz wyże jest dobrym rozwiązaniem.

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_13

A jak podoba Ci się taka kuchnia? Wyspa lekko w stylu art-novu, ceramiczne lampy nad nią i białe meble dookoła? Mnie sobiście nie podobają się meble dookoła – są „ni w pięć ni w dziewięć”. Wyspa kuchenna natomiast i lampy nad nią są bardzo dobre ;]

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_11

Klasyczna biał kuchnia ze współczesnym akcentem w postaci czerni oraz wyspą kuchenną która z jednej strony jest blatem kuchennym z dugiej służy jako barek albo stół do spożywania posiłków.

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_12

Piękna współczesna wyspa z litego postarzanego drewna z półkami w formie stalowych szuflad, zlewem podręcznym i płytą grzewczą. Po wielkości zlewu mniemam, że główny jest z innej strony :P

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_10

Wyspa kuchenna w stylu modern-cottage czyli nowoczesnego gospodarstwa. Zobacz jak białe meble zostały obudowane jasnym drewnem – dzieki temu wyspa kuchenna pasuje do wystroju wnętrza.

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_7

Bardzo ciekawe wnętrze kuchni z wyspą kuchenną z czarnymi mablami i wspaniałymi krzesłami. Zazwyczaj jestem daleka od polecania taich kształtów, ale te krzesła w tym wnętrzu są na szósykę!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_20

Surowy design wystroju kuchni z wyspą przykrytą blatem ze stali nierdzewnej. Wyspa ta nie jest tak chłodna w odbiorze jak ta pokryta blachą ze stali nierdzewnej w całości. Strefa przy której można spożywać posiłki wykończona jest innym materiałem – zaważ!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_9

Blat kuchenny z płyty z kamienia naturalnego na drewnianych nogach i zlewem w środku? Jeśli chciałbyć ten okap to chyba uwielbasz gotować ;P – Taki blat jest wręcz fantastycznym przedłużeniem miejsca wykonywania prac kuchennych ;]

Po prezentacji kilku kuchni i kuchennych wysp w wystroju Europejskim czas na kilka inspiracji zza wielkiej wody. Pooglądaj i zauważ czym różnią się kuchnie ze starego kontynentu od tych Amerykańskich.

Uprzedzę Cię, że różnica polega przede wszystkim na kompleksowej aranżacji przestrzeni. Każde miejsce wolne jest wykorzystane do zabudowy tak, aby kuchnia była praktyczna i potrafiła dosłownie pochłonąć każdą ilosć sprzętu! To bardzo ważne przy projektowaniu kuchni – może to nie mega-nowocześnie, designersko czy hipstersko, ale..

Właściwie nie mogą pojąć dlaczego u nas projektuje się tak idiotycznie krótkie (niskie) meble (szafki) kuchenne. Kończy się to tym, że na szafkach po kilku latach mieszkania prezentowana jest „wystawka” mniej używanych garnków, dzbanków, wazoników i innych bibelotów które dziwnym trafem powinny być w kuchni ale jakoś tak nie zaplanowaliśmy dla nich miejsca..Nie muszę chyba mówić Ci jak kiepsko wygląda owa „wystawka”. Ty tego nie widzisz, bo do tego się przezwyczajasz – widzą to inni i wyciągają wnioski np. o Twoim bałaganiarstwie. Oczywiście nie zmienia to faktu, że wszyscy Ci którzy Ciebie oceniają mają również wystawki na swoich meblach ale to nasza narodowa przypadłość oceniać.

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_

Zobacz, ile w tych meblach szafek, szuflad, schowków! Meble nie mają miejsca na wystawkę! są ZABUDOWANE do sufitu – to czyste i wygodne! A kuchenna wyspa – inny kolor drewna niż pozostałych mebli – to dobry plan bo eksponuje wyspę i sprawia, że kuchnia nie jest taka nudna ;]

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_8

Tą wyspę pokazuję ci po to byś wiedział dlaczego należy cofnąć zabudowę szafek wyspy! Chodzi o to abyś mógł usiąść z jednej ze stron wyspy kuchennej – to czyn ją praktyczną!

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_6

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_5

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_3

wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_2

wyspa_kuchenna_wyspa_w_kuchni_nowoczesna_kuchnia_aranzacja_wystroj_pomysl_1

Na koniec jeszcze kilkanascie innych pomysłów na kuchenne wyspy – zajrzyj do gelrii ;] 

Pani Dyrektor Architek pozdrawia, życzy miłego projektowania kuchni a wniej kuchennej wyspły i namawia do projektowania, kupowania mebli kuchnnych POD SUFIT oraz do zlikwidowania wystawki bibelotów na szczycie szafek w Twojej kuchni!!

Temat moblilna wyspa w kuchni jeszcze w tym miesiącu ;]

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (3 votes cast)
Czego nie wiesz o modnej kuchni - wyspa kuchenna - ciekawe pomysły., 9.0 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. mobilna wyspa kuchenna cos wspanialego zlew plyta i lodowka w jednej szawce prosze o informacje gdzie to mozna kupic pozdrawiam j

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Proszę poszukać po angielsku w grafice google, podejrzewam, że u nas może tego nie być niestety. Mnie również podoba się ten pomysł ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • Widzialem takie kuchie na [admin edit] Oni sprowadzaja kuchnie prosto z Nowego Jorku. Piekne drewniane, i wcale nie tak drogo..

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysł na Nowoczesny Dom EP.2 – Domy Jednoprzestrzenne

W pierwszym poście z cyklu Pomysł na Nowoczesny Dom pisałam o domu prefabrykowanym, który posiada charakterystyczny styl dzięki redukcji klasycznego...

Zamknij