Strych – Powody Dla Których Warto Go NIE Mieć

Lubimy gromadzić. Brzydka cecha, bo gromadzimy przeważnie rzeczy, których wcale nie potrzebujemy. Podziwiając piękne projekty wnętrz starajmy się zauważyć, co dokładnie różni je od naszych. Jak osiągnąć ten „światowy” wygląd? Planując od podstaw chociażby.

Benefity pochodzące z niezagospodarowanego strychu są duże. Uzyskujemy łatwo nowoczesny design wnętrza a przy tym oszczędzamy na przestrzeni która po kilku latach staje się wyrodnym miejscem domu – brudnym, zakurzonym i nie uczęszczanym.

Kilka przykładów na to, jak można zagospodarować przestrzeń pod dachem:

Sypialnia na "strychu"

Sypialnia na „strychu”

 PRZESTRZEŃ SYPIALNA – zwana inaczej antresolą
Strychu nie mieć można nie tylko w nowym domu ;] Z łatwością można go zdemontować rzadko albo nigdy strych nie jest nie do zdemontowania. Oczywiście ujawniamy wtedy konstrukcję dachu, jest to jednak element designu i jeśli tylko więźba nie jest zniszczona nic nie stoi na przeszkodzie by ją eksponować.

ZAGOSPODAROWANIE STRYCHU 2

GARDEROBA – nie bojąc się skosów na poddaszu, otwierając przestrzeń dachu zyskujemy dużo przestrzeni którą zagospodarować możemy jako użytkową w rozumieniu faktycznego użytkowania, nie składowania niepotrzebnych rzeczy.

ZAGOSPODAROWANIE STRYCHU 5

SALON – w przestrzeni bezpośrednio pod dachem. Przestrzeń strychu nie musi być schowkiem niepotrzebnych/nieużywanych rzeczy. Salon, gabinet czy pokoik dla gości – w przestrzeni bezpośrednio pod dachem – wspaniały pomysł.

ZAGOSPODAROWANIE STRYCHU 2 10

LOUNGE – na antresoli możesz zorganizować sobie miejsce do wypoczynku – lubimy patrzeć z góry – prawda?

POWIĘKSZENIE PRZESTRZENI DOMU – dementuję od razu argument „ogrzewania”. Dobrze zaizolowany dom i dach to podstawa oszczędzania, więc jeśli zacząłeś ją od zmniejszenia ocieplania  – teraz masz szansę go zwiększyć.

WYEKSPONOWANIE WIĘŹBY DACHU – jeśli tylko jesteście w posiadaniu starszego obiektu może zdarzyć się, że wasza więźba dachowa jest bardzo wyjątkowa. Niegdyś inaczej traktowano budowę dachu, drewno było zdrowsze, tańsze, elementy więźby posiadały duże przekroje – eksponowanie więźby jest trendy ;]

ZAGOSPODAROWANIE STRYCHU 13

 

Kilka innych jeszcze propozycji? Jesteś przekonany?

Pani Dyrektor Architekt
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
Strych - Powody Dla Których Warto Go NIE Mieć, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Wnętrze z odsłoniętą więźbą – bajka! :) Rzeczywiście nie warto budować strychu dla kurzu i pajęczyn… i tak niczego wartościowego się tam nie przechowuje,z obawy przed kurzem i wilgocią. A z pozoru tak rozsądnie to wygląda…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Właściwie brak strychu to same plusy ;] Jest czyściej, jest więcej przestrzeni, jest ciekawiej i … praktyczna sprawa – ludzie bardzo często oszczędzają na ociepleniu dachu, bo „twierdzą, że strych i graty na strychu go docieplą” (to nie żart). Brak strychu zmienia postać rzeczy. Dach eksponowany należy docieplić solidnie ;] = Same plusy ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak Pomalować Wnętrze, Które Będziesz Kochać?

Jak?Jak dobierzesz kolor do Twoich mebli w kuchni? Jak dobierzesz go do zasłon? Jak sprawić, by kolory ze sobą współgrały? Jak...

Zamknij