Instalacje w jednej z warszawskich kamienic. Wyjątkowe w każdym calu!

Warszawskie Instalacje

Do tematu „Warszawskich Instalacji” powinna jestem założyć oddzielną galerię. 
Zakwalifikuję ten temat do serii: „Dlaczego to Architekt właśnie powinien projektować, nie budowlaniec, nie instalator i nie inny tańszy fachowiec-branżowniec”.
 
Te niesamowite utwory sztuki budowlanej są „szeroko spopularyzowanym w stolicy ewenementem”
Warszawskie Instalacje pojawiają się w różnych konfiguracjach. W wersji starej – w przestronnych „zabytkowych” kamienicach i nowoczesnej w ciasnych zapyziałych blokach. Pojawiają się na zewnątrz i wewnątrz. Oplatają ściany wertykalnie i horyzontalnie, czasem w poprzek i wszyskie inne możliwe wymiary naraz – jak bywa najczęściej w przypadku rur w systemie kanalizacji warszawskiej.
Instalacje w jednej z warszawskich kamienic. Wyjątkowe w każdym calu!

Instalacje w jednej z warszawskich kamienic. Wyjątkowe w każdym calu!

Kiedy wchodzę do takiej klatki jak powyżej (róg Marszałkowskiej i czegoś tam przy DK2) zapiera mi dech w piersiach. Stoję chwilę, nie wiem co powiedzieć, a potem cały dzień myślę „ile instalator myślał, żeby tak to właśnie wymyślić”. Do mojego umysłu wkradają się też myśli fatalistyczne w styku „co by było, gdyby taki dresik, przechądząc obok Instalacji takiej, mając zły humor, wyładował swoją frustrację na owej Sztuce i.. co wtedy??
 
Może ktoś z czytelnków wyjaśni mi o co chodzi?
 
Wasza Pani Dyrektor
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Złote Tarasy – Galeria Obłąkanych

Czy ktoś zastanawiał się nad tym, dlaczego korytarze wiodące do WC w Złotych Tarasach są w czarno-białe Paski?? Nie mogę...

Zamknij