Witryna sklepowa z pomysłem – zachęć i zachwyć klienta ;]

Czuję, że dawno nie pisałam na temat komercyjny.

O temacie zabytkowej witryny sklepowej z Sanoka, którą się zajmowałam, możecie poczytać  TUTAJ:) Dziś pokażę Ci pomysł na witrynę sklepowa która być może przyczyni się do wzrostu zainteresowania Twoim sklepem / kawiarą / stoiskiem ;] Projektowanie sklepowych witryn to poważna sprawa bo jest jednym z czynników który sprawia, że potencjalnie może odwiedzić Cię więcej klientów lub to, że w stronę Twojego sklepu czy kawiarni nie popatrzy nikt.

Dlaczego musisz zachwycić / zaskoczyć / zszokować / – wywołać jakieś uczucia z kliencie już wiesz. Teraz zobacz jak projektuje się witryny, jak zagospodarowuje się wejścia do sklepów czy kawiarni tak aby przyciągały, kusiły, intrygowały przechodniów.
Na zdjęciach zobaczysz bardzo dobre modne pomysły na witryny sklepowe, wejścia do kawiarni etc ;]

Jeśli nie mas jednak pieniędzy na drogie przeprojektowanie swojej witryny, lokal nie jest twój więc nie będziesz inwestować czy po prostu nie masz pomysłu na to co zrobić poniższy akapit jest dla Ciebie ;]

W Warszawie w miejscach odwiedzanych tłumnie nie chodzi o bogaty wystrój, dopięte na ostatni guzik przedsięwzięcie projektowe –  najbardziej liczy się z amerykańska zwany „vibe” – wibracja – klimat, atmosfera miejsca. Wiesz, że przy belgijskich frytkach na rogu ul. Polnej – przy Tzw. OKIENKU ludzie siedzą na skrzynkach po wodzie butelkowanej? Skrzynki rozstawione są po chodniku naokoło okienka przez które podają frytki i nikt nie narzeka na niewygodę. Ludzie uwielbiają te skrzynki. Inne przykłady niewymuszonego i niekontrolowanego designu to pojawiające się już wszędzie leżaki (np. Leniviec), drewniane euto-palety, stare stołki czy wiadra.

Ciekawa witryna sklepowa – zobacz inspiracje!

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_31

Aby mieć taką witrynę … musisz zlecić zaprojektowanie i wybudować taki obiekt ;] Niezwykła, przemyślana elewacja pozwala na takie aranżacje ;]

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_9

Czysta szklana zabudowa witryny ujawnia współczesne wnętrze którego kulminacją jest frontowa ściana z płytkowym kolażem. Zauważ, że drewniane stoliki mają kółeczka. Tak możesz łatwiej wtoczyć je do lokalu.

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_7

Myślisz, że potrzebujesz koniecznie drogiej tafli szkła by wyróżnić elewację swojej kawiarni spośród innych? Zobacz jak proste czarne drzwi garażu i ciekawe graffiti na ścianie może okazać się kluczem do przyciągnięcia ciekawych nowości i być może wiernych na przyszłość klientów ;]

design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_10

Okna witryn sklepowych są kosztowne? Zasłoń je drewnianą instalacją. Taki kształt możesz wyciąć nawet ze szlifowanej płyty OSB. Taka elewacja sklepu przyciąga uwagę, jest efektowna i sprawia, że ludzie przechadząc myślą sobie „co też tam się ukrywa – sprawdźmy!”

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_6

W Krakowie ludzie siedzą przy stolikach, w Warszawie gdzie popadnie i bawią się równie przednio a może i nawet bardziej hipstersko ;P Jeśli przy Twoim sklepie / kawiarni są schody zagospodaruj je! Odświeżone i czyste z poukładanymi jak na obrazku poduchami zachęcą do wejścia. Ludzie lubią czuć się jak u siebie – pokaż im, że w Twojej kawiarni poczują się właśnie tak dobrze, jak u siebie!

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_8

Coś podobnego pokażę Wam w najbliższym czasie tylko w nieco mniejszej skali. Kontener reklamowy – rekreacyjny – kawiarniany. Nowy obiekt na jednej z warszawskich ulic na której jestem prawie codziennie ;] Ten tutaj to przykład zaufania ludzi do społeczeństwa. Ostatnio widziałam jak gówniarz (wybaczcie mateczki) rzucał drogimi słuchawkami po podłodze kawiarni któa udostepniała iPady i słuchawki wmontowane do stolika i przeznaczone do zabawiania klientów ( było to w Szczecinie ).

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_11

Elewacja i witryna sklepowa typu zgadnij co to ;] Rok temu w Hannoverze znalazłam kawiarnię która na fasadzie miała naklejone kolorowe drewniane stołki w pozycji – nogami do elewacji ;] Prowokuje do zbadania lokalu – prawda?

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_12

Moda na kawiarnie / sklepiki w kontenerach dopiero się rozkręca. Niestety wiele z naszych miast poczytałoby za ujmę promowanie „bylejakości”. W ujęciu kreatywnej architektury czy designy dobry kontener na restaurację to niejednokrotnie rozwiązanie bardziej trafione niż nudny klasyczny lokal.

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_13

Kawiarnia bez elewacji? Tak dzieje się jeśli obiekt porośnięty jest bluszczem a Ty kupiłeś tylko miejsce garażowe i tam chcesz zaprojektować Twój lokal ;]

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_14

Jedna z bardziej malowniczych witryn jakie napotkałam w poszukiwaniu pomysłu dla Ciebie – o ile tak można to nazwać. Pomysł z Hong Kongu autorstwa pary designerów Charlie&Rose.

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_15

Industrialne, surowe i lekko romantyczne wnętrze.

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_16

Jeśli nie chcesz płacić za drogie poligraficzne nadruki na szybie witryny możesz namalować coś kolorowego i wesołego – to też przyciąga uwagę przechodnia – szczególnie w szarym smutnym jesiennym miejskim otoczeniu ;]

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_17

Witryny eklektyczne. Drewniana witryna wyglądająca niemal jak z minionej epoki to niejednokrotnie bardzo dobre rozwiązanie. Podkreśla zabytkowy charakter obiektu albo nadaje mu nutkę vintage ;]

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_30

Jeśli tylko ktoś pozwoli Ci pomalować kamienicę w taki sposób zainteresowanie witryną nie będzie Ci potrzebne. Cała uwaga przechodnia zwrócona będzie tak czy siak w stronę tego budynku ;]

witryna sklepowa_modna_kawiarnia_

Uwielbiam wręcz kiedy nowe godzi się ze starym i współżyje ze sobą w przestrzeni. Nowoczesna architektura nie jest po to by przerażać a zabytki nie są po to by komplikować. Jest mnóstwo rozwiązań projektowych pokazujących jak dobrze prezentuje się nowe w towarzystwie starego.

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_2

Hipsterska kawiarnia? Hipsterska elewacja! Kilka płyt – OSB, deski, wiórowa i kontrowersyjna elewacja kawiarni / pubu gotowa!

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_3

Nowocześnie i minimalnie – elewacja z witryną kawiarni w Szanghaju

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_4

Mniej znaczy więcej również w relacji witryny do fasady budynku ;]

witryna_sklepowa_design_sklepu_witryny_sklepowe_nowoczesne_ciekawy_pomysl_na_sklep_restauracje_kawiarnie_5

Jeśli tylko dysponujesz dużym budżetem możesz wybierać spośród stolarki witrynowej. Zaokrąglone są bardzo eleganckie.

Na sam koniec przykład fatalnego zagospodarowania przestrzeni elewacji sklepu w parterze przywieziony przeze mnie ze Szczecina. Zobacz. jak dobrze wyglądałaby ta kamienica BEZ różu w parterze? Wiem, że właściciel sklepu czy restauracji zrobi wiele albo nawet wszystko aby przyciągnąć klienta ale.. gdzie jest granica narażania się na śmieszność? Gdzie jest granica pomiędzy upiększaniem a niszczeniem przestrzeni publicznej? Co myślisz na ten temat? Może powiesz, że autor tego dzieła chciał dobrze? A może lepiej zrobiłby nic nie robiąc??

Przejrzyj raz jeszcze pomysły na witryny i sklepowe elewacje które dla Ciebie wybrałam, udaj się po poradę do swojego architekta i zastanów się co wybierasz ;]

design_sklepu_witryny_sklepowe_koszmarne

design_sklepu_witryny_sklepowe_koszmarne4

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia z absolutnie zbyt zimnych Bieszczad nocą..

AKTUALIZACJA z 7.03.2014 – W marcowej Gazecie Galerie Handlowe ukaże się artykuł o szkle w Galeriach w którym m.in. Pani Dyrektor również wypowiada się na witrynowo/galeriowe tematy.
Wkrótce pełna wersja mojego wpisu i zdjęcia z publikacji ;]

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.6/10 (7 votes cast)
Witryna sklepowa z pomysłem - zachęć i zachwyć klienta ;], 8.6 out of 10 based on 7 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. Przyznam szczerze, że tylko 1 przypadła mi do gustu

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niezwykłe Drzewa w Singapurze

Dziś Pani Dyrektor zabierze Cię do... Singapuru. A dokładniej, do pewnego tajemniczego ogrodu...:) Zainteresowały mnie szczególnie super-drzewa. Są one kolejnym przykładem...

Zamknij