Zapałki ze Skunksem ;] – Design Fun czy Marketing?

Przypadek Zapałek ze Skunksikiem jest po prostu nieziemski. Zachowam je w pudełku pamiątek „z życia” i mam nadzieję pokazywać będę za 50 lat znajomym. Może do tego czasu zagadka projektanta-grafika tegoż Skunksika rozwiąże się? Te oto zapałki zachwyciły mnie :D

Pudełko z rysunkiem Skunksa – Bezcenne – ale dlaczego Zapałki??

Albo jestem za młoda by wiedzieć, albo za stara, albo zupełnie poza tematem. Mój wspaniały przykład Designu użytkowego na dziś, albo jeszcze lepszy marketing ;] – Zapałek ze Skunksikiem długo nie zapomnę, a być może o to chodziło autorowi tejże grafiki ;] Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd wziął się Skunks na zapałkach i przy okazji jeszcze – skąd napis „nie śmierdzę groszem” ?? 

Gdzieś kiedyś zaczytując się w NLP dowiedziałam się, że coś takiego może bardzo pomóc w zapamiętaniu marki – w moim przypadku udało się. Poprzez zdziwienie, zaciekawienie, zakotwiczenie się tematu „Dlaczego tak a nie inaczej” Skunksik i jego zapałki trafiły tam, gdzie powinny – do środka mojego różowego mózgu, w całkiem głęboką szufladkę. 

Zapałki te na drugiej stronie oprócz kodu kreskowego i Skunksa mają napis „Wyprodukowano na Ukrainie dla F.H. Szewczyk” oraz adres (chyba tejże F.H.) 56-420 Solniki. 

Jest tam również numer telefonu ;] – Nie napiszę jaki, ale – nie mogę wprost doczekać się poniedziałku i mojego pytania „Dlaczego macie Skunksika na opakowaniu zapałek” wypowiedzianego do odbiorcy mojego telefonu ;]!

Z zaciekawieniem – Pani Dyrektor Architekt

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. Te zapałki to z serii ” Wesołe zwierzęta’ . W serii jest 10 pudełek znapisami :
    1-Ale dałem czadu,2-Bzykam na okrągło, 3-Uśmiecznij sie , 4- Pies na baby, 5-olewam wszystko. 6- nie śmierdzę groszem, 7-mów mi kotku 8- uśmiechnij się 9- sssspoko, 10- lizus . Oczywiście każde hasło jest ze zwierzątkiem. Pozdrawiam tkatra

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców – KRPiP KIT :D

Jak wiele innych osób i do mojej firmy ostatnio przysłało się pisemko zamieszczone obok: Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców był...

Zamknij