Życie Leminga – Wariacje na Temat Kłamstwa

Mówią o nich Nowa Klasa Średnia. Piszą często, śmieją się i zakładają im Fun Pag’e na Fb. Lemingi.Niedawno zauważyłam, że przeżywam swoisty Weltschmerz. Ja na tle dzisiejszych realiów robię coś innego niż większość. Codziennie rano i wieczorem zastanawiam się, czy to co robię przyniesie mi to czego pragnę.

 

leming_architektoniczny_klamstwo_architekt

 

Odkryłam jedno z podstawowych źródeł Weltschmerzu jaki mi towarzyszy.

Wszyscy naokoło kłamią. 
Czytam dalej o Lemingu. Śmieję się na: „Kubek Starbunia a w środku Neska”, „Dobrze mieszkać w mieście jak na wsi oba teście” czy „Wieczór włoski – Lazania z Lidla Czianti z Biedronki”.Porównuję się z innymi – każdy to robi i nie przyjmę tłumaczenia, że jest inaczej (jak nie w tym to w innym temacie).
Porównuję się i pytam – czy dobrze zrobiłam, że prowadzę własną firmę i nie wybrałam się na Korpo-Etat?
Porównuję się z innymi i widzę, jak Korpo śle ich za granicę, jak nalewa benzyny do baku, jak płaci rachunek za Orange za czynsz i delegacyjne wydatki.

W końcu:
Porównuję się i patrzę jak zaciągają 40 letnie kredyty na domy które im projektuję a na ucho mówią mi, by mój konstruktor zmniejszył im ilość zbrojenia w fundamentach, bo „ich na tyle nie będzie stać”.

Odkrywam:
Wszyscy naokoło kłamią! Leming to Kłamca Wierutny ;] Mistrz Kłamstwa nawet.
Okłamując siebie zaciera rzeczywistość dokładnie i skrupulatnie – przecież rzeczywistość budujesz Sam :D

Dzięki Lemingom dostaję lekarstwo na moje pytania odnośnie trafności obranej drogi życia.

P.S. 
Pani Dyrektor nie przeprojektowuje żadnych swoich inwestycji niezgodnie z zasadami sztuki budowlanej nieważne jak bardzo klient płacze. prosi i narzeka.

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Życie Leminga - Wariacje na Temat Kłamstwa, 9.8 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budynki Kolejowe, Mosty Stalowe i inne cukiereczki

Pani Dyrektor pokaże dziś jeden z bardziej lubianych przez nią "architekturowych" tematów - budynki kolejowe. Oto most kolejowy w Magdeburgu...

Zamknij