Architekt o Architekturze

  1. Architekt

Najważniejsze

Nie możesz przegapić w Architekturze





Analizy i Procedury

Analiza chłonności – potencjału inwestycji – budowa szeregówki – Q&A

22 września 2021

Czym jest analiza chłonności inaczej zwana również analizą potencjału albo analizą ryzyka? Dlaczego powinienieś ją zrobić zanim kupisz działkę pod inwestycję i rozpoczniesz budowę? Dzisiaj pokażę Ci taką analizie na podstawie szeregówki. Zapraszam! Wasze najczęściej zadawane pytanie to: Jaka jest minimalna szerokość działki, na której możesz wybudować szeregówkę? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Zależy od tego, jaką szeregówkę chcesz wybudować. Za pewnik można wziąć tylko jedną wytyczną. Ogródek musi mieć minimum 4 metry do granicy – bo ściana ogrodowa będzie ścianą z oknami! Kwestia dojazdu jest już dużo mniej oczywista. Najczęściej spotyka się przypadki, w których szeregówka ma drogę od wejścia,.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Analizy i Procedury

Analiza nasłonecznienia, zacienienia, przesłaniania – DOM JEDNORODZINNY.

13 listopada 2015

AnalizyNiedawno opisywałam, na czym polega i po co się wykonuje analizę zacieniania, nasłoneczniania i przesłaniania w przypadku budynków usługowych, biurowych, domów wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej. Dzisiaj opiszę i pokażę jak wyglądają takie analizy w przypadku projektu DOMU JEDNORODZINNEGO kilku prowadzonych przez moje biuro inwestycji. W skrócie o analizach nasłonecznienia: Rodzaje analiz: analiza przesłaniania, analiza oddziaływania, na którą składają się: analiza nasłonecznienia, analiza zacieniania. oraz wpływu projektowanego budynku na działki sąsiednie. W przypadku domu jednorodzinnego potrzebna będzie głównie analiza oddziaływania czyli analiza nasłonecznienia i zacieniania, w sumie dwa rysunki. Jednak w celu wykonania dokładnej analizy i tak potrzebne będzie wykonanie modelu 3D analizowanego obiektu i obiektu zacienianego.

  • 28
  • 7 views

By Pani Dyrektor




Analizy i Procedury

Analizy zacienienia, nasłonecznienia, przesłaniania – budynek wielorodzinny, budynek użyteczności publicznej, itp.

3 stycznia 2015

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości masz prawo do jej zabudowania. Prawo własności to jedno z najtrudniejszych zagadnień związanych z procesem inwestycyjnym w architekturze, więc zakładamy sytuację w której macie prawo do zainwestowania. Co dzieje się w sytuacji gdy w bezpośrednim sąsiedztwie Twojej działki powstaje inwestycja której nie chcesz? Albo odwrotnie – gdy Twoja inwestycja blokowana jest przez sąsiadów? Czym jest analiza nasłonecznienia dla budynku? Po co wykonuje się analizy zacienienia i przesłaniania? Komu jest to potrzebne, do czego i jak się je sporządza? Analiza nasłonecznienia przyda się Wam kiedy: Sąsiad planuje wybudować za wysoki budynek na działce obok i boisz się.

  • 0
  • 5 views

By Pani Dyrektor




Analizy i Procedury

Masz plany budynku ale nie wiesz, jak naprawdę będzie wyglądać?

1 czerwca 2014

ProjektJak i w czym możemy pomóc Ci, kiedy masz projekt ale nie masz pojęcia jak wyglądać będzie wybudowany obiekt? Masz projekt sprzed lat? Kupiłeś projekt w płaskim rysunku i nie masz pojęcia jak będzie wyglądał? Budujesz coś nietypowego i nie dostałeś wizualizacji jak on to wyglądać w rzeczywistości? Zastanawiasz się na tym, jak wyglądać będzie Twój dom/budynek w wariantach? Jesteś w trakcie budowy i potrzebujesz pomysłów na to ja rozwiązać konkretny detal projektowy? Projekt nie musi obowiązkowo składać się z wizualizacji. Mnożenie wariantów na etapie koncepcji jest kosztowne. Mnożenie wariantów na etapie projektu budowlanego jest ogromnie kosztowne. Kiedy potrzebujesz zobaczyć jak.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Analizy i Procedury

PLANY MIEJSCOWE – Zleć opracowanie nowego MPZP specjalnie dla Ciebie!

6 kwietnia 2014

MPZP MPZP to Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Wykonuje się go dla terenów których zaistniała potrzeba zmiany zagospodarowania  terenu. W idealnym świecie plany miejscowe powinny być wykonywane na zlecenie organów – gmin, powiatów, województw, państwa. W obecnych warunkach rynkowych gdy wiele z gmin zarówno wiejskich jak i miejskich jest mocno zadłużonych, finansowanie procedury  sporządzenia miejscowych planów spada pośrednio na inwestora. Odbywa się w to w sposób polegający na wpłaceniu darowizny na rzecz gminy, która to gmina dzięki zastrzykowi budżetowemu może sfinansować opracowanie planu. Miejscowy plan sporządzany możne być jako NOWY oraz jako ZMIANA OBOWIĄZUJĄCEGO MPZP. Jesteś inwestorem prywatnym. Do czego i w jakim przypadku.

By Pani Dyrektor




Architektura

Odwiedzamy zachwycającą willę podmiejską

18 sierpnia 2024

Zapraszamy Was dziś do obejrzenia projektu nowoczesnej willi, która powstanie w pięknej miejscowości na południu Polski! Mamy tu niemal płaską działkę, która idealnie podkreśli horyzontalny charakter budynku. W otoczeniu natury i kameralnej zabudowy, ten dom naprawdę przyciąga wzrok! Ale nie dajcie się zwieść – choć projekt wydaje się prosty, to właśnie w tej prostocie tkwi jego siła! Kilka prostopadłościennych brył, sprytnie połączonych centralnym łącznikiem, a do tego przemyślane przesunięcia i detale – to wszystko razem tworzy efekt WOW! Zobaczcie sami na wizualizacjach! Zwróćcie uwagę na detale, które nadają temu projektowi jego wyjątkowy charakter! Spójrzcie na białe elementy na elewacji.

By Pani Dyrektor




Architektura

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024

Cześć! Dzisiaj u Pani Dyrektor przy okazji omawiania naszego projektu  poruszymy temat, który z pewnością zainteresuje wielu z Was – zarówno inwestorów, użytkowników jak i architektów! Zapraszam do lektury!     Ponadczasowy dom w stonowanych barwach – DOM MARZEŃ A0454 Adaptowalność W naszym projekcie dom znajduje się w malowniczym otoczeniu lasu. Podjęliśmy się stworzenia prywatnej przestrzeni dla inwestora, która stanie się jego bezpiecznym i wymarzonym miejscem. Las w pobliżu działki stał się inspiracją dla użycia drewna na elewacji, co dodatkowo integruje budynek z naturalnym otoczeniem. Usytuowanie domu zapewnia jego kameralność i prywatność to zainspirowało nas do zastosowania materiałów w budynku,.

  • 0
  • 4 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024

Projekt Bloku? Jakie są warunki brzegowe dla prostej inwestycji deweloperskiej? Ten odcinek ma swojego bliźniaka filmowego na naszym kanale YT. Jeśli nie chcesz czytać, posłuchaj! Ukształtowanie terenu przy projektowanym bloku Jak domyślasz się najłatwiejsza jest działka idealnie płaska. Jednak nie zawsze taką dysponujemy.Naturalnie droższą do budowy działkę usytuowaną na stoku możesz jednak obrócić również wkorzyść. Naturalnym jest lokalizowanie dużego parkingu pod budynkiem wielorodzinnym i w przypadku działki płaskiej są to ogromne prace związane z wykopem. W przypadku działki pochyłej jeżeli jest możliwość doprowadzenia drogi dojazdowej od najniższej części działki wjeżdżasz na parking bezpośrednio. Taka sytuacja wyklucza konieczność wybudowania rampy pod.

  • 0
  • 3 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

7 lutego 2024

Nasz ekspert. Mateusz Twardzik dachy płaskie wykonuje od ponad 15 lat. Od 2009 roku wykonał ponad 250 dachów płaskich i tarasów w tym wiele hydroizolacji balkonów w budynkach wielorodzinnych czyli w blokach! Ten Odcinek ma swoje nagranie na budowie! Po jego publikacji będziesz mógł go odsłuchać na naszym Kanale YT! Czy dach płaski przecieka? Wszyscy mówią nam że płaskiego dachu nie da się dobrze wykonać. Co teraz? Zmieniać projekt?? Jeśli dach płaski jest źle zaizolowany będzie przeciekał Kluczem rozwiązania prawidłowej hydroizolacji dachu płaskiego jest dobór odpowiednich materiałów i odpowiednich ludzi którzy go wykonają i mają w tym doświadczenie. W jakiej.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Projekt indywidualny domu z Bala klejonego. Architektura w stylu uzdrowiskowym

19 stycznia 2024

Przed nami Wpis absolutnie wyjątkowy. Jest tradycyjnie, jest sielsko, jednak nie brakuje też nowoczesnego sznytu i wszelkich udogodnień do jakich przyzwyczaiły nas współczesne domy. Oto dom drewniany wykonany z bala kwadratowego klejonego,  zaprojektowany przez nas w stylu architektury uzdrowiskowej. Ma Sufit katedralny, piękną antresolę i moje najbardziej ulubione pomieszczenie dla domu – bibliotekę! Odcinek ten obejrzysz również na naszym kanale YT! Czym jest architektura w stylu uzdrowiskowym? Tego dowiesz się dzisiaj, oglądając właśnie dom za nami a czym jest technologia bala kwadratowego o tym nagraliśmy odcinek do którego link znajdziesz w opisie. Dom zlokalizowany jest na 21 arowej działce. Działka.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor






Architektura dobrego pomysłu

EkoMarina – nowoczesna kawiarnia i bosmanat nad Jeziorem Solińskim – A0282

11 maja 2021

Tematyka bloga to głównie domy jednorodzinne i wszystko co jest związane z ich projektowanie. Natomiast dzisiaj mam dla Was wpis o projekcie usługowym stworzonym przez moje biuro, który właśnie został zrealizowany ;] EkoMarina to nowoczesna kawiarnia i bosmanat nad samym jeziorem Solina. Więcej o całej jego historii przeczytacie poniżej! Zapraszam Was serdecznie do lektury :) EkoMarina nad Jeziorem Solińskim Jezioro Solińskie przez wielu odwiedzane, jest jedną z głównych wodnych atrakcji w Bieszczadach. Miejsce popularne, zapamiętywane, dzięki temu, że ma piękne walory przyrodnicze. Warto, aby również było ono promowane dzięki nowoczesnej, nietuzinkowej architekturze. I właśnie to był cel mojego biura, kiedy.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura dobrego pomysłu

Domy szeregowe rodem z filmów sci-fi – Osiedle Cyklopów w Holandii

19 marca 2020

W dzisiejszych czasach, czasach nieustannie powiększającego się zapotrzebowania na zabudowę mieszkalną, czasach wielkich aglomeracji i rozlewających się wokół nich przedmieść, architekci muszą wykazać się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu nowej architektury. Poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, niekonwencjonalnych form i nietypowych lokalizacji skutkuje niepowtarzalnymi realizacjami takimi jak ta. Dlatego, bez zbędnego przedłużania przedstawiam całkowicie niezwykłe domy szeregowe rodem z filmów sci-fi – Osiedle Cyklopów w Holandii! Niesamowite domy szeregowe rodem z filmów sci-fi – Osiedle Domów Cyklopów w Holandii Jedyna w swoim rodzaju forma obiektu stanowi niesamowitą kompozycję odróżniającą się od typowej zabudowy szeregowej. Chcielibyście mieszkać w takim „cyklopie”? ;] Domy szeregowe są coraz.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura dobrego pomysłu

Ogród zimowy czy palmiarnia? Sposoby na egzotyczną zieleń we wnętrzu!

22 listopada 2019

Pierwsza połowa tegorocznej jesieni rozpieszczała nas słonecznym blaskiem i niemalże wakacyjną temperaturą. Tym bardziej trudno przyzwyczaić się do widoku zachmurzonego nieba, ciemnych poranków i konieczności codziennego wychodzenia z domu z parasolem w ręce. Gdyby tylko istniał sposób na zatrzymanie słonecznych chwil na cały rok… A co jeśli powiem Wam, że rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki? Ogród zimowy, a może palmarium / palmiarnia? Sposoby na egzotyczną zieleń w Twoim domu! Ogrody zimowe osiągają coraz większą popularność. To nie tylko sposób na zapewnienie odpowiednich warunków dla roślin o każdej porze roku, ale również stworzenie wyjątkowej przestrzeni będącej największą ozdobą domu. W dzisiejszym.

  • 3
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Architektura dobrego pomysłu

Szklany dom – zobacz jak wygląda dom ze szkła… we wnętrzu!

18 czerwca 2016

Szklany dom A co powiecie na szklany dom? Dom ze szkła najczęściej kojarzy nam się z jakąś ekskluzywną willą, willą marzeń – przestronny, jasny dom otwarty na swoje zewnętrze wielkopowierzchniowymi taflami ze szkła. Szkło na zewnątrz, beton w postaci ścian działowych czy konstrukcyjnych wewnątrz domu. A co gdyby sytuację odwrócić? ;] Dzisiaj chciałam Wam pokazać szklany dom, ale taki, który posiada ściany zewnętrzne, skorupkę wykonaną z betonu, a jego wnętrze jest całkowicie szklane… Jesteście już zaciekawieni? Zapraszam zatem do posta! Nietypowy szklany dom, dom ze szkła -zainspiruj się! Na początek kilka info o samym projekcie. Projekt powstał w pracowni Atelier FCJZ i został zrealizowany.

  • 6
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura dobrego pomysłu

Domy z Kontenerów Transportowych – Kontrowersja i Czar Ep.5z5

12 stycznia 2015

Dzisiaj w Rzeszowie nietypowa zimowa pogoda (zero sniegu , zerowa temperatura…;/). Stwierdziłam, że to idealny moment na kolejny epizod z cyklu „Domy z kontenerów transportowych”, tym razem w wersji… KOLOROWEJ. A co! Na przekór pogodzie ;) Gdy poszukacie na stronie Pani Dyrektor (a nawet klikniecie TUTAJ) znajdziecie wcześniejsze odcinki na temat projektowania i realizacji z wykorzystaniem kontenerów transportowych. ShowroomDzisiaj dla odmiany jeszcze inne zastosowanie kontenerów transportowych – jako showroom dla sklepu z meblami przy jednej z ulic w Sao Paulo. Autorem projektu jest brazylijski architekt Marcio Kogan z pracowni studio MK27 (klikając w odnośnik znajdziesz inne projekty tego świetnego architekta – sprawdź koniecznie w wolnej.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor






Architektura Komercyjna

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024

Projekt Bloku? Jakie są warunki brzegowe dla prostej inwestycji deweloperskiej? Ten odcinek ma swojego bliźniaka filmowego na naszym kanale YT. Jeśli nie chcesz czytać, posłuchaj! Ukształtowanie terenu przy projektowanym bloku Jak domyślasz się najłatwiejsza jest działka idealnie płaska. Jednak nie zawsze taką dysponujemy.Naturalnie droższą do budowy działkę usytuowaną na stoku możesz jednak obrócić również wkorzyść. Naturalnym jest lokalizowanie dużego parkingu pod budynkiem wielorodzinnym i w przypadku działki płaskiej są to ogromne prace związane z wykopem. W przypadku działki pochyłej jeżeli jest możliwość doprowadzenia drogi dojazdowej od najniższej części działki wjeżdżasz na parking bezpośrednio. Taka sytuacja wyklucza konieczność wybudowania rampy pod.

  • 0
  • 3 views

By Pani Dyrektor




Architektura Komercyjna

Ciekawa, nowoczesna elewacja dla budynku usługowego, sklepu, biura, fabryki

13 marca 2016

ModernU Pani Dyrektor ostatnio dużo nowoczesności a więc i mnóstwo nowoczesnych rozwiązań budowlanych i koncepcyjnych, nie tylko budynków mieszalnych, ale również usługowych, przemysłowych czy użyteczności publicznej. Właśnie dlatego dzisiaj chciałam pokazać Wam inspiracje, które doskonale w ten nowoczesny nurt nam się wpiszą. Przedstawiam Wam CIEKAWĄ, NOWOCZESNĄ ELEWACJĘ DLA BUDYNKU USŁUGOWEGO – Zapraszam! W mieście nieopodal Rzeszowa, w Dębicy, w ubiegłym roku zakończono budowę obiektu biurowo-magazynowego firmy specjalizującej się w produkcji suplementów diety i odżywek. Firma ta prowadziła w tym czasie równolegle dwie inwestycje, rozbudowując swoje zaplecze produkcyjne i uposażając je w dodatkowe obiekty. Dzisiaj chciałam pokazać Wam przykład nowoczesnej elewacji.

  • 9
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura Komercyjna

Przebudowa Ep.19 Wspaniałe stodoły zamienione w domy Ep.10

15 lutego 2016

GratisDzisiaj kolejny odcinek z naszej serii 'Wspaniałe stodoły zamienione w domy’. Epizod 10 to taki nasz epizod gratisowy;] zobaczycie w nim jak zaadaptowano starą stodołę na dom jednorodzinny w Holandii;] zapraszam Was na kolejne inspiracje i kolejne wspaniałe renowacje! Lokalizacja: Dom usytuowany jest w północnej części Holandii, nieopodal miasta Groningen, w mieście Eelde. Zabudowa w tym miejscu jest raczej niska, o cechach historyzujących. Głównym zamierzeniem Inwestorów było wybudowanie nowoczesnego domu w kontekście otoczenia niskich domów o tradycyjnej formie. Inwestorzy do współpracy zaprosili holenderskie biuro projektowe Kwint Architects. Architekci z biura, chcąc pogodzić oczekiwania swoich Zleceniodawców, zaproponowali renowację starej holenderskiej stodoły, znajdującej.

  • 1
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Architektura Komercyjna

Przebudowa budynku – zobacz jakie przebudowy znalazły się u Pani Dyrektor!

5 lutego 2016

PrzebudowaKiedy jesteśmy już w temacie przebudów i jednocześnie w temacie podsumowań postów u Pani Dyrektor, w takim razie nie pozostało mi nic innego jak zebrać dla Was w jednym miejscu wszystkie posty o przebudowach, które pojawiły się dotąd na Pani Dyrektor ;] Dzisiaj przebudowa budynku – inspiracje z całego świata! Przebudowa budynku to ofiarowanie mu drugiego życia. Wcale nie oznacza to, że przebudowa budynku jest tańsza niż budowa od podstaw. Takie sytuacje, jeżeli się zdarzają, to są to wyjątki. Niejednokrotnie przebudowa budynku to o wiele większy koszt. Dodatkowo dochodzą do tego skomplikowane procedury, pozwolenia i wytyczne np. od konserwatora, jeżeli budynek który chcemy przebudować,.

  • 2
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura Komercyjna

Przebudowa Ep.17 Wspaniałe stodoły zamienione w domy 8z9

25 stycznia 2016

Epizod 17 a w nim kolejna przebudowa i kolejna stodoła zamieniona w piękny dom jednorodzinny. Sprawdźcie sami, jak powinna być przeprowadzona prawidłowa renowacja oraz jak można dać drugie, często lepsze życie podupadającemu budynkowi. To jest ten rodzaj architektury, którym tym bardziej warto się zainspirować! Zatem… Inspirujcie się! Na dzisiaj przykład prosto z USA! Stodoła położona na wyspie Bainbridge w stanie Waszyngton, wybudowana w 1905 roku a odnowiona w latach 80′ XX wieku. Jesteście ciekawi jak wyglądała przed renowacją? Zapraszam zatem do zdjęć! A jak wygląda teraz? Przebudowa jest wtedy udana, kiedy jak najwięcej oryginalnej struktury pierwotnego budynku zostanie podczas niej zachowanej..

  • 2
  • 0 views

By Pani Dyrektor

Architektura

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024


Architektura

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024


Architektura

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

7 lutego 2024


Poradnik Inwestora

Wszystko o dachu płaskim i jego wykonaniu – błędy podczas wykonania?

20 stycznia 2024

Przeczytaj wszystkie nowości




Ukryte, czyli prawdziwe koszty projektu typowego domu o których dowiesz się dopiero po dokonaniu zakupu

Ukryte, czyli prawdziwe koszty projektu typowego domu o których dowiesz się dopiero po dokonaniu zakupu

  • 1 sierpnia 2013
  • 71
  • 2 views



Przebudowa Ep.10-Nowoczesna Szeregówka-zabudowa nierozumiana

Przebudowa Ep.10-Nowoczesna Szeregówka-zabudowa nierozumiana

  • 11 marca 2014
  • 70
  • 0 views



7 Sposobów Na Mały Dom Małym Kosztem, Czyli Jaki Zbudować Dom, Kiedy Mamy Niewielki Budżet - EP.1

7 Sposobów Na Mały Dom Małym Kosztem, Czyli Jaki Zbudować Dom, Kiedy Mamy Niewielki Budżet – EP.1

  • 10 lutego 2013
  • 52
  • 1 views



Nowoczesny modny dom z dachem dwuspadowym? To możliwe! Ep. 1

Nowoczesny modny dom z dachem dwuspadowym? To możliwe! Ep. 1

  • 8 września 2013
  • 41
  • 4 views





Ponadczasowy dom - DOM MARZEŃ A0454

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

  • 1 lipca 2024
  • 0
  • 4 views



Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

  • 9 marca 2024
  • 0
  • 3 views



Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

  • 7 lutego 2024
  • 0
  • 0 views





Obserwuj mnie

Polubienia
7 290

Subs
2140

Subs
2140

Followers
3515

Najnowsze
Wybór autora

Architektura

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024

  • 0
  • 4 views



Architektura

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024

  • 0
  • 3 views



Architektura

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

7 lutego 2024

  • 0
  • 0 views

Najlepsze w kategorii

Nie możesz przegapić


Architektura
Domy Nowoczesne
Projekty Domów Indywidualnych

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024

Cześć! Dzisiaj u Pani Dyrektor przy okazji omawiania naszego projektu  poruszymy temat, który z pewnością zainteresuje wielu z Was – zarówno inwestorów, użytkowników jak i architektów! Zapraszam do lektury!     Ponadczasowy dom w stonowanych barwach – DOM MARZEŃ A0454 Adaptowalność W naszym projekcie dom znajduje się w malowniczym otoczeniu lasu. Podjęliśmy się stworzenia prywatnej przestrzeni dla inwestora, która stanie się jego bezpiecznym i wymarzonym miejscem. Las w pobliżu działki stał się inspiracją dla użycia drewna na elewacji, co dodatkowo integruje budynek z naturalnym otoczeniem. Usytuowanie domu zapewnia jego kameralność i prywatność to zainspirowało nas do zastosowania materiałów w budynku,.

  • 0
  • 4 views

By Pani Dyrektor

Read All News




Architektura

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024

Cześć! Dzisiaj u Pani Dyrektor przy okazji omawiania naszego projektu  poruszymy temat, który z pewnością zainteresuje wielu z Was – zarówno inwestorów, użytkowników jak i architektów! Zapraszam do lektury!     Ponadczasowy dom w stonowanych barwach – DOM MARZEŃ A0454 Adaptowalność W naszym projekcie dom znajduje się w malowniczym otoczeniu lasu. Podjęliśmy się stworzenia prywatnej przestrzeni dla inwestora, która stanie się jego bezpiecznym i wymarzonym miejscem. Las w pobliżu działki stał się inspiracją dla użycia drewna na elewacji, co dodatkowo integruje budynek z naturalnym otoczeniem. Usytuowanie domu zapewnia jego kameralność i prywatność to zainspirowało nas do zastosowania materiałów w budynku,.

  • 0
  • 4 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024

Projekt Bloku? Jakie są warunki brzegowe dla prostej inwestycji deweloperskiej? Ten odcinek ma swojego bliźniaka filmowego na naszym kanale YT. Jeśli nie chcesz czytać, posłuchaj! Ukształtowanie terenu przy projektowanym bloku Jak domyślasz się najłatwiejsza jest działka idealnie płaska. Jednak nie zawsze taką dysponujemy.Naturalnie droższą do budowy działkę usytuowaną na stoku możesz jednak obrócić również wkorzyść. Naturalnym jest lokalizowanie dużego parkingu pod budynkiem wielorodzinnym i w przypadku działki płaskiej są to ogromne prace związane z wykopem. W przypadku działki pochyłej jeżeli jest możliwość doprowadzenia drogi dojazdowej od najniższej części działki wjeżdżasz na parking bezpośrednio. Taka sytuacja wyklucza konieczność wybudowania rampy pod.

  • 0
  • 3 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

7 lutego 2024

Nasz ekspert. Mateusz Twardzik dachy płaskie wykonuje od ponad 15 lat. Od 2009 roku wykonał ponad 250 dachów płaskich i tarasów w tym wiele hydroizolacji balkonów w budynkach wielorodzinnych czyli w blokach! Ten Odcinek ma swoje nagranie na budowie! Po jego publikacji będziesz mógł go odsłuchać na naszym Kanale YT! Czy dach płaski przecieka? Wszyscy mówią nam że płaskiego dachu nie da się dobrze wykonać. Co teraz? Zmieniać projekt?? Jeśli dach płaski jest źle zaizolowany będzie przeciekał Kluczem rozwiązania prawidłowej hydroizolacji dachu płaskiego jest dobór odpowiednich materiałów i odpowiednich ludzi którzy go wykonają i mają w tym doświadczenie. W jakiej.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Poradnik Inwestora

Wszystko o dachu płaskim i jego wykonaniu – błędy podczas wykonania?

20 stycznia 2024

Zapraszam Cię na wywiad z Mateuszem Twardzikiem – właścicielem firmy TAM-BUD Projekt Mateusz jest ekspertem w dziedzinie dachów płaskich. Jego rodzinna firma hydroizolacjami zajmuje się od 1986 roku! Mateusz odpowiada dziś na Wasze najczęściej zadawane pytania odnośnie dachu płaskiego. Jest gościem moich 2 odcinków na You Tube (po ich publikacji wkleję je poniżej). Co jest lepsze – dach płaski czy skośny? Jest to zależne od indywidualnych preferencji klienta. Stosując dach płaski na pewno jesteśmy w stanie wykonać świetną termoizolację. Taką, która wyklucza mostki termiczne. Dach płaski, w przeciwieństwie do skośnego z więźbą drewnianą nie przegrzewa się latem! To dobra informacja.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Projekt indywidualny domu z Bala klejonego. Architektura w stylu uzdrowiskowym

19 stycznia 2024

Przed nami Wpis absolutnie wyjątkowy. Jest tradycyjnie, jest sielsko, jednak nie brakuje też nowoczesnego sznytu i wszelkich udogodnień do jakich przyzwyczaiły nas współczesne domy. Oto dom drewniany wykonany z bala kwadratowego klejonego,  zaprojektowany przez nas w stylu architektury uzdrowiskowej. Ma Sufit katedralny, piękną antresolę i moje najbardziej ulubione pomieszczenie dla domu – bibliotekę! Odcinek ten obejrzysz również na naszym kanale YT! Czym jest architektura w stylu uzdrowiskowym? Tego dowiesz się dzisiaj, oglądając właśnie dom za nami a czym jest technologia bala kwadratowego o tym nagraliśmy odcinek do którego link znajdziesz w opisie. Dom zlokalizowany jest na 21 arowej działce. Działka.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Perfekcyjny dom w stylu amerykańskim w drewnianej technologii kanadyjskiej

15 grudnia 2023

Dom / Willa w stylu amerykańskim w technologii szkieletowej kanadyjskiej wykonany w Polsce

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Domy Amerykańskie

Jesienna weranda w Domu Amerykańskim? Pomysł na werandę i jej rodzaje w jesiennej odsłonie.

1 października 2023

Jesienna weranda, czyli jaka? Oczywiście to ta, skąpana w jesieni ;] W domach, które projektujemy mamy 3 typy werand – wejściowe, boczne i ogrodowe. Weranda wejściowa boczna, o wiele rzadsze rozwiązanie – to boczne wejście ale nadal główne. Projektujemy takie przy nietypowym froncie działki – np. umieszczonym od zachodniej lub południowej strony świata. Boczne wejście odblokowuje wtedy stronę ogrodową dla użytkowania rodzinnego – nie wejściowego. Weranda od strony ogrodu jest najczęstszym rozwiązaniem i przeważnie jest projektowana przez nas wzdłuż całej elewacji ogrodowej aby dać jak najwięcej zadaszonej przestrzeni do zagospodarowania. Oczywiście zawsze przy tej formie pada pytanie – czy weranda.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Ekologiczny Drewniany dom z kwadratowego bala klejonego. Wady i zalety.

12 września 2023

W dzisiejszym wpisie dowiesz się przede wszystkim: Co to jest Bal klejony? Drewniane bale z pewnością kojarzą Ci się z tymi wielkimi okrągłymi albo mniejszymi ale również o formie obłej. Bal klejony to również forma kwadratowa. Jest bardziej nowoczesna i wizualnie o wiele lżejsza. Bal kwadratowy powstaje poprzez połączenie wysuszonych desek za pomocą kleju i prasy hydraulicznej. Dzięki sklejeniu, belki nie pracują tak mocno. Klej ten jest wodoodporny ale jednocześnie nie sprawia, że drewno nie oddycha. Deski użyte do sklejonej kanapki poddawane są specjalistycznej obróbce. Bale, które powstają nie posiadają rdzenia drzewa czyli nie krzywią się, nie pękają i nie.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Styl domu – dom w stylu? Jak określić styl dla wymarzonego domu?

14 sierpnia 2023

Dziś mam dla Ciebie krótki post, który pomoże Ci porozumieć się z architektem, który projektuje dla Ciebie Twój wymarzony dom w konkretny stylu architektonicznym. Bez zbędnej zwłoki – zaczynamy! Styl domu: Dom nowoczesny: Nie myl tego stylu z domem futurystycznym. Styl domu nowoczesnego tak bardzo się upowszechnia, że czyni go trochę domem współczesnym. Mimo to, nadal mamy przewagę domów z dachami ze spadkami. Dlatego, dom z płaskim dachem będzie bardziej nowoczesny niż tradycyjny. Styl ten charakteryzuje indywidualny dobór detali, wprowadzanie stali i żelbetu, wielkie przeszklenia. Styl Domu: Współczesny: Dom współczesny to dzisiaj w Polsce dom z dachem wielospadowym oraz z.

  • 0
  • 7 views

By Pani Dyrektor




Projekty Domów Indywidualnych

Dwupiętrowa willa z podwójnym salonem, antresolą, częścią SPA i ogromną jadalnią

22 lipca 2023

Cześć! W dzisiejszym odcinku dwukondygnacyjna willa z przepięknym dwuczęściowym salonem, wieloma tarasami, SPA i basenem oraz ogromną antresolą nad dwupiętrową częścią dzienną którą projektowaliśmy niecałe dwa lata temu. Na zdjęcia całkowicie po realizacji poczekamy jeszcze tymczasem łap to, co mamy na bieżąco! Ten wpis możesz również pooglądać na naszym kanale na YT! Lokalizacja willi na działce Cały dom ma ponad 650m2 i usytuowany jest na zwężającej się ku tyłowi działce o powierzchni 66 arów. Lokalizacja budynku względem stron świata była dla nas bardzo wymagająca, ponieważ wjazd na działkę znajduje się od strony południowej. Lokalizacja wjazdu do garażu w piętrowej willi.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Projekty Domów Indywidualnych

Nowoczesna piętrowa willa z płaskim dachem i basenem w ogrodzie – A0408 cz.1z2

20 lipca 2023

W dzisiejszym poście przedstawię Wam projekt architektoniczny nowoczesnego budynku jednorodzinnego zaprojektowanego specjalnie dla jednego z naszych rzeszowskich klientów. Wygląd zewnętrzny nowoczesnej Willi definiują wyraziste, proste linie, płaski dach, monochromatyczna paleta barw i duże okna. Nowoczesny piętrowy dom składa się z kilku segmentów połączonych ze sobą w spójną całość. Od razu w oczy rzuca się rozmieszczenie okien. Najbardziej przeszklone i otwarte części domu jednocześnie pełnią funkcję reprezentacyjną oraz konsolidującą wspólnotę domowników (salon z jadalnią). Dzięki temu w segmencie dziennym na pewno nie zabraknie światła dziennego.  Na pierwszy rzut oka budynek nie posiada żadnych zbędnych elementów ornamentacyjnych. Funkcję estetyczną pełnią linearne akcenty, na.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Poradnik Inwestora

Jak wyszukać działkę w geoportalu? Kilka prostych wskazówek.

20 lipca 2023

Jak dowiedzieć się jaki kształt ma działka, którą chcę kupić jeśli nie mam żadnych dokumentów? Skąd konkretne informacje o działce bierze właściciel przygotowując ją do sprzedaży? Z tego wpisu dowiesz się, jakich bezpłatnych i dostępnych od ręki narzędzi możesz użyć, aby Twoja wiedza na temat nieruchomości gruntowej była oparta na faktach. Wolisz słuchać niż czytać? Nagraliśmy 2 odcinki YT o tym jak możesz wykorzystać informację z geoportalu! A co to jest Geoportal? Geoportal – to dostępny dla każdego system map online. Niosą one w sobie wiele ciekawych informacji o działkach na terenie całej polski. Podstawowa rzecz, którą powinieneś wiedzieć: Geoportal.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Spacer po parterowej willi 430m2 z płaskim dachem i zadaszonym przejściem do garażu wolnostojącego

14 lipca 2023

Cześć! W dzisiejszym odcinku pokażemy Ci parterową willę z płaskim dachem projektu Urban Project czyli naszego biura projektowego. Budowa jest akurat na etapie szklenia – i już za kilka dni, po wstawieniu okien i drzwi budynek osiągnie stan surowy zamknięty. Jeśli wolisz oglądać niż czytać – kliknij film i pooglądaj: A jeśli wolisz poczytać – czytaj dalej :D Dom usytuowany jest centralnie, na 40sto arowej płaskiej działce. Jak widzisz, garaż jest poza bryłą budynku ale jednocześnie połączony jest z budynkiem głównym zadaszonym łącznikiem. Całe zagospodarowanie wjazdu zaprojektowaliśmy dodatkowo w taki sposób, aby była możliwość zaparkowania samochodem pod łącznikiem i wypakowania.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Okiem Eksperta: Dlaczego okna pękają? Jak i kiedy montować okna? Marek Bednarz – BEMARES Rzeszów. Cz1z2

10 lipca 2023

Cześć! Duży nowoczesny dom to duże i nowoczesne okna! Jesteśmy na budowie parterowej willi wg naszego projektu i akurat tu i teraz ekipa – Montuje okna. Korzystając z tego idealnego momentu przedstawimy Ci dziś naszego eksperta. Razem z nim pokażemy Ci wszystkie typy okien które są w tym budynku. Ten odcinek możesz pooglądać albo posłuchać jeśli nie lubisz czytać: Z odcinka dowiesz się też na jakim etapie budowy najlepiej montować okna, dlaczego okna pękają i jak tego uniknąć a na samym końcu zadamy pytanie, które szczególnie trapi wielu moich inwestorów – to nasza branżowa niespodzianka więc czytaj albo oglądaj do.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Poradnik Inwestora

Okiem Eksperta: Okna plastikowe czy aluminiowe? Jaki jest maksymalny wymiar okna? Q&A z Markiem Bednarzem – BEMARES Rzeszów. Cz2z2

27 maja 2023

Cześć! Od lat piszę do Ciebie na Blogu i mówię Ci w filmach na YT, że w domu najważniejsze są okna i dach. W tym poście ponownie gościmy naszego eksperta Marka Bednarza, który oknami zajmuje się ponad 15 lat i tym razem będziemy go grillować Waszymi najczęściej zadawanymi pytaniami. Jeśli nie chcesz czytać, pooglądaj ten odcinek na YT: Na końcu tego wpisu dowiesz się czegoś ciekawego o naszych planach na ten rok a ty czasem przed nami proces szklenia w parterowej willi. Jest ona budowana zgodnie z projektem indywidualnym wykonanym przez nasze biuro Urban Project w 2020 roku. Jak widzisz,.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Projektowanie wnętrz

Rozmieszczenie pomieszczeń w domu względem stron świata. Dobry Rzut / Plan domu cz. 2z2

26 maja 2023

Położenie / rozmieszczenie pomieszczeń w domu względem stron Świata. Jakie są ich poprawne lokalizacje?

  • 0
  • 4 views

By Pani Dyrektor




Wnętrza Domowe

Rozmieszczenie pomieszczeń w domu względem stron świata. Dobry Rzut / Plan domu cz. 1z2

25 maja 2023

W kilku poprzednich postach omówiłam z Tobą rozmieszczenie wybranych pomieszczeń względem siebie w budynku. Dziś opowiem Ci, które strony świata są najlepsze dla wybranych pomieszczeń. Wymarzony Dom 1z10 – Garaż i wejście główne Wymarzony Dom 2z10 – Pralnia, Suszarnia, Kotłownia Wymarzony Dom 3z10 – Kuchnia Salon i Jadalnia Prawdopodobnie na końcu zastanowisz się jak to wszystko można pogodzić skoro przecież działki są różne a ich otoczenie niepowtarzalne. Do tego potrzebny będzie Ci architekt jeśli poskładanie tego tematu okaże się dla Ciebie za mocno absorbujące. W przypadku kupna projektu typowego będzie to pewnie konsultacja. Nie myśl, że wszystko „da się” jeśli.

  • 0
  • 6 views

By Pani Dyrektor




Domy Amerykańskie

Dom w stylu amerykańskim. Jaki jest i co sprawia, że ciężko mu się oprzeć?

22 maja 2023

Na temat domu amerykańskiego napisałam już tak wiele, że prawie nie da się więcej. A jednak! Temat wraca, ponieważ jesteśmy jedynym w Polsce biurem projektowym jakie znam, które potrafi tak doskonale oddać stylistykę amerykańską (estetykę) i przenieść ją na warunki Polskie – technologii murowanej. WERANDA Jest absolutnie obowiązkowym elementem stylu domów amerykańskich! Weranda może być w części domu albo dookoła. Ta dookoła znacznie powiększa powierzchnię zabudowy domu (choć już nie tę normatywną). Pamiętaj o tym zakładając pełne żelbetowe płyty pod tarasy! Inspiracje już wystartowały, ale jeśli wolisz słuchać niż czytać i oglądać – zobacz odcinek na naszym kanale YT o.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Nowoczesna Zagroda – Willa 600m2 z wewnętrznym atrium

15 maja 2023

Przed Wami nasz nowy dom indywidualny – willa o powierzchni ponad 600m2. Tym razem pokażę Ci częściowo jej wnętrze ;] Zaczynajmy! Parterowa rezydencja? Willa projektowana była jako rozłożysty dom parterowy. Program użytkowy domu był niewiększy niż domu pięciokrotnie mniejszego. Śmiesznie brzmi, ale faktycznie tak było. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego w domu 150m i 600m mieści się to samo, przeczytaj artykuł o tym który napisałam dla Ciebie wcześniej. Atrium -wewnętrzny dziedziniec w parterowej willi. Najciekawszym miejscem tego domu jest wewnętrzne atrium, które znajduje się całkowicie w środku domu a dostęp do niego jest tylko od środka. Takie atrium możesz zagospodarować.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Co najczęściej zmieniacie w projektach domu? Zmiany w projekcie domu na budowie.

2 kwietnia 2023

Cześć! W tym odcinku zajmiemy się najczęstszymi zmianami w projekcie domu, które przychodzą Wam do głowy dopiero na budowie! Wolisz posłuchać nie przeczytać? Kliknij w odcinek na YT o tym! Co najczęściej zmieniacie pomimo że zamawiacie projekt indywidualny który de facto powinien być kompletnym i skończonym marzeniem inwestycyjnym? Być może jesteś na etapie na którym możesz uniknąć tych zmian albo przemyśleć je jeszcze raz na etapie projektowym! Zmiany Istotne i nieistotne? Zmiany na budowie istotne i nieistotne są opisane w przepisach prawa budowlanego. Dla uproszczenia przyjmiemy że istotną zmianą to zmiana powierzchni zabudowy czy kubatury czyli wielkości budynku, natomiast za.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Kiedy dom jest już willą i po co komu duży dom? Opowiadamy o ich wnętrzach i obalamy mity

22 marca 2023

Cześć! Ten post niedługo ukaże się jako nasz nowy odcinek na YT! Tymczasem, przeczytaj o zapytaniach, które pojawiają się w Waszych głowach kiedy widzicie spore domy ;] Zaznaczam od razu, że „spory” to raczej duży czyli taki 500-1000m2. Nie bardzo duży, czyli taki 1500m2 w górę. Duży dom / willa – co o nim myślicie? Kiedy publikujemy w sieci dom powyżej 500 m w większości przypadków pierwszym komentarzem jest coś takiego: Po co komu taki dom? Wiesz jak długo będę go sprzątać? Ile trzeba na ogrzanie tego domu? czy kto to w ogóle w nim mieszka? To są jedne z.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Nowoczesna willa z płaskim dachem – A0393

24 stycznia 2023

Nowoczesna willa z płaskim dachem – wstęp W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam projekt architektoniczny, jakim jest nowoczesna willa z płaskim dachem na wąską działkę, zaplanowany specjalnie dla jednego z naszych klientów. Wygląd zewnętrzny willi definiują wyraziste, proste linie, płaski dach oraz monochromatyczna paleta barw, którą ociepla jasne drewno na elewacji. Mamy tutaj także duże, tarasowe okna, znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Bryła jest dość spójna. Od tyłu okapy, przedłużenia dachu, kolumny oraz minimalistyczna ornamentyka z desek czynią budowlę nieco mniej zwartą, ale nadal geometria bryły jest dość prosta, „pudełkowa”. Bezpośrednią przyczyną takiego a nie innego odbioru jest zapewne wertykalny układ.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Nowoczesne osiedle w Rzeszowie. Nasz nowy projekt!

10 stycznia 2023

Nowoczesne osiedle w Rzeszowie: Cześć! Czy wiesz, że od jakiegoś czasu gotowe do zamieszkania jest nowoczesne osiedle w Rzeszowie: Złota Dębina? Osiedle to składa się z 14 domów szeregowych. Zaprojektowaliśmy je z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na nowoczesne mieszkalnictwo o wysokim standardzie. Tak więc dzisiejszy post chciałabym poświęcić opisaniu drogi, którą przeszliśmy. Jej finalnym efektem jest stworzone od zera osiedle i towarzysząca mu wizja. Domy ze Złotej Dębiny to nowoczesne domy jednorodzinne 3-kondygnacyjne w zabudowie szeregowej z garażem zawartym w bryle budynku. Domy stworzone zostały w technologii energooszczędnej. To wpływa nie tylko na cenę za metr kwadratowy, ale również na.

  • 0
  • 2 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Pensjonat w stylu bieszczadzkim ze SPA, wiatą i domem dla gości

31 grudnia 2022

Pensjonat w stylu bieszczadzkim – wstęp Cześć! Zaczynamy sezon jesienno-zimowy, więc następuje małe przetasowanie tematów. Tym razem nie będzie o naszych projektach domków letniskowych (choć jeśli jesteś zainteresowany, możesz o tym poczytać tu lub). Chciałabym Ci za to przedstawić autorski projekt pensjonatu w stylu bieszczadzkim ze SPA, wiatą i domem dla gości. Jak zaraz zobaczysz na wizualizacjach poglądowych, jest to idealne miejsce do wypoczynku zarówno w sezonie, jak i poza nim. Pensjonat prezentuje się zjawiskowo dosłownie o każdej porze roku. Czy to otoczenie zieleni, czy śniegowych czap, czy górskich krajobrazów – wszystkie te elementy podkreślają piękno bieszczadzkiej architektury, która stanowiła.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Budynek eklektyczny ze SPA – A0298

25 grudnia 2022

Budynek eklektyczny – wstęp Hej! W dzisiejszym wpisie chciałabym podzielić się z Tobą naszym nowym projektem, jakim jest budynek eklektyczny przygotowany pod usługi SPA. Jak się pewnie domyślasz, zlecenia tego typu są niezwykle ciekawe i rozbudzające kreatywność. Za każdym razem, jak zjawia się u nas klient, który chce postawić budynek, w którym będzie sprzedawał lub świadczył usługi luksusowe lub po prostu mające kojarzyć się z dobrobytem i dobrostanem, wygląda to zupełnie inaczej. Często takie budynki zawierają wariacje kilku różnych styli architektonicznych. Większość z nich swój okres świetności przeżywała kilkaset lat temu (klasycystyczny, romantyczny). Możliwość łączenia stylów architektonicznych i adaptowania ich.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Piętrowa willa miejska na wąską działkę

20 grudnia 2022

Piętrowa willa miejska – wstęp Hej, hej! W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam projekt architektoniczny: piętrowa willa miejska na małą wąską działkę. Jak dobrze wiecie, zadaniem architekta jest nie tylko stworzenie przestrzeni, która zachwyca wizualnie, ale również takiej, która możliwie najlepiej spełni swoją funkcję. Mam tu na myśli między innymi maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Dziś chciałabym przedstawić Wam koncept piętrowej willi miejskiej na małą, wąską działkę. Projekt ten jest nie tylko niezwykle uniwersalny, ale również minimalistyczny. Widać to choćby po doborze faktur i materiałów, które nadają całości modernistyczny odbiór. Detalowanie w projekcie Proste detalowanie jest jednym ze sposobów na podkreślenie i.

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Nowoczesny dom z wielkim tarasem na działce ze spadkiem

14 grudnia 2022

Nowoczesny dom z wielkim tarasem – wstęp Bohaterem dzisiejszego wpisu jest nowoczesny dom z wielkim tarasem, który umiejscowiony jest na działce ze spadem. Właśnie takie właśnie ukształtowanie terenu uwzględniliśmy w projekcie. Jak się zaraz przekonacie, świetnie sobie z tym wyzwaniem poradziliśmy, podpierając część poziomu zerowego oraz parterowego tarasu na masywnych kolumnach. Nie zabraknie oczywiście również w projekcie części podziemnej, która zwyczajowo wykorzystana została głównie na pomieszczenia gospodarcze oraz rekreacyjne. Kształt bryły Tradycyjnie zacznijmy od bryły. Tak jak przystało na typową nowoczesną amerykańską zabudowę, mamy do czynienia z rezydencją o nieregularnym kształcie, wielospadowym dachu (w tym przypadku z dość niskim skosem).

  • 0
  • 0 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Romantyczny amerykański dom z pełnym podpiwniczeniem

28 listopada 2022

Romantyczny amerykański dom – wstęp Cześć! W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam projekt: romantyczny amerykański dom z pełnym podpiwniczeniem, a dokładnie już piątą wersję tego cieszącego się ogromną popularnością projektu. Wygląd zewnętrzny rezydencji definiują z pewnością klasyczne elementy ornamentacyjne charakterystyczne dla budownictwa na przedmieściach. Z jednej strony mamy szary siding, a z drugiej białe, strzeliste okapy. Wykończenia wiszące nad oknami nadają mu razem ze strzelistymi lukarnami lekko pałacowy charakter. Ogród oraz ceglane schody połączone z niewielkim murkiem okalającym dom dodają całości jeszcze bardziej przytulnego charakteru. Ten romantyczny amerykański domek składa się z kilku segmentów połączonych ze sobą w spójną całość. Od.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor




Architektura

Nowoczesny dom z płaskim dachem w ciepłym stylu – A0419

22 listopada 2022

Nowoczesny dom z płaskim dachem – wstęp Hejka! Przechodzimy powoli w tę mroczniejszą, bardziej melancholijną, chłodniejszą i ciemniejszą połowę jesieni. Tak więc dziś chciałabym przedstawić Wam nasz nowy nowoczesny dom z płaskim dachem w ciepłym, „cozy” stylu. Jest to bardzo uniwersalny i umiarkowanie minimalistyczny projekt. Widać to choćby po doborze faktur oraz materiałów, które nadają całości schludny, przytulny, ale niekoniecznie od razu sielsko-rustykalny charakter. Jest to więc idealna opcja dla osób, które niekoniecznie lubują się w estetyce polskiej czy angielskiej wsi, choć jednocześnie preferują ciepłe kolory oraz miękkie faktury. Sposób, w jaki ciepłe, jesienne słońce odbija się na fasadzie tego.

  • 0
  • 1 views

By Pani Dyrektor

Trendy

Nie przegap i bądź na bieżąco.


By Pani Dyrektor
Architektura

Ponadczasowy dom – DOM MARZEŃ A0454

1 lipca 2024

  • 0
  • 4 views



By Pani Dyrektor
Architektura

Jak optymalnie projektować Bloki? Analizy chłonności, potencjału, zagrożeń inwestycji.

9 marca 2024

  • 0
  • 3 views



By Pani Dyrektor
Architektura

Fakty i mity o dachu płaskim? Wywiad z wykonawcą i ekspertem

7 lutego 2024

  • 0
  • 0 views



By Pani Dyrektor
Poradnik Inwestora

Wszystko o dachu płaskim i jego wykonaniu – błędy podczas wykonania?

20 stycznia 2024

  • 0
  • 0 views
Back to top button