Architekt o Architekturze i wyjątkowych projektach.

Nowa, odmieniona ArchiVolta i o tym, czym jest projektowanie 3D BIM i jak wdrożyć go w biurze projektowym.

ArchiVoltaTuż po świętach ukazała się na rynku nowa, odmieniona i odświeżona ArchiVolta a w niej:

ORAZ CAŁKIEM NOWA SERIA

ArtykułDla ArchiVolty napisałam tzw. artykuł punktowany. Jak wiecie, przymierzam się do podjęcia dodatkowej pracy naukowej. Piałam Wam o tym przy okazji opisywania przypadku Autosanu w kontekście tematu mojej pracy podyplomowej ze Studium na Politechnice Warszawskiej. Od tego czasu nie wspomniałam więcej o tematach oznaczonych #PD. Za dużo wydarzało się w moim życiu by o tym wspominać. Teraz, kiedy powoli do tematu wracam – piszę ;]

BIMBIM w przedsiębiorstwie – strategia implementacji. O co chodzi? Cały artykuł możecie oczywiście przeczytać na profilu fb ArchiVolty (wersja elektroniczna płatna – 1/2 ceny;]). Tutaj postaram się w kilku zdaniach zawrzeć to, co opisałam tam obszernie. Projektowanie w 2D czyli AutoCad i jemu podobne zagościły na stałe we wszystkich biurach projektowych. Nadeszła epoka projektowania 3D.  Na zachodzie już dość dawno, u nas na przestrzeni następnych 10 lat będzie codziennością – jaką dzisiaj są programy 2D cad. Projektowanie w wirtualnym trójwymiarze staje się wręcz koniecznością. Podnosi efektywność pracy biura, ułatwia wprowadzanie zmian, nie komplikuje procesu projektowego i co najważniejsze SKRACA CZAS! Wiele prostych prac rysunkowych (bloki dynamiczne, parametryczne) program może wykonać samodzielnie w oparciu o podane przez nas wytyczne.

PolemikaNie mogę wdać się z Wami w polemikę z pt. „projektowanie na komputerze zabija twórczość, talent, artyzm i sprawia, że proces twórczy staje się automatyczny i powtarzalny”. Jak wiecie, prowadzę biuro projektowe, potrafię projektować w 2D i 3D oraz rysować (dowód) temat więc znam od podszewki. Powiedzieć mogę, że nic takiego nie zachodzi. Ba! Powiem więcej. Jeśli nauczonym jest się od razu projektowania w 3D rozumie się przestrzeń znacznie lepiej. Formy projektowanej architektury nie kształtują „gotowe, typowe, standardowe” formy. Świadomy użytkownik „trójwymiaru” projektowany element/obiekt potrafi ukształtować od początku do końca sam. Atrybuty parametryczne obiektu są wartością dodaną, gdyż od podstaw zaprojektowany można potem dowolnie modyfikować i obserwować wpływ jego modyfikacji na inne obiekty i przestrzeń w której się znajduje. 

Zapraszam do artykułu

BIM w przedsiębiorstwie – strategia implementacji

 

*ArchiVolta jest wersją pierwotną czasopisma indeksowanego:

Czasopismo znajduje się na liście czasopism punktowanych MNiSW

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (3 votes cast)
Exit mobile version