Architekt o Architekturze i wyjątkowych projektach.

Ozdobna półka na książki DIY-MŁODY TECHNIK-Zrób to sam sprzed 40 lat. Ep.13z20

Książkipowinny mieć szczególne miejsce w każdym domu czy mieszkaniu. Nie mówię o zorganizowaniu sobie swojej własnej, pięknej, wygodnej, mieszczącej wiele tomów domowej biblioteki. Dziś napiszę o małym miejscu na książki, na które przepis daje nam nasz ulubiony Młody Technik DIY. Uwielbiam czytać i poświęcam temu każda wolną chwilę;] ( a wierzcie mi lub nie, w życiu i pracy architekta nie ma ich za wiele;]). Dlatego z przyjemnością przygotowałam dla Was kolejnego posta z serii MTOZDOBNA PÓŁKA NA KSIĄŻKI.

Nie muszę Wam mówić, że czytanie pozwala poszerzać swoje horyzonty, rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność i jest BAAAARDZO PRZYJEMNE ;] Za to powiem Wam, że równie kreatywne i pożyteczne jest wykonanie następnej pracy z Młodego Technika pt. ozdobna półka na książki ;]

Na stronie Pani Dyrektor już nie raz poruszałam temat związany z książkami, a to przy okazji:

Dzisiaj połączymy ten temat z serią prosto z MŁODEGO TECHNIKA. Dzięki wskazówkom  z tego czasopisma powstanie dzisiaj w efekcie końcowym

ozdobna półka na książki.

Coś a’la taka, na końcu sprawdzimy czy jest podobna ;]
Strona z Młodego Technika gdzie pokazuje nam jak może wyglądać nasza ozdobna półka na książki w różnych wnętrzach.
Młody Technikszczegółowo opisuje czemu miałaby służyć nasz ozdobna półka na książki (otóż może ona przykładowo stanowić uzupełnienie szafy bibliotecznej;]), informuje nas, że będzie ona stanowić integralny element całości pomieszczenia z całym jego wyposażeniem, więc trzeba uważać, aby półkę materiałowo i estetycznie dobrać do już istniejących mebli i dodatków. Jak widzicie, drodzy czytelnicy MT rozpatruje wykonanie takiej półki pod każdym względem;]

Więc jaką półkę my będziemy robić? Odpowiedź znajdziemy w Młodym Techniku ;]

Nie chcąc jednak rozpraszać swojej uwagi w różnych kierunkach i możliwościach zastosowań półki, zakładamy po prostu, że ma to być półka do książek i zeszytów szkolnych dla jednej lub dwóch osób uczących się i odrabiających lekcje w domu przy jednym stole.

Jak już wiemy co mamy robić, dla kogo i gdzie ma być umiejscowiona nasza ozdobna półka na książki to zabieramy się do pracy.

Materiały

Przykładowe rozwiązania budowy ażurowej części takiej półki jest przedstawione na rysunkach poniżej (ilustracje oczywiście z MT).

Wykonanie Przystępując do projektowania naszej wiszącej półki Młody Technik przedstawia nam widok boczny jednej z ażurowych ścianek półki i namawia nas do… otóż to! Do SZKICOWANIA!!!;] Ha! Prawie jak na studiach;] MT dokładnie tłumaczy nam jak wykreślać poszczególne kształty i motywy, ja liczę na kreatywność moich czytelników ;] Dla mniej wytrwałych poniżej podpowiedź z MT i jedna z możliwości wykonania ścianki bocznej półki;]

Poniżej zamieszczam tabelkę, gdzie kolejno, krok po kroku Młody Technik tłumaczy nam co będzie nam potrzebne, jakich narzędzi i materiałów w danym kroku będziemy używać, aby w efekcie końcowym powstała nasza ozdobna półka na książki. No to do dzieła!

Na blogu w podobnym temacie z serii Młodego Technika pisałam również o:

Na koniec, jeszcze kilka inspiracji innych ciekawych rozwiązań półek na książki, bo, jak pamiętamy, dobrych inspiracji nigdy za wiele ;] Moim zdaniem nasza ozdobna półka na książki idealnie tu pasuje ;] Nie musicie giąć elementów chyba, że chcecie styl chabby chic lub Rustic Italia.

PD Architekt pozdrawia Was z Warszawy wieczorową porą ;] Ostatnio bywam tam prawie co tydzień.

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 6.0/10 (1 vote cast)
Exit mobile version