Wieczór z książką, czyli dużo pomysłów jak zaaranżować miejsce do czytania!

KsiążkaO inspirujących pomysłach na organizację biblioteczki w Twoim domu pisałam już tutaj. Jednak o ile ciekawie zaaranżowana biblioteka to miejsce ważne dla każdego mola książkowego, o tyle istnieje miejsce jeszcze ważniejsze, gdzie niejeden koneser książek spędza całe dnie – MIEJSCE DO CZYTANIA!!!

I to nie tylko na długie, zimowe wieczory, pod kocykiem i z gorącą kawą w kubku, gdy za oknem mroźno i sypie śniegiem, a my siedzimy i zatracamy się w  lekturze (chociaż wtedy jest tak miło!), ale na co dzień, tak, aby czytanie stało się JESZCZE PRZYJEMNIEJSZE.

… a nasz cichy kącik stał się nie tylko wygodny, ale również funkcjonalny, zrealizowany „z głową” oraz CIEKAWY ARCHITEKTONICZNIE.

Co najważniejsze, jest to możliwe! I nie trzeba tutaj wielkich pieniędzy, trwających kilka lat remontów czy ogromnych powierzchni. W przedstawionej poniżej galerii każdy znajdzie coś dla siebie:

 1. Miejsce do czytania przy oknie.
 2. Kącik czytelniczy dla dziecka.
 3. Czytelnia urządzona na poddaszu, pod schodami, itp.

Takie miejsce do czytania jak na zdjęciu poniżej to moje marzenie! Kiedyś będę takie miała w swoim domu (kiedy kupię stary park po-dworski czyli … „ohoho-i-jeszcze-kiedyś”)  

miejsce do czytania

Miejsce do czytania przy dużym oknie, gdzie jest naturalne oświetlenie, wygodne, blisko natury, po prostu OAZA SPOKOJU na popołudnie z książką. (Zdjęcie: Letícia Dias)

miejsce do czytania

Trudne do zagospodarowania poddasze jako idealne miejsce do czytania. (Zdjęcie i projekt: civicoquattro)

Obejrzyjcie zatem kilka ciekawych pomysłów:

Na początek kącik czytelniczy przy dużym oknie z widokiem na piękny krajobraz… Oczywiście – piękny krajobraz trzeba mieć więc jeśli go nie masz – dla Ciebie są następne pomysły ;]

Dla dzieciTrochę powymądrzam się: Pamiętajcie, że ważne, aby dzieci od najmłodszego miały kontakt z książką. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że w życiu dorosłym same sięgną po książkę. Jak to osiągnąć? Zorganizuj im ciekawy, pomysłowy kącik do czytania! Na przykład…

Trochę nowoczesności dla odmiany. Abyście nie myśleli , że miejsce do czytania to zakurzone szare szmaty (albo kolorowe, ale szmaty) chciałam pokazać inne pomysły na czytaniowy spot ;]

Kilka tradycyjnych wnętrz, trochę w stylu amerykańskim i również ze smakiem…

Pod skosamiTrudne do zagospodarowania miejsca, pomyśl czy nie urządzić tam sobie kącika do czytania. Czy to niskie poddasze, czy strych, czy przestrzeń pod schodami o której pisałam już dawniej – to dobre miejsca! Czytając lubimy chować się – może tak mamy od dziecka – czytaliśmy pod poduszką, w szafie, pod kocem, pod stołem, w namiocie… ;]

Zaaranżuj ulubione miejsce do czytania – przygotuj, je, zaprojektuj je i czytaj w miejscu do czytania idealnym.

Jeżeli tego byłoby za mało, przedstawiam Wam inne ciekawe miejsca, gdzie z powodzeniem możecie ciekawie urządzić sobie kącik do czytania i spędzać w nim z przyjemnością długie godziny pogrążeni w lekturze- zainspirujcie się!

To, jak zorganizujemy sobie swoje miejsce do czytania, przełoży się później na jakość spędzania tam wolnego czasu z książką w ręce.

Ma ono być dla nas przede wszystkim WYGODNE i DOBRZE DOŚWIETLONE. Czytanie w takim miejscu jest czystą przyjemnością po trudach i zmaganiach dnia codziennego. Pamiętajmy, że każda zaaranżowana przez nas przestrzeń w domu/ mieszkaniu świadczy o nas, naszym stylu bycia i pokazuje, jacy tak naprawdę jesteśmy. Także nie szczędźmy starań, aby urządzić je tak, jak sobie wymarzymy :)

PD Architekt pozdrawia Was z lekko deszczowej Warszawy i liczy dziś na DUUUŻO szczęścia :D:D !!!

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (10 votes cast)
Wieczór z książką, czyli dużo pomysłów jak zaaranżować miejsce do czytania!, 10.0 out of 10 based on 10 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. Zgadam się z Patrycją w całej rozciągłości. Jestem na razie na etapie projektowania takiego kącika i informacje tu zgromadzone będą z pewnością bardzo cenne.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Genialnie prezentują się na zdjęciach te kąciki do czytania. Ja w swoim mieszkaniu także zaaranżowałam sobie takie miejsce, oczywiście przy oknie, aby czytać przy dziennym świetle jeśli to możliwe.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 3 votes)
  • Kto nie lubi czytać ten Trąba?? :P:P Książka to cudny relax – jak u siebie na balkonie za rok widzę taką wielką pufę z kulkami w środku – ahh będę czytać (w tych wolnych pięciu minutach które mam od pracy:P)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl