Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu, projekt indywidualny, dom marzeń, nowoczesna architektura, wizualizacje, rzuty

Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu – DOM MARZEŃ A0253

Tradycja i nowoczesność? Te dwa pojęcia wydają się bardzo odległe. Jednakże architekci już dawno udowodnili, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby je ze sobą łączyć. Dzisiaj pokażę Wam niezwykły projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu – prosto z naszego biura. Zapraszam!

Indywidualny projekt tradycyjnego domu marzeń w nowoczesnym stylu!

Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu, projekt indywidualny, dom marzeń, nowoczesna architektura, wizualizacje, rzuty
Ogrody na tarasach to jeden ze sposobów na zaadaptowanie zieleni na bardzo stromej działce.

Po pierwsze – lokalizacja. Nasz projekt usytuowany jest na wyjątkowo stromej działce, z której rozciąga się przepiękny widok na okolice. Ponadto sama miejscowość ma wiele zalet krajobrazowych i kulturowych, leży bowiem na turystycznym szlaku prowadzącym prosto w Bieszczady.

Po drugie – projekt. Wiele z przedstawionych poniżej wizualizacji mogą na pierwszy rzut oka nie różnić się zupełnie, jednak każda z nich przedstawia inną wersję tego samego projektu. Czasem jest to jedynie odmienny kolor zastosowanych materiałów czy wprowadzenie niewielkiego detalu, czasem jednak zmianie ulega cała forma obiektu. Gotowi? A więc zaczynajmy!

Jak już wcześniej wspomniałam, projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu usytuowany jest na stromym wzgórzu. Jeżeli obserwujecie nas już jakiś czas, wiecie, że lubimy takie lokalizacje. ;] Niedawno pisałam dla Was między innymi o eleganckim domu na stoku w dwóch wariantach, nowoczesny projekcie domu na zboczu, czy też minimalistycznym domu z płaskim dachem na skarpie.

Każdy z tych projektów w inny sposób adaptował się do istniejącego ukształtowania terenu, zawsze jednak wykorzystywaliśmy naturalne nierówności. Stroma działka, chociaż stanowi spore wyzwanie, ma ogromny potencjał. Sztuczne niwelowanie terenu, szczególnie znacznie ingerujące w strukturę gruntu, może nieść wiele niebezpieczeństw. A przecież wzgórza i pagórki to świetna miejsca na powstanie Waszych domów marzeń!

Indywidualny projekt tradycyjnego domu marzeń w nowoczesnym stylu – zobacz jego wnętrze!

Gdzie jest więc tradycja, a gdzie jest nowoczesność? Co mamy na myśli mówiąc „tradycyjny dom”? Projekt, który dzisiaj Wam przedstawiam jest szczególny, ponieważ łączy innowacyjne rozwiązania architektoniczne z najbardziej archetypową bryłą budynku – symetrycznym dachem dwuspadowym. Forma ta od razu przywodzi na myśl ciepło i przytulność domowego ogniska. Dodatkowo, kontrast materiałów takich jak blacha, szkło i biały tynk świetnie komponuje się z naturalnym drewnem. A wnętrze? Zobaczcie sami!

Parter jest nieco zagłębiony od strony wejściowej w gruncie, z kolei przeciwległy taras tworzy swego rodzaju półkę i punkt widokowy na okolicę. Natomiast schody łączą całość z ogrodem. Takie rozwiązania zaproponowano w rezultacie dostosowania obiektu do stromej działki, o czym wspominałam już wcześniej.

Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu, projekt indywidualny, dom marzeń, nowoczesna architektura, wizualizacje, rzuty
Wejście do budynku wyraźnie zagłębione jest w gruncie. Na parterze znajdziemy otwartą strefę dzienną, master bedroom oraz pomieszczenia techniczne wraz z garażem.
Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu, projekt indywidualny, dom marzeń, nowoczesna architektura, wizualizacje, rzuty
Piętro to sypialnie dla młodszego pokolenia wraz z łazienką oraz pokoje gościnne. Znajdziemy tu także family room – inaczej bawialnię. Pomieszczenie to ma niezwykłe wnętrze ponieważ znajduje się przy samej ścianie szczytowej dwuspadowego dachu i przez to również przy dużym oknie o niezwykłym kształcie.

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni

PARTER:

 • WIATROŁAP 12,8 m²
 • KOMUNIKACJA 28,2 m²
 • WC 3,2 m²
 • SPIŻARNIA 3,1 m²
 • KUCHNIA 18,2 m²
 • JADALNIA 16 m²
 • POKÓJ DZIENNY 47 m²
 • SYPIALNIA 17,3 m²
 • ŁAZIENKA 12,5 m²
 • GARDEROBA 8,2 m²
 • KOTŁOWNIA 7,7 m²
 • GARAŻ 26 m²
 • MUDROOM 6,6 m²
 • RAZEM: 206,8 m²

PIĘTRO:

 • KOMUNIKACJA 22,9 m²
 • BAWIALNIA 22,3 m²
 • I POKÓJ 10,2 m²
 • II POKÓJ 10,2 m²
 • ŁAZIENKA 9,9 m²
 • III POKÓJ 18,2 m²
 • GABINET 12,2 m²
 • RAZEM: 105,9 m²

SUMA: 312,7 m²

Tak w skrócie prezentuje się projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu. Lubicie takie połączenia? I czy mógłby być to Wasz dom marzeń? Jednak bez względu na odpowiedź, już niedługo na blogu Pani Dyrektor kolejne inspiracje ze świata architektury i projektowania! Śledźcie więc nas zarówno tutaj, jak i na facebooku i instagramie. Do zobaczenia!

Zobacz także:

Na koniec pozdrawiam Was w pierwszy śnieżny dzień tej zimy! Trzymajcie się ciepło!

Nasz kanał na YouTube jest pełen inspiracji! Wejdź i zobacz to sam!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu - DOM MARZEŃ A0253, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Tak mniej więcej wygląda jak architekt chce połączyć parę sztuczek w jeden projekt. Na pierwszej wizualizacji wygląda naprawdę fajnie… Widziałem już parę takich, ale ten też bardzo ładny. Z drugiej strony zupełnie inny projekt i inny styl. Należy się zdecydować co chce się wykonać, a nie dawać wszystko co jest „ładne”. Jakoś też nie widzę wkomponowania się w działkę. Aż prosi się o odwrócenie funkcji, że pokój dzienny na górze, wejście na wprost i sypialnie na dole.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
  • Przeciwnie ;] Tak wygląda sytuacja w której Urząd nie zgadza się na dom z płaskim dachem – to po pierwsze ;]
   Rozwiązania w indywidualnym projekcie to w 100% kwestia realizacji marzeń i wytycznych Inwesatora. W tym konkretnym przypadku miał on bardzo mocno sprecyzowane zamierzenia.
   Oczywiście, że Pan „zrobiłby to inaczej” a już inaczej na pewno na innej działce ;] Projekt jest dokładnie tym, co pragnął Inwestor i co mógł zrobić na tak trudnej (ale zabójczo widokowej) działce.

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl