Dzisiaj opowiem Wam o kolejnym niezwykłym domu marzeń, który zaprojektowaliśmy w naszym biurze. Kiedy patrzę na jego wizualizacje, do głowy przychodzi mi jedno słowo – spokój. A przecież tyle się tu dzieje! To nie tylko dom z płaskim dachem, to harmonijna kompozycja funkcji i formy, tworząca przyjemną w odbiorze przestrzeń. Zaintrygowani? Zapraszam do dalszej części posta! ;]
Minimalistyczny dom z płaskim dachem na skarpie / zboczu – DOM MARZEŃ A0237
Ten projekt, jak zresztą wszystkie inne prezentowane na stronie Pani Dyrektor, został zaprojektowany indywidualnie. To znaczy, że odzwierciedla potrzeby inwestora, a także uwarunkowania takie jak teren, miejscowy plan zagospodarowania oraz wiele innych. To szczególnie istotnie, gdy mamy do czynienia z nietypową działką budowlaną. Mogliście zauważyć, że niemal co drugi opisywany tutaj Dom Marzeń położony jest na zboczu/stoku lub też w inny sposób łączy się z otoczeniem. Ukształtowanie terenu inne niż te wyrównane od linijki to nie skaza na Twojej działce. Co więcej, uważam, że takie miejsca mają wyjątkowy potencjał, który można mądrze wykorzystać. Jak? Zobaczcie sami! :)
Dzięki naturalnym nierównościom terenu udało się zaprojektować wielopoziomowy budynek, którego przestrzenie rekreacyjne stanowią połączony i przemyślany układ. Mimo zwartego planu, dom ten jawi się nam jako lekki, o wyjątkowo spójnej formie. Biały tynk, z ciemnym kamiennym wykończeniem niższych kondygnacji oraz drewnianymi dodatkami to udana i nowoczesna kompozycja. Natomiast duże przeszklenia gwarantują piękne widoki na otaczający krajobraz.
A jeśli szukacie więcej inspiracji dla domów usytuowanych na stromej działce koniecznie zobaczcie również te projekty: elegancki dom na stoku w dwóch wariantach, nowoczesny dom indywidualny dla dużej rodziny, nowoczesny projekt domu na zboczu / skarpie, projekt nowoczesnego domu wkomponowanego w zbocze.
Minimalistyczny dom z płaskim dachem na skarpie / zboczu – zobacz jego wnętrze!
Kiedy budujesz na dużym stoku, pamiętaj że wpływa to nie tylko na zewnętrzną formę budynku, ale także na jego funkcjonalność w środku. Domy na stromych działkach najczęściej mają piwnicę. Dlaczego? Ze względu na głębokość fundamentów sięgających gruntu rodzimego, nierzadko tworzy się duża przestrzeń, którą możemy po prostu zasypać lub wykorzystać na piwnicę właśnie. Dobrze być tego faktu świadomym, aby nie “dokładać” tej kondygnacji w pośpiechu, nieskładnie aranżując wykopaną powierzchnię.
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni
Poziom -1
- Komunikacja 14,2m2
- Łazienka 7,2m2
- Siłownia 28,5m2
- Garaż 36,4m2
- Warsztat 17,1m2
- Pralnia / suszarnia 13,4m2
- Pom. gosp. 11,1m2
- Kotłownia 7,2m2
- Skład opału 17,2m2
- Razem: 152,3m2
Poziom 0
- Wiatrołap 4,8m2
- Gabinet 12,5m2
- Komunikacja 11,2m2
- Salon z jadalnią 54,6m2
- Kuchnia 13,7m2
- Spiżarnia 7m2
- Razem: 103,8m2
Poziom 1+
- Komunikacja 13,5m2
- Główna sypialnia 21,9m2
- Garderoba 9,9m2
- Łazienka 6m2
- Sypialnia gościnna 14m2
- Łazienka 8,1m2
- I Sypialnia 15,4m2
- II Sypialnia 16,3m2
- Razem: 105,1m2
SUMA: 361,2m2
Na dzisiaj żegnamy się już z tym Domem Marzeń. A Wy chcielibyście zamieszkać w takim domu? ;] Dajcie znać co myślicie i koniecznie śledźcie bloga Pani Dyrektor tutaj, a także na facebooku i instagramie! Do zobaczenia!
Zobacz także:
- Kiedy najlepiej podjąć współpracę z architektem? Czy to dobry moment?
- Jak przygotować się do zaprojektowania indywidualnego domu?
- Podmiejska willa w niezwykłym stylu prerii – DOM MARZEŃ A0271
- Jak NIE rozmawiać z Architektem czyli co zrobić aby WSPÓŁPRACOWAĆ ;]
- Dom bliźniak – oryginalny projekt domu z werandą – DOM MARZEŃ A0195
Pani Dyrektor pozdrawia Was w coraz chłodniejsze wrześniowe wieczory. Chyba definitywnie pożegnaliśmy już lato… Czekamy więc na piękną polską jesień!