Supernowoczesna willa „mierząca w niebo” – DOM MARZEŃ A290

Projekty takie jak te nie są codziennością, ale kiedy się pojawiają zostają z nami na długo. Tak było i w tym przypadku. Ta supernowoczesna willa już wkrótce powstanie na przedmieściach Rzeszowa. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w procesie jej tworzenia. To niezwykle dynamiczna, a zarazem lekka forma, która skrywa w sobie wszystkie potrzebne funkcje. Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszam więc do dalszej części posta! :]

Supernowoczesna willa o formie „mierzącej w niebo” – DOM MARZEŃ A290

Supernowoczesna willa, nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Na nowoczesną formę składają się dwa „rozłożone do lotu skrzydła”. W centralnej części pomiędzy nimi zaakcentowano główne wejście do budynku.

Wyjątkowa forma budynku wynurza się z krajobrazu niczym okręt z dziobem wzniesionym ku niebu. Natomiast kontrast bieli i czerni, betonu i szkła, jeszcze bardziej pogłębiają tę wizję. Obok takiego budynku po prostu nie da się przejść obojętnie.

Szereg detali, takich jak kształt tarasów czy okien nawiązujących do ostrokątnej bryły, a także konsekwencja w zastosowanej stylistyce, stanowią o spójności całego projektu. Dzięki temu, pomimo znacznej kubatury obiekt ten jawi się jako lekki i zrównoważony, niczym właśnie płynący na morzu okręt.

Supernowoczesna willa, nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Kontrast nowoczesności z naturalnymi materiałami tworzy ciekawą kompozycję.
nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Natura jest doskonałym dopełnieniem tej nowoczesnej formy.

Jednak największą uwagę zwraca sama forma budynku. Niemal całkowicie przeszkolony parter unosi drapieżną białą bryłę. Z jej wnęk i załamań wyłaniają się duże okna. Zabieg ten dodatkowo wzmocniono kontrastem czerni i bieli, przez co zaprojektowane nisze wydają się być dużo głębsze.

Podstawę całości stanowi wielostanowiskowy garaż wykończony naturalnym kamieniem o ciemnej barwie. Natomiast subtelne wzniesienie, na którym ma powstać dom, dodaje mu prestiżu i rezydencjonalnego sznytu. Wkomponowany w otoczenie układ schodów i pochylni intuicyjnie prowadzi ku wejściu do budynku.

Co supernowoczesna willa skrywa w swoim wnętrzu?

nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Detal każdej z elewacji został starannie opracowany, jednocześnie zachowując spójność projektu.
nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Istotną cechą projektu było stworzenie zewnętrznych przestrzeni wypoczynkowych oraz zapewnienie jak najkorzystniejszych widoków.

Budynek podzielić można na trzy kondygnacje, z których środkową będzie parter. Na nim znajduje się strefa wejściowa z reprezentacyjną klatką schodową oraz strefa dzienna, na którą składają się kuchnia, jadalnia i salon. Możemy tu znaleźć również szereg udogodnień m.in. wydzieloną winiarnię oraz saunę z bezpośrednim połączeniem z pokojem dziennym. Reprezentacyjność salonu podkreślono także wysokim sufitem katedralnym. Poziom parteru zintegrowany jest z systemem tarasów oraz wkomponowanym w nie basenem, który szczególnie przykuwa uwagę.

Wyższe piętro to strefa prywatna domowników. W krótszym skrzydle zlokalizowano master bedroom zapewniający imponujący widok na okolicę. W pozostałej części kondygnacji znajduje się reszta sypialni wraz z towarzyszącymi im garderobami i łazienkami. Z kolei kondygnacja podziemna oprócz wielostanowiskowego garażu skrywa także takie niespodzianki jak bar i sala kinowa.

nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Z tej perspektywy dobrze widać wkomponowany budynek basen, a także system tarasów okalających willę.
Supernowoczesna willa, nowoczesny dom, kontrastowa forma, dynamiczna bryła, wnętrze, wizualizacje, inspiracje
Ta supernowoczesna willa położona jest na niewielkim wzniesieniu przez co jeszcze bardziej wznosi ją ku niebu i dodaje całości założenia stosownego prestiżu.

Czy ta supernowoczesna willa przypadła Wam do gustu? Chcielibyście mieć dom marzeń właśnie w takim stylu? ;] U nas w biurze ostatnio coraz więcej jest tematów rezydencjonalnych, w związku z tym coraz więcej będzie ich też na blogu. Zapraszam do czynnego obserwowania i śledzenia nie tylko tutaj, ale też na facebooku oraz instargramie!

Zapraszam Was również do odwiedzenia strony Inwestorów www.szklane-tarasy.pl :]

Zobacz także:

Potrzebujesz czegoś więcej? Oto nasz filmik na YouTube. Sprawdź go sam!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Piękny projekt – zawiera wszystko czego szukają zamożni klienci:
  – dużych przeszkelń,
  – unikalnej bryły budynku,
  – podświetlenia które podkreśli wnętrze i sam budynek.
  Klasa sama w sobie!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl