Romantyczny amerykański dom z ogrodem zimowym.

Cześć! W dzisiejszym poście chciałabym przedstawić Wam projekt architektoniczny typu romantyczny amerykański dom z ogrodem zimowym zaprojektowany specjalnie dla jednego z naszych klientów.

Jak wygląda nasz amerykański dom z ogrodem zimowym na zewnątrz?

Wygląd zewnętrzny rezydencji definiują dobrze wyważone kontrasty. Z jednej strony mamy ciemną tonację drobnej cegły na fasadzie, a z drugiej białe, strzeliste okapy wiszące nad oknami niczym czapy śniegu. Ogród, miękkie krawędzie gzymsów i kolumienek oraz zabudowane wejście do domu nadają całości jeszcze bardziej przytulnego charakteru.

Ten romantyczny amerykański domek składa się z kilku segmentów połączonych ze sobą w spójną całość. Od razu w oczy rzucają się dwie pary drzwi garażowych. Garaż jest bardziej wysunięty w stronę ulicy względem części mieszkalnej. Dla ludzi ceniących sobie prywatność jest to z pewnością idealne rozwiązanie.

Rustykalne elementy amerykańskich domów z przedmieść

Na pierwszy rzut oka budynek posiada sporo rustykalnych elementów ornamentacyjnych. Funkcję estetyczną pełnią wcześniej wspomniane okapy, gzymsy, kolumny, ramy okienne i wykończenia. Kolor elewacji oraz dachu są na tyle do siebie zbliżone, że, w zależności od światła i punktu obserwacyjnego, mogą zlewać się w jedną całość.

Bryła od frontu utrzymana jest w ciemnej kolorystyce złamanej przez jasną cegłę na fasadzie zabudowanego wejścia do domu. Drzwi wejściowe giną w cieniu zadaszenia i stapiają z elewacją oraz chowają w głębi bryły. Z drugiej strony wiszący nad drzwiami dach z dużym okapem oraz jasna cegła wyraźnie wyznaczają drogę do wnętrza tego romantycznego amerykańskiego domu. Z pewnością tak zaprojektowany dom jednorodzinny robi wrażenie, szczególnie od frontu, bezpiecznego i gościnnego miejsca.

Ogród zimowy w amerykańskim domu

Od strony ogrodu amerykański romantyczny dom jednorodzinny prezentuje się w odbiorze o wiele bardziej okazalej, głównie za sprawą trasowych okien rozciągających się na prawie całej długości kondygnacji. Oprócz sporego tarasu i ogrodu zimowego z przeszklonym dachem widzimy także balkon oraz sporą połać ogrodowej przestrzeni. Z tej perspektywy dom robi wrażenie o wiele bardziej otwartego i przestronnego, może nawet nowoczesnego. Chociażby kiedy przyjrzymy się designowi okien albo balustrady balkonowej, zauważymy, że rustykalność ustępuje miejsca nieco bardziej prostej i ostrej geometrii.

Część mieszkalna i garaż stapiają się w jedną całość. Najbardziej wyróżniającym się segmentem budynku jest przeszklony salon z jadalnią, który łączy się niebezpośrednio z 37-metrowym tarasem oraz ogrodem zimowym. Dzięki zastosowaniu takiego układu część ogrodowa domu podzielona została na mniejsze kameralne przestrzenie, z których korzystać można bez względu na porę roku.

Amerykański dom z ogrodem: co znajdziemy we wnętrzu?

Tak jak w wielu naszych projektach, od wejścia zauważymy połączenie wiatrołapu z pomieszczeniami gospodarczymi. W tym projekcie mudroom, kotłownia oraz spiżarnia znajdują się tuż obok garażu. Jeśli zechcemy z auta zaparkowanego w garażu przenieść zakupy do spiżarni, będzie to na pewno bardzo szybkie i wygodne. Dodatkowo, przez garaż możemy wejść do domu przez mudroom. Nie musimy od razu przechodzić przez reprezentacyjną część mieszkalną. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala utrzymać porządek. Po drugiej stronie wejścia mamy natomiast niewielki gabinet i toaletę.

Idąc dalej w głąb, od razu trafiamy do serca naszego jednorodzinnego domu, czyli do salonu z jadalnią. Ta niezwykle przestronna, oświetlona wpadającym przez tarasowe okna naturalnym światłem i półotwarta przestrzeń, idealnie nadaje się do przyjmowania gości, tym bardziej, że tuż przy aneksie kuchennym mamy wejście do tytułowego ogrodu zimowego. Taki ogród jest z pewnością nie tylko piękny. Stanowi również przestrzeń kojącą zmysły i roztargniony codziennymi troskami umysł.

Tuż obok aneksu kuchennego po prawej stronie usytuowane zostały schody na piętro. Piętro to przede wszystkim przestrzeń sypialniana. Znajdziemy tam trzy mniejsze sypialnie i sypialnię główną, dwie większe łazienki, jedną małą toaletkę i hol z wyjściem balkon.

Sypialnia główna odróżnia się przede wszystkim metrażem. Zaraz obok niej rozplanowano jedną dużą łazienkę. Trzy mniejsze sypialnie idealnie nadadzą się na pokoje gościnne lub pokoje dla dzieci. Ich metraż oraz rozmieszczenie umożliwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni, dzięki czemu w domu bez problemu zmieści się rodzina z nawet trójką dzieci. 

Amerykański dom z ogrodem jako połączenie piękna i funkcjonalności

Projekt architektoniczny romantycznego amerykańskiego domu z ogrodem zimowym z pewnością łączy w sobie piękno romantycznego stylu w architekturze i funkcjonalności amerykańskiego budownictwa. Z jednej strony kusi otwartą przestrzenią, sporym ogrodem z tarasem, a z drugiej, dzięki rustykalnemu wykończeniu okapów, gzymsów i zadaszeń, gwarantuje najwyższej klasy doznania estetyczne.

Co myślicie o tym projekcie? Podoba Wam się przytulny domeczek w stylu romantycznym czy preferujecie raczej chłodną klasykę, prostą ornamentykę i jednolitą bryłę? Czekam na Wasze opinie w komentarzach! Jak zawsze zachęcam również gorąco do odwiedzenia mojego Facebooka i Instagrama, gdzie opowiadam więcej o moich architektonicznych gustach i doświadczeniach. Ciao!

Zobacz również:

Mały amerykański domek z dwiema werandami

Nowoczesna rezydencja z płaskim dachem, wysoką strefą dzienną i basenem infinity

Domy amerykańskie i inne nasze projekty możesz oglądać również w 3D!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl