Nowoczesna Zagroda – Willa 600m2 z wewnętrznym atrium

Przed Wami nasz nowy dom indywidualny – willa o powierzchni ponad 600m2. Tym razem pokażę Ci częściowo jej wnętrze ;] Zaczynajmy!

Parterowa rezydencja?

Willa projektowana była jako rozłożysty dom parterowy. Program użytkowy domu był niewiększy niż domu pięciokrotnie mniejszego. Śmiesznie brzmi, ale faktycznie tak było. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego w domu 150m i 600m mieści się to samo, przeczytaj artykuł o tym który napisałam dla Ciebie wcześniej.

Atrium -wewnętrzny dziedziniec w parterowej willi.

Najciekawszym miejscem tego domu jest wewnętrzne atrium, które znajduje się całkowicie w środku domu a dostęp do niego jest tylko od środka. Takie atrium możesz zagospodarować bardzo ciekawie. Pomysł na nie pochodzi z krajów południowych. To doskonałe rozwiązanie dla domu umieszczonego w centrum miasta, ale wymaga pokaźnego gabarytu budynku aby całe życie domu nie odbywało się na zasadzie chodzenia w koło ;]

Atrium w willi parterowej – wewnętrzny dziedziniec.

Bryła domu i garaż w domu a także osobno.

Willa składa się z kilku brył połączonych ze sobą. niektóre z części mają dach spadzisty, natomiast niektóre dach płaski. Elewacje zaprojektowaliśmy z naturalnych materiałów – drewna i kamienia oraz blachy. Na przeciw domu planowany jest dodatkowy garaż na cztery samochody, stąd w głównej bryle są tylko dwa miejsca podczas gdy metraż domu sugerowałby na potrzebę większej ilości miejsc.

Strefa wejściowa willi o powierzchni 600m2 zaprojektowana została jako częściowo ukryta i zadaszona.
Strefa dzienna w wlli parterowej zaprojektowana została jako ciągła

Strefa dzienna.

W tej parterowej willi, strefa dzienna to połączenie kuchni jadalni i salonu w jednej linii. Często zdarza się nam projektować te funkcje w ciągu ponieważ nadal są bardzo pożądane przez Inwestorów.

W przypadku tego domu zakładaliśmy również opcję kuchni brudnej położonej zaraz za plecami reprezentacyjnej i prawdopodobnie zostanie to przywrócone.

Jedynym wydzieleniem tej strefy będzie kominek otwarty ma trzy strony umieszczony tak jak na rzucie powyżej albo centralnie.

Z kuchni przechodzimy do kącika śniadaniowego i do spiżarni a po podziale na kuchnię brudną i czystą spiżarnia otworzy się na nią bezpośrednim dostepem.

Część ogrodowa przy salonie i strefie relaksu w parterowej willi.

Strefa ogrodowa.

Wydzielona została na dwa sposoby. Jako, że dom był duży i dawał nam możliwości kształtowania rozłożystości mamy dwie strefy wyjść do ogrodu. Oddzielną ze strefy nocnej i oddzielną ze strefy dziennej.

Założeniem było, by wieczorne grillowanie jednych domowników, nie przeszkadzało odpoczynkowi tym, którzy korzystają ze strefy nocnej ;]

Pokoje dzieci w domu wielkości willi są również trochę większe niż w domu małym.

Nasze ulubione rozwiązanie ze strefy nocnej to pokoje dziecięce oddzielone od siebie dodatkowo garderobami. W tym przypadku mamy 25 metrowy pokój i do tego 15sto metrową garderobę. Garderoba taka może być doświetlona świetlikiem albo oknem w elewacji. To zależy od tego czy ważniejsza jest ilość przechowywanych rzeczy czy chęć posiadania dziennego światła w garderobie.

Zadaszenie niewielkiego tarasu przy strefie nocnej, która jest umieszczona daleko od dziennej, pozwala korzystać z niego całkiem swobodnie nawet gdy na głównym tarasie odbywa się impreza ;]

Duże domy parterowe pozwalają na bardzo dowolne kształtowanie bryły szczególnie wtedy gdy mają płaskie dachy. W ty, przypadku połączenie dwóch typów dachów nie pozwoliło na tak dużą dowolność ale gabaryt budynku zostawił nam wiele opcji różnych rozwiązań funkcji w środku.

Master Bedroom – Sypialnia rodziców w parterowej willi.

Jak widzicie powyżej, zestaw apartamentu dla rodziców to standardowe 3 funkcje – sypialnia garderoba i łazienka. W tym przypadku, z powodu braku użytkowych strychów czy piwnic zdecydowaliśmy się na pokaźną garderobę powierzchni niemal 40m2. Sypialna może składać się tu nawet z przedsionka i głównego wejścia ponieważ jej wymiar całkiem swobodnie pozwala na to. Łazienka może być z oknem i bez, ale bliskość strefy imprezowej wieczornej prawdopodobnie pozostawi ją z pokaźnym świetlikiem dachowym.

Widok na obie strefy – cichą i głośną zaprojektowane jako oddzielne w parterowej rezydencji.

Dla tej wersji domu będziemy nagrywać spacer 3D, który zobaczysz niedługo na YT, tym czasem zapraszam Cię do oglądania innych przejść wirtualnych spacerów przez luksusowe wille projektowane przez nasze biuro na co dzień!

Parterowa willa z basenem typu Infiniti Pool nad jeziorem ;]

PD Architekt pozdrawia Was z bardzo zimnego choć majowego Rzeszowa ;]

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl