Nowoczesna piętrowa willa z płaskim dachem i basenem w ogrodzie – A0408 cz.1z2

W dzisiejszym poście przedstawię Wam projekt architektoniczny nowoczesnego budynku jednorodzinnego zaprojektowanego specjalnie dla jednego z naszych rzeszowskich klientów.

Nowoczesna willa z płaskim dachem – widok od strony ogrodowej.

Wygląd zewnętrzny nowoczesnej Willi

definiują wyraziste, proste linie, płaski dach, monochromatyczna paleta barw i duże okna. Nowoczesny piętrowy dom składa się z kilku segmentów połączonych ze sobą w spójną całość. Od razu w oczy rzuca się rozmieszczenie okien. Najbardziej przeszklone i otwarte części domu jednocześnie pełnią funkcję reprezentacyjną oraz konsolidującą wspólnotę domowników (salon z jadalnią). Dzięki temu w segmencie dziennym na pewno nie zabraknie światła dziennego. 

Elewacja ogrodowa z widokiem na basen i palenisko.

Na pierwszy rzut oka budynek nie posiada żadnych zbędnych elementów ornamentacyjnych. Funkcję estetyczną pełnią linearne akcenty, na które składają się subtelne okapy, ramy okienne, kolumny i wykończenia. W kompozycji panuje idealna równowaga pomiędzy przeciwieństwami: białym i grafitowym wykończeniem elewacji oraz wertykalnym układem okien i horyzontalnym układem tarasów.

Elewacja Frontowa budynku z garażem, wejściem głównym i fragmentem wysokiej strefy salonu

Bryła nowoczesnej willi

od frontu utrzymana jest w ciemnej kolorystyce złamanej przez sporych rozmiarów, biały, piętrowy taras. W cieniu tarasu kryją się drzwi wejściowe oraz brama garażowa. Od tej strony budynek ma układ horyzontalny, co oznacza tyle, że „rozciąga” się wzdłuż horyzontu. Zarówno drzwi wejściowe, jak i brama garażowa stapiają się z elewacją oraz chowają w głębi bryły.

To nadaje budynkowi delikatnego „efektu twierdzy”. Z pewnością tak zaprojektowany nowoczesny dom jednorodzinny robi wrażenie, szczególnie od frontu, stabilnego i bezpiecznego miejsca. Jest idealny dla osób ceniących sobie równowagę pomiędzy prywatnością i otwartością.

Nowoczesna willa dwukondygnacyjna z płaskim dachem – widok od strony ogrodowej i bocznej.

Nowoczesna willa od strony ogrodu

mimo że z płaskim dachem, prezentuje się w odbiorze o wiele bardziej strzeliście, głównie za sprawą przeszklonych ścian salonu rozciągających się aż na dwie kondygnacje, a także pionowych kolumn i wykończeń fasady. Od tej strony można zauważyć również drugie wyjście z domu prowadzące wprost na taras i znajdujący się za nim basen.

Z tej perspektywy dom robi wrażenie o wiele bardziej otwartego, a granica między jego wnętrzem a otoczeniem częściowo zaciera się. Chociażby kiedy przyjrzymy się skromnej ornamentyce na fasadzie, zauważymy, że przerwy między wykończeniami nadają całej konstrukcji lekkości, zupełnie jakby dom ów fasadą „oddychał”.

Nowoczesna willa podmiejska dwukondygnacyjna z płaskim dachem – widok od strony przeszklenia dwukondygnacyjnego salonu..

Nowoczesna willa – Część mieszkalna i garaż

Obie strefy stapiają się w jedną całość. Najbardziej wyróżniającym się segmentem budynku jest przeszklony salon z jadalnią, który łączy się niebezpośrednio z dużym, 77-metrowym tarasem. Ogród podzielony jest na kilka różnej wielkości segmentów o kształcie prostokątów, z których każdy pełni zupełnie inną funkcję.

Znajdziemy tam basen, stół ogrodowy wraz z krzesłami, palenisko oraz skrupulatnie wydzieloną przestrzeń na roślinność dekoracyjną. Dzięki zastosowaniu takiego układu część ogrodowa domu podzielona została na mniejsze kameralne przestrzenie.

Odwiedź nasz kanał YT aby zobaczyć całe mnóstwo spacerów 3D po naszych domach!

Co myślicie o tym projekcie? Podoba Wam się monochromatyczna stylistyka nieregularnej bryły z płaskim dachem czy wolelibyście raczej klasyczną, prostą kompozycję i jednolicie jasną elewację? Czekam na Wasze opinie w komentarzach! Jak zawsze zachęcam również gorąco do odwiedzenia mojego Facebooka i Instagrama, gdzie opowiadam więcej o moich architektonicznych gustach i doświadczeniach.

Ciao!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl