Nowoczesne domy letniskowe w stylu stodoły? Aż do 8 Apartamentów na dom!

Sezon letni już co prawda za nami, ale mam dziś dla Was nowoczesne domy letniskowe w ramach serii „Dom marzeń”, czyli coś trochę innego niż zazwyczaj. Jak widać, dwa budynki z przodu z zewnątrz są prawie że identyczne, a trzeci, za nimi, utrzymany jest w tej samej stylistyce, choć różni się wielkością i układem. Przyjrzymy się im z bliska, ale zanim to zrobimy, słowo wstępu.

Te nowoczesne domki letniskowe są idealną propozycją dla osób, które chcą zainwestować w domki pod wynajem. Świetnie się one bowiem nadają na wypoczynek dla osób, które preferują urlop w otoczeniu przyrody, z daleka od zgiełku miasta.

Nowoczesne domy letniskowe: jak wyglądają od zewnątrz?

Bryła każdego z budynków została zaprojektowana w stylu nowoczesnej stodoły z dwuspadowym dachem pokrytym blachą. Ciemny kolor metalu doskonale komponuje się z drewnianą fasadą/drewnianą okleiną na fasadzie o ciepłej barwie. Wejścia do budynków mimowolnie zadaszono znajdującymi się na piętrze tarasami, które urozmaicają przestrzeń rekreacyjną lokatorów. Projekt naszych nowoczesnych domów letniskowych wyróżnia więc połączenie prostych i sprawdzonych rozwiązań z nowoczesnością, zaczynając od kształtu bryły, a kończąc na sporych rozmiarów oknach, które pozwalają podziwiać zieleń dookoła oraz naturalnie doświetlają wnętrze.

Nowoczesne domy letniskowe: rozkład pomieszczeń

Na parterze pierwszego nowoczesnego domku letniskowego od lewej znajdują się dwie sypialnie, łazienka i pokój dzienny z aneksem kuchennym. Zlokalizowane najbardziej w głębi budynku pomieszczenie to  nieprzeznaczony do zamieszkania magazyn o metrażu 22 metrów kw. Na piętrze rozkład pomieszczeń jest w zasadzie powielony. Z tą różnicą, że w miejsce pomieszczenia magazynowego pojawia się dodatkowy miniapartament z jednym małym pokojem sypialnianym oraz pokojem dziennym wraz z aneksem kuchennym i łazienką.

Zobacz spacer 3D po tym kompleksie na naszym kanale YT ;]

Drugi nowoczesny domek letniskowy, mimo że na zewnątrz wygląda identycznie, w środku został urządzony inaczej. Przede wszystkim podzielony jest na dwie identyczne części, gdzie metodą lustrzanego odbicia przygotowane zostały kolejne dwa mini apartamenty. Parter obejmuje dwa przestronne pokoje dzienne i dwie łazienki, piętro – cztery sypialnie i dwie łazienki. Apartamenty oddzielone są od siebie ścianą działową. Dzięki temu wynajmować je mogą osoby, które się nie znają i cenią sobie prywatność.

Budynek trzeci jest z wszystkich trzech największy i mieszczą się w nim cztery apartamenty o podobnym układzie do poprzednich. Mianowicie mamy podstawowy pakiet pomieszczeń użytkowych w postaci: pokoju dziennego z aneksem kuchennym, łazienką i dwoma sypialniami. Na każdej kondygnacji znajdują się po dwa apartamenty oddzielone ścianą działową.

W ten sposób na jednej działce znajduje się w 3 budynkach aż 9 apartamentów. Bardzo użytecznym elementem koncepcyjnym jest również stworzenie osobnego wejścia prowadzącego do każdego z apartamentów. Dzięki temu nawet lokatorzy zajmujący pokoje na piętrze mogą wchodzić i wychodzić po zewnętrznych schodach bez przymusu mijania się z pozostałymi gośćmi. 

Zalety kompleksu nowoczesnych domków letniskowych

Z pewnością największym atutem tego projektu jest ilość możliwych sposobów użytkowania tak rozplanowanej przestrzeni. Z własnego doświadczenia widzę, że na wakacje i urlopy poza miasto wybierają się nie tylko rodziny z dziećmi i pary. Coraz częściej są to całe grupy osób, które łączy praca, wspólne pasje czy jakieś projekty. Z partnerami bądź bez. Popularyzowanie się tego typu integracji czyni biznes mini kompleksów nowoczesnych domków letniskowych jeszcze bardziej dochodowym.

Mam nadzieję, że podoba Wam się podoba ten projekt. Jesteśmy również ciekawi, czy jakkolwiek przemawia do Was dość nietypowa koncepcja trzech budynków mieszkalnych na jednej działce. Wynajęlibyście apartament w takim miejscu, a jeśli tak/nie, to dlaczego?


Kliknij nasze spacery 3D na Youtube – poniżej link do nowoczesnych domków letniskowych 70m2 ;]


Albo – poczytaj więcej o naszych projektach na Blogu!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl