Supernowoczesny dom letniskowy – DOM MARZEŃ A0319 – wersja II

Witajcie ponownie! Tak jak obiecałam wracam do Was z kolejnymi wpisami. Tym razem mam dla Was supernowoczesny dom letniskowy w wersji II. Ta nieco spokojniejsza od poprzedniej, ale równie piękna i nowoczesna! Nie przedłużając zapraszam Was do lektury mojej opowieści o tym domu marzeń :)

Supernowoczesny dom letniskowy – DOM MARZEŃ A0319

Genialny efekt 3D elewacji, dzięki ułożeniu drewna pod kątem 45 stopni!
Genialny efekt 3D elewacji, dzięki ułożeniu drewna pod kątem 45 stopni!

Jak już wiecie z poprzedniego wpisu na temat tego domu letniskowego wygląd zewnętrzny budynku pomiędzy poszczególnymi wersjami nie zmienił się. W innym miejscu został zlokalizowany jedynie basen zewnętrzny. Niby nie jest to jakiś znaczący element przy projektowaniu domów. Jednak w tym przypadku poprzez przeniesienie basenu znacząco zmieniła się bryła całości. Jak zapewne pamiętacie, a jak nie to Wam przypomnę ;) W pierwszej wersji znajdował się na kondygnacji podziemnej, a część mieszkalna była na słupach nad nim. Co sprawiało, że poprzedni wariant wydaje się być bardziej odważny. Przy tworzeniu tej wersji zrezygnowaliśmy z tego zabiegu i cała strefa rekreacji zlokalizowana jest na poziomie terenu, a w niej nie tylko basen, ale wiele więcej.

Supernowoczesny dom letniskowy - strefa wejściowa.
Supernowoczesny dom letniskowy – strefa wejściowa.

Bryła budynku składa się z dwóch przesuniętych wzglądem siebie trapezów. Dzięki temu wejście do budynku jest niejako schowane w bryle. Tworzy się w ten sposób również zadaszenie nad wejściem. Ciemna elewacja w połączeniu z drewnem sprawia, że budynek wygląda niezwykle elegancko i nowocześnie. Dodatkowo tworzy się efekt trójwymiarowej elewacji która przyciąga wzrok.

Dom letniskowy – zapraszam Was na spacer po jego wnętrzu!

Na początek wchodzimy wiatrołapem połączony z garderobą. Po raz kolejny zaznaczę, że stworzenie chociażby małego pomieszczenia na okrycia wierzchnie to super rozwiązanie w projektach domów. Natomiast w tej części budynku znajduje się również kotłownia do której wejście mamy z zewnątrz. Na przeciw wejścia jedna z łazienek, ale także osobne WC. Na lewo tzw. strefa nocna zawierająco 5 sypialni oraz łazienką. Ponadto jeden z pokojów nieco większy z prywatną wanną, można powiedzieć, że to pokój sypialniano – kąpielowy. Natomiast idą od wejścia na prawo kuchnia w kształcie litery 'L’ z wyspą. Dalej stół jadalniany oraz salon z otwartym kominkiem. W tej wersji strefa wypoczynkowa zagłębiona trzema schodkami w strop.

Wychodząc na zewnątrz możemy przejść do kolejnego segmentu domu. A tam znajdziemy saunę oraz zewnętrzne jacuzzi. Dalej schodzimy schodami nieco niżej, aby znaleźć się na tarasie gdzie mamy palenisko ogrodowe, a w około kanapy wypoczynkowe. Natomiast obok pokaźnych rozmiarów basen zewnętrzny otoczony obszerną strefę rekreacji!

Dom marzeń A0319 – zobaczcie zestawienie jego pomieszczeń!

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni – wersja II:

Poziom 0

 • Kotłownia – 8,1 m²
 • Wiatrołap – 14,5 m²
 • Hall – 40,9 m²
 • Łazienka – 6,6 m²
 • 1 Sypialnia – 21,3 m²
 • 2 Sypialnia – 12,6 m²
 • 3 Sypialnia – 15,1 m²
 • 4 Sypialnia – 12,6 m²
 • 5 Sypialnia – 14,4 m²
 • Łazienka – 8,1 m²
 • WC – 1,8 m²
 • Strefa dzienna – 101,1 m²
 • Prysznic – 3,9 m²
 • Sauna – 9,0 m²

SUMA – 270,0 m²

Ostatnie spojrzenie na ten wyjątkowy dom letniskowy, tym razem widzicie do od strony sypialni.
Ostatnie spojrzenie na ten wyjątkowy dom letniskowy, tym razem widzicie do od strony sypialni.

Na koniec opowiem Wam co jeszcze jest wyjątkowego w tym projekcie. Może być prywatnym letnim domem do którego zapraszamy znajomych na letni reset (jak pamiętacie jest w nim 5 sypialni). Ale także domkiem letniskowym na wynajem ;) Relaks w tym ogromnym basenie w gorące letnie dni albo wspólne wieczory przy palenisku. Już chciałby się tam być!

Tutaj zakończy się moja opowieść o tym domu marzeń. A Wam które z wersji przypadła bardziej do gustu? Czekam na wasze spostrzeżenia w komentarzach. Do zobaczenia niebawem w kolejnych wpisach. A w między czasie zaglądajcie również na mojego Facebooka i Instagrama.

Zaglądnij również:

Po najnowsze dawki inspiracji do słuchania zapraszam na naszego firmowego Youtuba:

Na tle tego domu w stanie 80% wykończenia nagraliśmy już odcinek na YT! Zobacz!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

 1. Świetny projekt. Elewacja robi złudzenie niemal ażurowej, aż dłużej zatrzymuje wzrok przy próbie spojrzenia przez nią. Strefa wejściowa rewelacyjna. Wszystko co lubię w architekturze.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl