Niezwykły dom nowoczesny z basenem – DOM MARZEŃ A0350a

Witam Was serdecznie w kolejnym wpisie! Dzisiaj – niezwykły dom nowoczesny w wersji drugiej. Mieliście okazję już zobaczyć inny wariant tego domu, a jeśli jeszcze go nie widziałeś to koniecznie zajrzyj również do tego postu – Nowoczesny dom z basenem zewnętrznym – DOM MARZEŃ A0350 Tymczasem nie przedłużając zapraszam Was do wpisu!

Kolejny wariant różni się nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale również powstały zmiany w układzie funkcjonalnym budynku. Wynika to z dostosowania budynku do potrzeb inwestora. Zmieniając układ pomieszczeń, bryła również zostaje zmodyfikowano. Ponadto wygląd zewnętrzny również jest zależnym od upodobań klienta i jego poczuciu estetyki. Pamiętajcie, że domy marzeń tworzymy dla Was tak, aby jak najbardziej pasowały właśnie do Was i spełniały Wasze wymagania! ;)

Dom marzeń A0350 – projekt indywidualny!

Elewacja frontowa tym razem ciemniejsza, wyższa kondygnacja nie została tym razem wykończona drewnem.
Elewacja frontowa tym razem ciemniejsza, wyższa kondygnacja nie została tym razem wykończona drewnem.

Elewacja budynku została utrzymana w ciemnej kolorystyce. Zarówno parter jak i piętro podkreślone wydatnym czarnym okapem górującym nad budynkiem. Okap parteru płynnie przechodzi w zadaszenie nad tarasem, które otacza dom od strony ogrodu. Zadaszenie to w część pełni również funkcję tarasu na drugiej kondygnacji. Całość składa się z dwóch połączonych brył, części mieszkalnej oraz garażu. Wejście do budynku znajduje się wysokości półpiętra, natomiast wjazd do garażu jest z poziomu terenu. A jak już mowa o garażu to warto zaznaczyć, że pomieści 3 samochody, a 4 może zaparkować pod zadaszeniem. W części wejściowej mała ilość okien. Natomiast sytuacja wygląda zupełnie inaczej od strony ogrodowej, gdzie pojawiają się duże oszklenia, które mają za zadanie doświetlić strefę dzienną w budynku.

Niezwykły dom nowoczesny wykończony w ciemnej kolorystyce, ale ocieplony nieco pojawiającym się na elewacjach drewnem.
Niezwykły dom nowoczesny wykończony w ciemnej kolorystyce, ale ocieplony nieco pojawiającym się na elewacjach drewnem.
A w ogrodzie tego domu marzeń znajduje się basen odkryty.
A w ogrodzie tego domu marzeń znajduje się basen odkryty.

Niezwykły dom nowoczesny – zobaczcie układ funkcjonalny w wersji II

Skoro wiemy już jak budynek wygląda z zewnątrz to wejdźmy do środka. Do domu wchodzimy klasycznie przez wiatrołap, który z jednej strony jest połączony z dalszą częścią parteru, natomiast z drugiej z garderobą, a z niej przejście do WC. Obok znajdziemy schody prowadzące do garażu. Na końcu schodów wejście do pralni, a w niej zsyp, połączony z łazienką na kondygnacji drugiej. Do tego ogromnego garażu, o którym pisałam Wam już wcześniej, przynależy kotłownia wraz z pomieszczeniem gospodarczym.

Wracając do części mieszkalnej, na lewo od wejścia otwarta kuchnia z wyspą o powierzchni ponad 25 metrów kwadratowych. Obok jadalnia z salonem, to również ogrom przestrzeni, bo cała strefa dzienna ma prawie 90 metrów kwadratowych! Zarówno z części jadalnianej jak i z salonu wyjście na taras. Tu również szaleństwo przestrzeni, mamy część wypoczynkową z kanapami, lekko zagłębioną w teren, obok miejsce na grilla oraz stół, a resztę powierzchni trasu zajmuję basen zewnętrzny. To już wszystkie elementy parteru, zapraszam Was na drugą kondygnację do strefy nocnej.

Niezwykły dom nowoczesny – zapraszam Was na drugą kondygnację!

A czym zaskoczy Was piętro? Zaraz sami się przekonacie! Układ pomieszczeń klasyczny, po jednej stronie strefa rodziców, a po drugiej dzieci. Sypialnia rodziców ogromna o powierzchni ok. 30 metrów kwadratowych, a dodatkowo garderoba oraz prywatna łazienka z prysznicem i wanną wolnostojącą. Z sypialni również wyjście na kolejny taras składający się z dwóch części do osobistej aranżacji przez przyszłych właścicieli budynku. No dobrze a w drugiej części domu mamy dwie sypialnie dzieci z dużymi wygodnymi łóżkami. Po miedzy nimi łazienka, a na piętrze znalazło się również miejsce na dodatkową garderobę dla domowników.

Niezwykły dom nowoczesny – zobaczcie zestawienie pomieszczeń!

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Poziom 0

 • Wiatrołap – 8,6 m²
 • Garaż – 70,1 m²
 • Garderoba – 6,4 m²
 • Łazienka – 3,2 m²
 • Pralnia i suszarnia – 7,5 m²
 • Kotłownia i pomieszczenie gospodarcze – 8,8 m²
 • Salon z jadalnią + schody – 88,1 m²
 • Komunikacja – 2,7 m²
 • Kuchnia – 26,6 m²

—————————————-

 • Taras 1 – 139,7 m²
 • Razem – 222,0 m² + 139,7 m² (taras)

Poziom 1

 • Komunikacja – 11,5 m²
 • 1 Sypialnia – 31,2 m²
 • Łazienka – 15,1 m²
 • Garderoba – 8,0 m²
 • Garderoba – 10,4 m²
 • 3 Sypialnia – 17,2 m²
 • Łazienka – 6,0 m²
 • 2 Sypialnia – 13,1 m²

—————————————–

 • Taras 2 – 68,5 m²
 • Razem – 112,5 m² + 98,5 m² (taras)

SUMA – 334,5 m² + 208,2 m² (tarasy)

Niezwykły dom nowoczesny - na sam koniec zobaczcie jak tajemniczo prezentuje się od strony tylnej garażu.
Niezwykły dom nowoczesny – na sam koniec zobaczcie jak tajemniczo prezentuje się od strony tylnej garażu.

Spodobała Wam się druga wersja tego domu? Czy może bardziej przypadła Wam do gustu poprzednia odsłona budynku? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach. Tymczasem wracam do tworzenia kolejnych domów marzeń dla naszych inwestorów. Trzymajcie się ciepło i zapraszam Was na kolejny wpis. A tymczasem inspirujcie się domami, które już pojawiły się na blogu. Pamiętajcie, że możecie śledzić mnie również na Instagramie i Facebooku, gdzie też pojawiają się projektu z mojego biura. Do zobaczenia niebawem!

Przeczytaj również:

A może coś więcej niż tylko basen? Zobacz filmik na YouTube!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl