Nowoczesny dom z basenem zewnętrznym – DOM MARZEŃ A0350

Wiele ostatnio na moim blogu projektów nowoczesnych domów marzeń. Bardzo mnie cieszy, że biuro rozwija się w tym kierunku. A dzisiaj mam dla Was dom z basenem zewnętrznym, nowoczesny, ale o nieco innym charakterze jak te które widzieliście do tej pory. Niezwykły dom nowoczesny, a co go wyróżnia? Zupełnie odmienna stylistyka, ciemne kolory, od strony wejściowej jest nieco tajemniczy. Zapraszam Was do obejrzenia go zarówno z zewnątrz jak i we wnętrzu!

Od strony wejścia budynek wygląda na malutki. A wcale tak nie jest, sami się przekonacie co kryje ten niezwykły dom nowoczesny.
Od strony wejścia budynek wygląda na malutki. A wcale tak nie jest, sami się przekonacie co kryje ten niezwykły dom nowoczesny.

Tworząc projekty domów w naszym biurze jak już wiecie spełniamy indywidualne marzenia klientów. Każdy budynek jest zaprojektowany w taki sposób, aby odpowiadał gustom inwestora. Tak było i w tym przypadku, klient miał nieco odmienne oczekiwania niż właściciele naszych dotychczasowych domów. Dzięki temu powstało coś nowego, coś innego, też nieco intrygującego. Z resztą zobaczcie sami i oceńcie :)

Niezwykły dom nowoczesny – DOM MARZEŃ A0350

Nasz spacer zacznijmy standardowo od części zewnętrznej budynku. Na początek w oczy rzuca się stalowa konstrukcja obiegająca dom wokoło. Tworzy ona różnego rodzaju zadaszenia oraz ażurowe ścianki po których pnie się roślinność. W połączeniu z ciemnym wykończeniem elewacji parteru pełni funkcję pewnego rodzaju bazy. Część górna zupełnie inna, po pierwsze ma mniejszą powierzchnie, a po drugie odmienne wykończenie. Użycie drewna na elewacji drugiej kondygnacji nieco ociepla odbiór całości. Wejście do budynku schowane w bryle, dlatego na pierwszy rzut oka jest nie widoczne. A co ciekawego dzieje się od strony ogrodowej? Zobaczcie poniżej!

Dom z basenem zewnętrznym - widok od strony ogrodu
Od strony ogrodu – basen zewnętrzny.
Całość niecodzienna, ale niezwykle piękna.
Całość niecodzienna, ale niezwykle piękna.

Od tej strony pojawiają się większe oszklenia, dom jest bardziej 'otwarty’. Stalowa konstrukcja o której już wspominałam tworzy tutaj ażurowe zadaszenie nad tarasem. Dzięki temu w słoneczne dni częściowo znajduje się on w cieniu. Częściowo, bo ma on dwa poziomy. Górna część bliżej domu gdzie znajduje się stół. A także dolna, bardziej wypoczynkowa, mamy tutaj kanapy oraz grilla. Ponadto w ogrodzie znajduje się basen o długości 8 metrów.

Dom nowoczesny z basenem zewnętrznym – chodźcie ze mną do wnętrza!

Nowoczesny dom z basenem zewnętrznym - widok 3D na parter.
Chociaż z zewnątrz ten niezwykły dom wygląda na dość mały to wewnątrz ma wszystkie niezbędne elementy.

Tak jak wcześniej już wspomniałam wejście jest 'schowane’ w bryle. Prowadzą do niego zadaszone schody. Wchodzimy tradycyjnie do wiatrołapu, obok obszerna garderoba. Następnie mijając wiatrołap znajdujemy się w pewnego rodzaju przedpokoju, na wprost wyjście na taras, po lewej stronie kuchnia, a na prawo strefa dzienna. Kuchnia sporych rozmiarów, znalazło się tam miejsce na dużą ilość blatu roboczego, blat z krzesłami barowymi, a także stolik kawowy otoczony ławą. Z kuchni jest również bezpośrednie przejście do spiżarni. Kierując się teraz w stronę salonu z jadalnią, a przeciw mamy klatkę schodową. Po prawej toaleta, a zaraz obok łazienka. W niej miejsce zarówno na prysznic jak i wannę wolnostojącą.

Strefa dzienna od klatki schodowej oddzielona ażurową ścianką, obok stół jadalniany. Następnie mamy strefę wypoczynkową z dwom narożnikami. Z tej części możemy wyjść na opisywane już tarasy oraz basen. Parter budynku jest również połączony z garażem. Znajduje się on nieco poniżej poziomu posadzki parteru. Dlatego musimy pokonać kilka schodków, aby znaleźć się na spoczniku z którego na prawo drzwi do kotłowni, a na wprost przez garderobę przejście do wiatrołapu.

Niezwykły dom nowoczesny – zobaczcie drugą kondygnację!

Widok 3D na 2 kondygnację - nowoczesnym dom z basenem zewnętrznym.

Po wejściu na górę na wprost dwa bliźniacze pokoje dla dzieci z wyjściami na wspólny balkon. Po przeciwnej stronie korytarza łazienka podobnie jak na parterze z prysznicem i wanną. Obok pomieszczenie gospodarcze oraz pralnia. Druga część tej kondygnacji przeznaczona dla rodziców o łącznej powierzchni prawie 45 metrów kwadratowych. Znajduje się tam oczywiście sypialnia z wyjściem na prywatny balkon. Dodatkowo obszerna garderoba oraz łazienka.

Dom nowoczesny z basenem zewnętrznym – DOM MARZEŃ A0350

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Poziom 0

 • Wiatrołap – 6,2 m²
 • Garderoba – 9,0 m²
 • Garaż – 50,6 m²
 • Kotłownia i pomieszczenie gospodarcze – 6,6 m²
 • Łazienka – 9,0 m²
 • WC – 1,5 m²
 • Komunikacja + schody – 26,3 m²
 • Salon z jadalnią – 50,8 m²
 • Kuchnia – 21,0 m²
 • Spiżarnia – 3,4 m²

——————————————–

 • Taras 1 – 108,1 m²
 • Razem – 184,4 m² + 108,1 m² (taras)

Poziom 1

 • Komunikacja – 12,2 m²
 • 1 Sypialnia – 23,5 m²
 • Garderoba – 11,7 m²
 • Łazienka – 8,6 m²
 • Pomieszczenie gospodarcze / strych – 10,0 m²
 • Pralnia i suszarnia – 4,9 m²
 • 2 Sypialnia – 14,6 m²
 • 3 Sypialnia – 14,6 m²
 • Łazienka – 8,8 m²

——————————————–

 • 1 Balkon – 14,8 m²
 • 2 Balkon – 33,6 m²
 • Razem – 108,9 m² + 48,4 m² (balkony)

SUMA – 293,3 m² + 156,5 m² (tarasy i balkony)

Na koniec ostatni widok na ten niezwykły dom nowoczesny z basenem zewnętrznym.
Na koniec ostatni widok na ten niezwykły nowoczesny dom z basenem zewnętrznym.

Co myślicie o tej propozycji domu marzeń? Podoba Wam się ciemna stylistyka bryły czy wybralibyście jasną elewację? Koniecznie dajcie znać w komentarzach! A już niedługo kolejne wpisy z domami marzeń. Tymczasem zaglądajcie na mojego Facebooka i Instagrama, aby być na bieżąco :)

Zajrzyj także:

Może coś więcej? Zapraszam do obejrzenia filmiku na YouTube!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Fantastyczny projekt, naprawdę robi wrażenie! :) Gratulujemy pomysłowości oraz oryginalnego podejścia! Oby tak dalej !:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl