Luksusowy, nowoczesny dom z basenem – A0337

Luksusowy nowoczesny dom z basenem – wstęp

Cześć! Czy tylko mnie brakuje letniej pogody i beztroski kojarzącej się z błękitem nieba? Być może dlatego bohaterem dzisiejszego postu będzie luksusowy nowoczesny dom z płaskim dachem i basenem. Jego wizualizacje kojarzą mi się z zupełnie inną porą roku i z zupełnie innym stanem umysłu… Nieważne. ;] Spójrzcie tylko na ten niepowszedni projekt, a od razu zobaczycie, co mam na myśli.

Jak przystało na typowe współczesne budownictwo, nasz luksusowy nowoczesny dom wyraża się przez czystą, geometryczną formę. Przenikające wnętrze naturalne światło oraz dobór faktur sprawiają, że od razu mam ochotę się w nim rozgościć.

Ludzie mają tendencję do używania tych samych garści słów, kiedy opisują współczesną architekturę. Jest ona „czysta”, „otwarta” i „minimalistyczna”. Chociaż to wszystko jest prawdą, użycie tych słów dla niektórych zaczęło nabierać nowego znaczenia: jakoby taka architektura była „prosta”. Ten projekt, tak jak wiele innych naszych projektów, absolutnie nie jest „prosty”, ale urzeka swą „prostolinijnością”. Nie mamy tu po prostu zbędnych elementów ani konstrukcyjnych, ani zdobniczych.

Nowoczesna architektura

Prawda jest taka, że chociaż nowoczesna architektura może wydawać się prosta, potrzeba dużo kunsztu, wiedzy, przezorności i dbałości o szczegóły, aby zaprojektować i zbudować dom o płaskim dachu, który wyglądał będzie reprezentacyjnie i luksusowo. Rzeźbienia bryły, przedłużenia płaskiego dachu wsparte na kolumnach oraz gra kolorów i faktur na elewacji sprawia chociażby to, że budynek nie przypomina połączonych ze sobą klocków. Całość jest spójna i wyrafinowana. Stapia się z otoczeniem oraz zmienia jego odbiór.

Otoczenie domu

Dom jest otwarty, dzięki czemu również bardzo ściśle połączony z ogrodem. Utwardzony teren to przede wszystkim podjazd z zieloną wysepką oraz taras okalający budynek. Cała reszta to połać zieleni do wykorzystania. Wychodząc bocznymi drzwiami na wspomniany taras, znajdujemy się w półotwartej przestrzeni. Możemy rozłożyć tutaj meble ogrodowe takie jak stół z krzesłami czy leżaki.

Ogród zimowy i basen

Do części półotwartej zaliczyłabym również ogród zimowy, który, choć znajduje się w środku bryły, jest w dużej części przeszklony. Z pozostałych atrakcji wymieniłabym jeszcze tytułowy basen. Najbliższa droga do tej części tarasu, obok której wbudowany został basen, prowadzi z tylnej części działki przez drugi wiatrołap. Żeby się jednak tam znaleźć, trzeba najpierw przejść przez ogród zimowy. Strategiczność tego pomieszczenia nie tylko pomoże docenić piękno znajdującej się w nim roślinności. Mam nadzieję, że również zmotywuje przyszłych domowników, by o nią szczególnie dbali. :D

Co poza tym znajdziemy w środku naszego nowoczesnego, luksusowego domu z basenem?

We wnętrzu naszego luksusowego nowoczesnego domu znajdziemy przede wszystkim dużo pomieszczeń rekreacyjnych. Poza zwyczajową strefą dzienną (salon, jadalnia i kuchnia połączone na otwartym planie) oraz trzema sypialniami (w tym jednej sypialni głównej z łazienką i dużą garderobą) w projekcie uwzględnione zostały również strefa relaksu z siłownią i solarium obejmująca praktycznie całe piętro.

Na parterze, tak jak wspomniałam, znajdziemy przestronny salon z jadalnią o łącznej powierzchni ponad 50 m kw. Strefa dzienna otwiera się na ogród dzięki dużym oknom tarasowym, z których rozciąga się widok na działkę oraz basen. W najdalszej części mieszkania, do której można dostać się przez ogród zimowy, rozplanowaliśmy dodatkową strefę dzienną, a za nią pomieszczenia gospodarcze z łazienką i toaletą. Drugim segmentem zdominowanym przez pomieszczenia gospodarcze jest część przygarażowa. Jego część stanowią: kotłownia, pralnia, spiżarnia, łazienka i garderoba.

Podsumowanie projektu: luksusowy, nowoczesny dom z basenem

Dom ten moim zdaniem jest niezwykle inteligentnie zaprojektowany. Praktycznie nie ma takiej jego części, która mogłaby być rzadziej użytkowana, przynajmniej na parterze. Nawet przy uwzględnieniu, że przeznaczenie niektórych pokoi jest czysto rekreacyjne i jest ich dużo. Dzięki starannemu planowaniu przestrzeni każdy z zakamarków został wykorzystany do przemyślanej choreografii przepływu uwagi domowników oraz gości i sprawia, że, poruszając się po domu, mimowolnie czerpiemy korzyści z obecności tak urokliwych i nastrajających pozytywnie miejsc, jak zimowy ogród, dodatkowa strefa dzienna czy basen. Natomiast piętro to praktycznie mini SPA. Zaszycie się, by wykonać zabiegi pielęgnacyjne lub po prostu by pobyć samemu ze sobą z dala od drażniących bodźców to czysta przyjemność.

A Tobie jak się podoba pomysł na luksusowy, nowoczesny dom z płaskim dachem i basenem? Na pewno można w nim zapomnieć o wszystkich troskach tego świata. Ja jestem na tak. :D A Ty?

Zobacz również:

Sielski dom nowoczesny – DOM MARZEŃ A0316

Nowoczesny dom z basenem zewnętrznym – DOM MARZEŃ A0350

A także naszego YT!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl