Willa miejska dwukondygnacyjna – projekt indywidualny domu

Cześć! Dziś chciałabym pokazać Wam kolejną nowość, projekt indywidualny na sprzedaż, który uszczęśliwi z pewnością fanów stylu współczesnego w architekturze: willa miejska dwukondygnacyjna.

Ta dwukondygnacyjna miejska willa z pewnością wyróżnia się na tle innych naszych domów współczesnych rozłożystym kształtem bryły. Metraż przestrzeni użytkowej oraz ilość pomieszczeń nie przystaje do wrażenia, jakie robi od zewnątrz. Budynek co prawda nie należy do najmniejszych, 300 m kw. to z pewnością ilość miejsca, który zaspokoi potrzeby większości rodzin z dziećmi, natomiast przez wzgląd na horyzontalny układ, duży taras na piętrze oraz garaż wraz z zadaszonym miejscem postojowym – można odnieść wrażenie, że dom jest jeszcze bardziej okazały, niż w rzeczywistości. Ten układ świetnie się więc sprawdzi u inwestora, który chce w pełni zagospodarować działkę, a jednocześnie ceni sobie bardziej przytulne wnętrza.

Elewacja budynku jest bardzo neutralna, dzięki czemu dom stapia się z otoczeniem. Takie rozwiązanie szczególnie efektownie prezentować się będzie na tle bujnego ogrodu. Mamy szarą, gradientowaną cegłę, okładzinę z jasnego drewna, ciemny dach oraz wykończone matową czernią kolumny i okapy. Dominują więc ziemiste kolory. Piętrowy taras z przezroczystą balustradą okala piętro prawie że ze wszystkich stron i podkreśla horyzontalny układ konstrukcji.

Nasza willa miejska dwukondygnacyjna sprawia wrażenie dość otwartej. Dół został częściowo przeszklony oknami tarasowymi, po piętrze można przechadzać się od zewnątrz dzięki tarasowi, a zadaszone dodatkowe miejsce parkingowe stwarza wrażenie, jakby część domu była ogólnodostępna i otwarta dla wszystkich spacerujących po posesji.

Jak się prezentuje wnętrze?

Parter podzielony został na dwa segmenty. Zacznijmy od tego, że do domu wchodzimy przez przestronny, hal, który rozciąga się na prawie całą długość parteru. Po jednej jego stronie znajdziemy drzwi do garażu, kotłowni, gabinetu, łazienki i pralni. Po drugiej – przejście do części dziennej w postaci salonu z jadalnią oraz częściowo odseparowanej ścianką działową kuchni ze spiżarnią. 

Co ciekawe, do garażu z domu można dostać się nie przez kotłownię, lecz garderobę. Dzięki temu domownik wysiadający z auta i chcący od razu przejść do części mieszkalnej może w międzyczasie szybko pozbyć się, starym polskim zwyczajem, obuwia oraz ewentualnego okrycia wierzchniego. :D

Willa miejska dwukondygnacyjna: piętro

Piętro to część sypialniana. Znajdziemy tam główną sypialnię z garderoba i łazienką, drugą łazienkę oraz dwie pozostałe sypialnie, w tym jedną naprawdę sporych rozmiarów, bowiem o 10 m kw. większą od sypialni głównej. Ten prostokątny, 26-metrowy pokój idealnie się więc nadaje do podziału między dwóch lokatorów lub na dwa osobne mniejsze pokoje. Może posłużyć w razie potrzeby również za studio albo pracownię.

Nie należy zapominać o tym, że praktycznie z każdej sypialni mamy wyjście na taras. Najbardziej reprezentacyjna jego część znajduje się tuż przy największej sypialni i aż prosi się o odpowiednie zagospodarowanie. Nieważne, czy mowa o wstawieniu mebli ogrodowych, czy tylko ozdobnej roślinności. Miejsce to z pewnością zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ posiada szczególny potencjał.

Podsumowanie projektu

Projekt dwukondygnacyjna willa miejska z garażem i zadaszonym miejscem parkingowym z pewnością wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które cenią sobie nowoczesność. Ale po prostu w niekoniecznie jej najchłodniejszej i najbardziej abstrakcyjnej odsłonie. Mamy tutaj naturalne materiały (kamień, drewno), ziemiste kolory, drewniany taras na parterze tuż przy salonie oraz murowany – na piętrze. Widać, że to dom, którego domownicy szukają kontaktu z naturą. Ponadto, przestrzeń została tak pomyślana, by zmaksymalizować wygodę lokatorów, zarówno pod kątem rozkładu pomieszczeń, jak i ich metrażu. Na piętrze znajdują się na przykład, poza sypialnią główną, dodatkowa mała i duża sypialnia, które mogłyby posłużyć za pokoje dla dzieci.

Jak zwykle, chciałabym zapytać – co sądzicie o tym projekcie? Nie jest on pełen przepychu, jak niektóre miejskie modernistyczne wille, ale jednocześnie ma w sobie „to coś”. Przynajmniej ja to „coś” widzę, ale może jestem nieobiektywna. Przy okazji jak zwykle zapraszam na swojego Facebooka i Instagrama, gdzie trochę więcej dzielę się tym, co mnie zachwyca.

Zobacz również:

Dom w stylu śródziemnomorskim – klimat fiesty gdziekolwiek mieszkasz

DOM MARZEŃ A189 dom w stylu otwockiego świdermajera, indywidualny projekt dworu

Nasze domy możesz oglądać również w 3D!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl