Supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem – DOM MARZEŃ A0335

Witajcie! Dzisiaj również nadrabiamy zaległości z cyklu Dom Marzeń, gdzie pokazuję Wam najnowsze projekty z mojego biura architektonicznego. Są to oczywiście projekty indywidualne, to znaczy niepowtarzalne i dopasowane idealnie do potrzeb inwestora i lokalizacji. Ostatnio widzieliście urzekający dom w stylu amerykańskim, natomiast teraz zaprezentuję Wam supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem – DOM MARZEŃ A0335! Zapraszam! ;]

Supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem na jezioro – projekt indywidualny – DOM MARZEŃ A0335

Harmonia przyrody i nowoczesnej architektury - tak w skrócie opisałabym ten projekt. ;] Supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem - DOM MARZEŃ A0335
Harmonia przyrody i nowoczesnej architektury – tak w skrócie opisałabym ten projekt. ;]
Budynek został dopasowany do stromej działki, która pochyla się w stronę jeziora. Wykorzystując ten aspekt udało się wprowadzić interesującą funkcję i zapewnić wspaniały widok!
Budynek został dopasowany do stromej działki, która pochyla się w stronę jeziora. Wykorzystując ten aspekt udało się wprowadzić interesującą funkcję i zapewnić wspaniały widok!

Ostatnio w naszym biurze coraz popularniejsze stają się projekty domów nowoczesnych. Bardzo mnie to cieszy, bo chociaż kocham wszystkie nasze domy marzeń, to takie formy jak ta pozwalają na więcej szaleństwa i długo pozostają w pamięci. ;] W przypadku tego projektu był natomiast jeszcze jeden czynnik czyniący go jedynym w swoim rodzaju. Mowa tu o lokalizacji tuż przy przepięknym jeziorze! Miejsce z pewnością godne pozazdroszczenia!

Pracę nad projektami Domów Marzeń zawsze rozpoczynamy od rozważenia potencjałów danej działki projektowej. Przepiękny widok na jezioro lub panoramę miasta? Od tej strony najlepiej sytuować strefę dzienną. Ulica lub sąsiad blisko granicy działki – stosowne odsunięcie domu lub wprowadzenie od tej strony pomieszczeń niepotrzebujących dużych przeszkleń. Usytuowanie względem stron świata, istniejących sieci, ukształtowanie terenu – to tylko niektóre z aspektów mających wpływ na wygląd naszego przyszłego domu.

Architekt bierze pod uwagę wszystkie z nich i uwzględnia podczas procesu projektowego. Nie inaczej było podczas tworzenia omawianego dzisiaj domu. Tutaj nadrzędne było wykorzystanie potencjału jaki płynie z cudownie bliskiej lokalizacji wspomnianego jeziora. Dlatego jeśli przyjrzycie się wizualizacjom zauważycie, że właśnie na ten widok skierowane są największe przeszklenia. Co więcej, również układ funkcjonalny pomieszczeń przemyślano tak, aby jak najwięcej czerpać ze wspaniałego krajobrazu. ;]

Widok na supernowoczesny dom od strony jeziora. Widzicie jak duże są przeszklenia z tej strony? Tutaj zlokalizowano również dwupoziomowy taras - wszystko po to, aby móc korzystać z uroków tej wyjątkowej lokalizacji! Supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem - DOM MARZEŃ A0335
Widok na supernowoczesny dom od strony jeziora. Widzicie jak duże są przeszklenia z tej strony? Tutaj zlokalizowano również dwupoziomowy taras – wszystko po to, aby móc korzystać z uroków tej wyjątkowej lokalizacji!
Natomiast z drugiej strony budynku zlokalizowano garaż, również utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Z kolei zagospodarowanie ogrodu podkreśla niepowtarzalny charakter tych obiektów.
Natomiast z drugiej strony budynku zlokalizowano garaż, również utrzymany w nowoczesnej stylistyce. Z kolei zagospodarowanie ogrodu podkreśla niepowtarzalny charakter obu tych obiektów.

Nowocześnie i romantycznie. Projekt indywidualny domu z przepięknym widokiem na jezioro!

Drugim aspektem, który również miał duży wpływ na architekturę budynku jest duży spadek terenu biegnący w stronę jeziora. Jednak to co pozornie może wydawać się problematyczne, może zamienić się w największy atut projektu. W tym przypadku najniższą kondygnację zagłębiono z dwóch stron w gruncie i na tym poziomie zlokalizowano taras. Natomiast wejście do budynku znajduje się na parterze, gdzie przechodząc na zewnątrz od strony jeziora tworzy się nam drugi poziom tarasu połączony z tym niższym wkomponowanymi schodami.

Takie dopasowanie domu do terenu pozwala na maksymalne wykorzystanie uroków działki i zapewnienie najlepszych widoków. A jak na architekturę budynku wpływają zastosowane w projekcie materiały elewacyjne? Przede wszystkim biały tynk staje w kontraście do czarnego betonu architektonicznego. Zauważcie jednak, że ciemne elementy znajdują się jednie w niższych częściach elewacji. Dzięki temu tworzą swego rodzaju bazę, która optycznie unosi pozostałe kondygnacje i czyni budynek lekkim niczym statek na tafli jeziora. ;] Ten efekt wzmacniają dodatkowo pionowe ażurowe detale oraz duże przeszklenia. Z widokiem na wspaniałe jezioro oczywiście! ;]

Mury oporowe tworzą tarasowe ogrody, które wspaniale podkreślają architekturę obiektu i kierują nasz wzrok ku jezioru. Supernowoczesny dom z wspaniałym widokiem - DOM MARZEŃ A0335
Mury oporowe tworzą tarasowe ogrody, które wspaniale podkreślają architekturę obiektu i kierują nasz wzrok ku jezioru.
Kontrast czerni i bieli to typowy atrybut nowoczesnych budynków. Jednakże wprowadzenie drewnianych elementów uzupełnia projekt o ciepłe akcenty. Dzięki temu zachowujemy równowagę między nowoczesnością, a sielskim charakterem domu. To naprawdę supernowoczesny dom!
Kontrast czerni i bieli to typowy atrybut nowoczesnych budynków. Jednakże wprowadzenie drewnianych elementów uzupełnia projekt o ciepłe akcenty. Dzięki temu zachowujemy równowagę między nowoczesnością, a sielskim charakterem domu. To naprawdę supernowoczesny dom!

Supernowoczesny dom z widokiem na jezioro – zobacz jego niezwykłe wnętrze

Jak mogliście już zauważyć nasz nowoczesny dom ma trzy kondygnacje, z czego jedna jest częściowo ukryta w gruncie. Zabiorę Was na spacer po każdej z nich i po kolei omówimy sobie wszystkie napotkane pomieszczenia. ;] Gotowi? To zaczynajmy!

Zaczniemy standardowo od parteru i strefy wejściowej. Ku drzwiom prowadzi nas ścieżka z betonowych płyt, a samo wejście jest zadaszone przez balkon powyżej. Gdy przekroczymy próg domu znajdziemy się w niewielkim przedsionku, skąd przejść możemy również do gabinetu. To świetne rozwiązanie dla osób prowadzących własny biznes, ale chcących zachować prywatność i oddzielić życie zawodowe od domowego. Dalej prowadzi nas komunikacja, na końcu której nasz wzrok zatrzymuje się na wspaniałym kominku w salonie. Do niego przejdziemy już za moment, a na razie przyglądnijmy się pomieszczeniom jakie znajdują się obok nas. Po naszej lewej stronie zaproponowano niewielką toaletę (blisko gabinetu co również jest bardzo praktycznym zabiegiem) oraz schody prowadzące na pozostałe kondygnacje. Po prawej natomiast ulokowano otwartą kuchnię oraz spiżarnię. Dalej znajduje się wspomniany wcześniej salon z kominkiem. Jednak myślę, że jego największą atrakcją nie jest kominek, ale fenomenalny widok, który rozciąga się zza dużych przeszkleń. Możemy sięgnąć jeszcze bliżej niego wychodząc na widokowy taras. A z niego przejść zewnętrznymi schodami poziom niżej, gdzie już kilka kroków będzie dzielić nas od tafli wody. ;]

Chodźmy teraz na kondygnację wyżej gdzie ulokowano strefę sypialnianą domowników. Od strony jeziora zaproponowano oczywiście główną sypialnię z prywatną łazienką i dużą garderobą. Jednakże to wspaniały widok jest z pewnością jej największym atutem. Dodatkowo, z pomieszczenia sypialnianego wyjść możemy na prywatny balkon, który pozwala na bardziej odosobniony wypoczynek na świeżym powietrzu.

Chodźmy dalej, bo to nie jedyne pomieszczenia, które możemy znaleźć na tej kondygnacji. Sypianie dziecięce znajdują się po przeciwległej stronie domu, a łączy je wspólny balkon. Dzięki dużym przeszkleniom są to pokoje doskonale doświetlone i z nie mniej urokliwym widokiem na ogród. Natomiast z korytarza przejść możemy również do do wspólnej łazienki oraz pralni. Udało się wygospodarować także miejsce na przytulną sypialnię gościnną.

Na koniec omówmy sobie ostatnią z kondygnacji, która jak już wiecie jest częściowo zagłębiona w gruncie. Nie można jej jednak nazwać piwnicą, bowiem znajdziemy tu coś więcej niż zwykłe pomieszczenia pomocnicze. Największą część tej kondygnacji zajmuje przestronny garaż, który z pewnością podbił by serce niejednego fana motoryzacji. Na tym jednakże kończy się część techniczna obiektu, a dalej rozpoczyna się wyjątkowa przestrzeń wypoczynkowa. Wielofunkcyjny pokój rekreacyjny z pewnością będzie świadkiem wielu udanych wieczorów. ;] Podzielić możemy go na trzy strefy: przestrzeń barowo-kuchenna, przestrzeń multimedialna oraz wyjątkowa strefa spa. I co najważniejsze z każdej z nich przejść możemy na taras i podziwiać wspaniały krajobraz. Dodatkowo wydzielono również pomieszczenie na domową saunę. Wiele oddałabym za tak doskonale wyposażoną przestrzeń wypoczynkową i do tego z takim widokiem! Cudownie! ;]

Tym relaksującym akcentem kończymy dzisiejszy wpis. Mam nadzieję, że pozytywnie zainspirowałam Was na kolejne dni. A jeśli czujecie niedosyt odwiedźcie koniecznie mojego facebooka oraz instagrama – tam najświeższe projekty i nieco prywaty. Zapraszam i do zobaczenia! ;]

Zobacz także:

Zobacz jakiej działki szukać by cieszyć się widokiem na lata bez sąsiada! Filmik jest na YouTube. Zapraszamy.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. Świetne są te projekty, nawiązują do amerykańskiego stylu, przez co wyglądają świeżo i nowocześnie. To fajna dawka inspiracji, zwłaszcza jeśli zależy nam na wyborze jakiegoś ciekawego, nietuzinkowego projektu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Taki dom to chyba marzenia każdego kto uwielbia nowoczesny, amerykański styl – dla mnie zdecydowanie dom marzeń. niestety – bez szans żeby kupić.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Taki dom potrzebuje odpowiedniej działki. To już nawet nie kwestia $ na budowę, ale na budowę + lokalizację (projektu nie liczę bo to koszt marginalny)

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl