Podmiejska 3 piętrowa rezydencja z garażem w piwnicy i sufitem katedralnym.

Witajcie! Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić projekt podmiejskiej rezydencji z pełnym piętrem, ogromnym garażem w piwnicy i sufitem katedralnym nad salonem. Jak pewnie zauważyliście, w naszej ofercie znajdziecie coraz więcej domów nowoczesnych. W tym domów o nietypowych parametrach lub układzie pomieszczeń, z czego się ogromnie cieszę. Świadczy to o tym, że nasze biuro odpowiada na realne potrzeby realnych klientów. No ale do rzeczy. 😁

Jak zaraz zauważycie, bryła z każdej strony prezentuje się zupełnie inaczej i nie jest to bynajmniej wypadek przy pracy. Budowle o nieregularnym kształcie, z rozczłonkowaną bryłą podzieloną na wiele segmentów, to typowa cecha budownictwa współczesnego.

W innych postach wielokrotnie wspominaliśmy, że budownictwo amerykańskie również nie znosi rutyny. Nie można jednak powiedzieć, że te dwa typy architektury są identyczne. W budownictwie współczesnym na przykład znikomą  wagę przywiązuje się do ornamentyki. Większość współczesnych budynków posiada także płaskie dachy i duże, tarasowe okna, które przypominają przeszklone ściany.

Willa podmiejska – front i wejście:

Główne wejście do naszej podmiejskiej rezydencji nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ulicy. Żeby się do niego dostać, trzeba przejść parędziesiąt metrów utwardzoną ścieżką. Utrzymane  w ciemnych, drzewnych kolorach drzwi frontowe oraz zabudowana weranda przydają pierwsze wrażenie lekkiej niedostępności. Okna frontalne również nie są bardzo okazałe w porównaniu do gabarytów okien w innych częściach budynku. Tak więc rezydencja od przodu wygląda dość tajemniczo.

Sytuacja się zmienia, jeśli spojrzymy na budynek z innych perspektyw. Wtedy od razu zwrócimy uwagę na przestronność oraz półotwartość przynajmniej części domu. Gra odcieni brązu na fasadzie nadaje bryle głębi, natomiast duże okna wpuszczają do wnętrza dużo światła. Z tyłu rezydencji znajdziemy również okalający ją sporych rozmiarów taras z przeszklonymi balustradami. Jest on na tyle przestronny, że umożliwia zorganizowanie na nim przyjęcia po gołym niebem z licznymi atrakcjami. I bez konieczności wychodzenia z domu! 😅

Willa Podmiejska – strona ogrodowa:

Jak już wcześniej zaznaczyłam, najbardziej wyróżniającą się częścią naszej podmiejskiej rezydencji z pełnym piętrem jest liczący prawie 200 metrów kw. garaż. Świetnie sprawdzi się on dla wszelkiej maści kolekcjonerów i miłośników sportów, którzy potrzebują miejsca na składowanie swojego sprzętu. Taki garaż może służyć nie tylko jako miejsce parkingowe, ale również jako magazyn, pracownia czy studio. Ogranicza nas w takich sytuacjach tylko wyobraźnia.

Zobacz również:

Zapraszamy do naszych filmików na YouTube!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl