DOM MARZEŃ A199 – Projekt nowoczesnego domu na skarpie!

Dzisiaj specjalnie dla Was, Czytelników Pani Dyrektor, przygotowałam opis kolejnego domu, który powstał w moim biurze architektonicznym. Tym razem, jest to całkiem nowy temat, zaledwie z jesieni 2016r.

Przedstawiam Wam projekt nowoczesnego domu na skarpie. Aktualnie siedziba mojego biura mieści się w Rzeszowie. I mimo, że prowadzimy inwestycje na terenie całego kraju, we Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Gdyni czy na Mazurach, mamy również inwestycje bardziej lokalne ;] Dom, który dzisiaj Wam pokażę znajduje się w górzystym terenie. Ze względu właśnie na ukształtowanie terenu zaprojektowaliśmy:

NOWOCZESNY DOM NA SKARPIE!

Widok na nowoczesny dom na skarpie – oczywiście na razie tylko na wizualizacji ;]

Dom na skarpie Dom na stoku, dom na zboczu, dom na wzgórzu… Różne nazwy słyszymy od Was, właściciele lub przyszli właściciele działki ze spadkiem. W projektowaniu domu na stoku chodzi zawsze o zachowanie spadku! Jeśli posiadając działkę ze spadkiem na siłę chcemy ją wypłaszczyć, odbieramy jej większość uroku i charakteru.

Najlepsze działki mają oczywiście spadek południowy, albo południowo-zachodni (stok opada w kierunku południa, czy pd-zach). W takim przypadku możemy eksponować części dzienne domu na najbardziej i nasłonecznione części działki. Dodatkowo słońce, jeśli tylko jego wędrówki po nieboskłonie nie przesłania wzniesienie usytuowane na przeciwko naszej działki (lub inne wysokie zabudowania!) oświetla swoimi promieniami nasz dom najdłużej.

W przypadku tego domu skupiliśmy się na spektakularnym widoku z części dziennej (parteru) i fragmentu części nocnej (poddasza) oraz na długich widokach na ścianach szczytowych skierowanych na wschód i zachód.

Działka, na której zlokalizowany jest dom ma powierzchnię ok 3ha, tak więc nie grozi nam przesłanianie. Dom nie posiada garażu wbudowanego zgodnie z wytycznymi Inwestora. Garaż jest oddzielnym budynkiem usytuowanym po północnej stronie budynku.

Zobacz jak wygląda

Projekt nowoczesnego domu na skarpie!

Taras zewnętrzny okalający tę część domu w nowoczesnej formie z przeszkloną taflą balustrady.

Jeszcze widok domu od strony wejścia. Przeszklona ściana szczytowa i efektowne przejście materiału blachodachówki na ścianę na parterze – zainspiruj się!

Jeszcze jedno ujęcie tego domu. W swoich projektach oprócz różnych rozwiązań funkcjonalnych przygotowujemy dla Was różne rozwiązania materiałowe. Zwróćcie uwagę na kolorystykę dachu. W tej wersja jest ona jaśniejsza….

…. a w tej ciemniejsza. Różna tonacja i kolor zastosowanych materiałów, również wpływa na końcową formę domu, a tym samym jego odbiór przez osoby z zewnątrz. A Wam, która wersja bardziej przypadła do gustu – jasna czy ciemna? ;]

PROJEKT NOWOCZESNEGO DOMU NA SKARPIE

– PODSTAWOWE INFORMACJE

LOKALIZACJA: województwo podkarpackie

ILOŚĆ KONDYGNACJI: 2 nadziemne

POWIERZCHNIA ZABUDOWY: ok. 265,8 m2

POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 442 m2

POWIERZCHNIA PARTERU:  228 m2

  • wiatrołap – 7,2 m2
  • garderoba – 5,8 m2
  • komunikacja – 18,3 m2
  • pralnia/suszarnia – 6,1 m2
  • pracownia komputerowa – 15,8 m2
  • kotłownia – 7,3 m2
  • skład drewna – 14,9 m2
  • pracownia – 17,3 m2
  • łazienka – 7,8 m2
  • kuchnia – 38,4 m2
  • salon z jadalnią – 86,8 m2
  • spiżarka – 2,8 m2
  • WC – 2,9 m2
 • garaż 2-stanowiskowy  – 37,7 m2

POWIERZCHNIA PIĘTRA: 214 m2

  • sypialnia 1 – 24,2 m2
  • sypialnia 2 – 27,7 m2
  • sypialnia 3 – 20,1 m2
  • komunikacja – 21,3 m2
  • kuchnia – 11,0 m2
  • salon z jadalnią – 48,6 m2
  • sypialnia – 17,0 m2
  • WC – 2,1 m2
 • łazienka – 3,3 m2

Każda sypialnia zaprojektowana została z osobną łazienką i garderobą.

Dom, który pokazuję przygotowaliśmy pierwotnie w kilku różnych wersjach a do jednej z nich wrócimy kiedy indziej.

Projekt nowoczesnego domu na skarpie

-jak został zaprojektowany?

Plan domu W przypadku tego projektu, jedną z najważniejszych wytycznych w układzie funkcjonalnym domu była duża, otwarta na zewnętrze poprzez liczne przeszklenia część dzienna domu. Oprócz tego Inwestorom zależało, aby na parterze wydzielić dla nich strefy, w których mogliby pracować.

Ciekawym rozwiązaniem jest rodzaj rozdzielnego poddasza domu, bowiem istnieje możliwość całkowitego wydzielenia jego części z całości domu. Aby zrealizować ten plan funkcjonalny zaprojektowaliśmy osobną komunikację pionową w postaci schodów oraz przewidzieliśmy dodatkowy salon z jadalnią i kuchnią. Część ta może być przeznaczona zarówno dla przyjezdnych gości, jak również poprzez swoje odizolowanie – pod wynajem lub agroturystykę.

Projekt indywidualny domu, to bardzo sprecyzowane potrzeby Inwestorów. Tworząc go staramy się pogodzić wszystkie wymagania dotyczące ciągu funkcji w rzucie domu (ciągu pomieszczeń). Całość zamykamy w bryle zgodnej z estetyką, której Inwestor oczekuje. 

Dlaczego projekt domu na skarpie, dodatkowo zaprojektowanego indywidualnie jest taki wyjątkowy?

  • projekt domu dostosowany do lokalizacji tej jedynej działki i ukształtowania terenu,
  • widoki z każdego pomieszczenia mogą być w tym przypadku wykadrowane dokładnie tam, gdzie jest najlepszy widok i nasłonecznienie działki
  • przestrzenna część dzienna domu – kuchnia z jadalnią i salonem – dokładnie w wymiarze i układzie odpowiadającym potrzebom Inwestora
  • przeszklenie części dziennej domu z widokiem na okoliczne wzgórza, (wizualizacja schematyczna wnętrza domu posiada wbudowany widok identyczny z realnym! Nie jest to zawsze możliwe, w tym przypadku – było!)
  • wydzielenie części piętra pod możliwość wynajmu lub agroturystyki przewidziane na etapie projektowym
 • nowoczesna forma domu – zastosowanie materiałów takich jak beton, drewno i blacha na rąbek, przeszklenia połaciowe, oddzielne wejścia czy konstrukcja słupowo-stropowa zaprojektowana indywidualnie pozwoli domowi swobodnie zmieniać się w ramach modułu, bez konieczności montowania kosztownych elementów stalowych

Projekt nowoczesnego domu na skarpie – zobacz wnętrze!

Na koniec przygotowałam dla Was jeszcze jeden widok z wnętrza tego domu, który zachwycił Was na facebook’owym fanpage’u Pani Dyrektor ;] Chciałam Wam tylko powiedzieć, że wersji tego domu było dwie – to jest jedna z nich. Druga, zaakceptowana przez Inwestorów, przechodzi jeszcze pewne wariacje i uzgodnienia – myślę, że w jej pierwotnej wersji pokażę Wam ją kiedyś na blogu Pani Dyrektor ;]

Proste, jasne wnętrze urządzone w nowoczesnym stylu. Ilu z Was zdecydowałoby się na takie przeszklenia aby obcować bez granic z takim widokiem? ;]

Pamiętajcie również – TO WAŻNE! –  Wszystkie prezentowane domy są to domy indywidualne jednorodzinne. Nie można ich „kupić” tak, jak kupuje się je w gazecie, na stronie z projektami typowymi. Każdy z projektowych domów które pokazuję Wam tworzony był pod indywidualne preferencje i gusta inwestorów. Zgodnie z ich wytycznymi, potrzebami, metrażem który jest dla nich najlepszy i układem funkcjonalnym.
Od 2010r. zaprojektowaliśmy ponad 200 domów jednorodzinnych indywidualnych. Wszystkie są do wglądu w siedzibie mojego biura w Rzeszowie.

Następnym razem, pokażę Wam jeden z wielu projektów domów amerykańskich, z których nasze biuro Urban Project zaczyna słynąć ;] Mamy się czym pochwalić! Mam nadzieję, że podobnie jak ja, nie możecie się już doczekać!

P.S. Poniżej link do pierwszego wpisu z serii 'DOMY MARZEŃ’, czyli serii, w której pokazuję Wam nasze biurowe projekty, a w nim mocno nowoczesny projekt sprzed 5 lat:

DOM MARZEŃ A112 – Projekt indywidualny nowoczesnego domu prosto z biura Pani Dyrektor!

Zainspirujcie się jeszcze bardziej niż zwykle!

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.2/10 (6 votes cast)
DOM MARZEŃ A199 - Projekt nowoczesnego domu na skarpie!, 7.2 out of 10 based on 6 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

9 komentarzy


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Piękny.. Naprawdę wymarzony! A w jakim programie wykonują Państwo te świetne, oryginalne wizualizacje?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Tamte wykonane były w 3DStudio i Photoshopie

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

 2. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Genialny projekt, uwielbiam dużo światła w domu, a przeszklone ściany robią robotę.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 3. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Bardzo oryginalny projekt!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 4. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Ciekawy projekt, zwróciłem głównie uwagę na interesujące przeszklenie części dziennej domu wiążące się z dużą ilością światła wpadającego do domu. Światło będzie nadawać mu swoisty nastrój co jest dla mnie ważne. Ogólnie cały projekt jest interesujący.
  Świetny post. :)
  Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

 5. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Genialny projekt! Działka idealna pod ten dom. Najbardziej podobają mi się przeszklone ściany. Dom na pewno będzie prezentował się cudownie :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Bardzo lubię przeszklone ściany! Jak dla nie mogą być od sufitu do podłogi :D Przyszły właściciel również kocha ten dom!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

 6. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Jeśli kiedykolwiek ktoś posiadając taką działkę wybierze projekt typowy, to całkowicie stracę wiarę w ludzkość.
  Piękny dom!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   :D Ja mam wielkie szczęście do świadomych inwestorów .. a swoją drogą, jeśli ktoś wywalcowałby plato dla typowego na takiej działce to byłaby to katastrofa! 2ga wersja tego domu (jest na Fb) jest też fajna – zaglądnij ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl