Ostatnio na blogu Pani Dyrektor pojawia się coraz więcej projektów domów zaprojektowanych indywidualnie. I jak możecie zauważyć znaczna część z nich osiąga duże powierzchnie zabudowy i duże kubatury. Co jednak w wypadku gdy moja działka nie powala rozpiętością? Czy projekt indywidualny jest wtedy dla mnie? Jak najbardziej! Co więcej, dzięki projektowaniu indywidualnemu możemy w maksymalny sposób wykorzystać potencjał nawet najmniejszej działki budowlanej. W końcu nie ma czegoś takiego jak problemy – są tylko wyzwania!
Zapraszam więc do obejrzenia jednego z projektów powstałych w moim biurze – wyjątkowy budynek zaprojektowany indywidualnie, na stosunkowo niewielkiej działce miał zmieścić się dom, ogród oraz garaż. Zobacz jak udało się nam to zadnie!
DOM MARZEŃ A0165 – uroczy mały dom na małą działkę, zespół dom – ogród – garaż
Dzisiaj marzeniem wielu z nas jest przeniesienie się z mieszkania do własnego domu. Jednak całkowite opuszczenie miasta i osiedlenie się na przykład na wsi nie zawsze jest po drodze z naszą naturą. Dlatego często decydujemy się na budowę domu w strefie podmiejskiej. Zarówno deficyt działek budowlanych w tym terenie, jak ich ceny sprawiają, że nie ma co liczyć na hektarowe powierzchnie.
W tym przypadku jednak, stosunkowo niewielka powierzchnia działki nie wynikała z bliskości miasta, a wręcz przeciwnie. Projektowaliśmy bowiem w niewielkiej, turystycznej miejscowości. I ze względu właśnie na górzyste ukształtowanie terenu i popularność tego obszaru pod budowę domków letniskowych, trzeba było się liczyć z ograniczoną powierzchnią pod budowę domu.
Wyzwaniami jakie stawia przed nami mała lub wąska działka budowlana to optymalne rozmieszczenie wszystkich funkcji, jak również zapewnienie intymności domownikom, zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie. Zobacz jak ten sprawdzian zdał nasz uroczy dom na małą działkę!
Jak rozplanować pomieszczenia i jak zaprojektować wnętrze w małym domu? Zobacz sam!
Czy budując mały dom narażamy się na niewygodne wnętrza? Absolutnie nie! Co więcej, projekt, który Wam dzisiaj przedstawiam, ma jeden z lepszych i najbardziej funkcjonalnych rzutów. I to pomimo nietypowej więźby dachowej i skomplikowanej geometrii dachu, które jak się okazało, zaskakująco ułatwiły realizację dobrego układu w środku.
Parter:
Poddasze:
Dom na małą działkę, projekt indywidualny
– zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni.
Kondygnacja podziemna:
- Komunikacja 2,84 m2
- Kotłownia 7,21 m2
- Pralnia 13,65 m2
- Suszarnia 7,54 m2
- Pom. gospodarcze 26,02 m2
- Suma: 57,26 m2
Parter:
- Wiatrołap 6,99 m2
- Komunikacja 12,22 m2
- Kuchnia 10,86 m2
- Salon z jadalnią 45,94 m2
- Komunikacja 3,14 m2
- Pokój gościnny 12,23 m2
- Łazienka 3,73 m2
- Ogród zimowy 46,1 m2
- Suma: 141,21 m2
Poddasze:
- Komunikacja 19,21 m2
- Gabinet 8,19 m2
- Sypialnia 20,31 m2
- Garderoba 5,03 m2
- Łazienka 8,86 m2
- Sypialnia 13,55 m2
- Garderoba 3,57 m2
- Suma: 78,72 m2
RAZEM: 277,19 m2
Na dzisiaj to wszystko, jednak już niedługo kolejne posty i kolejne projekty domów indywidualnych, a także inne tematy ze świata architektury i designu. Śledźcie więc bloga Pani Dyrektor na bieżąco!
A jeśli chcesz wiedzieć więcej o projektowaniu domów indywidualnych na działkę małą i dużą w naszym biurze – zapraszam do posta tutaj!
Zobacz także:
- Piękny projekt domu o małej powierzchni zabudowy
- Elegancki dom dla miłośników dobrego stylu
- Wyjątkowy dom indywidualny w stylu preriowym
- Dom w stylu otwockiego świdermajera, indywidualny projekt dworu
Pani Dyrektor pozdrawia Was ciepło z biura w Rzeszowie w pierwszy dzień lata!
Projekt jest wspaniały, na prawdę mnie zachwycił i na tyle zaciekawił, ze zacznę zastanawiać się nad konkretnymi projektami. :-)