Projekty Indywidualne Domów Jednorodzinnych – współpraca z naszym biurem.

Projekt domuPod pojęciem „PROJEKTU” rozumiemy całość dokumentacji branżowej oraz wszystkie załączniki formalno-prawne potrzebne do uzyskania Decyzji o Pozwoleniu na Budowę oraz dokumentacji do stosownych zgłoszeń przyłączy. Każda sprawa jest inna. W zależności od tego w jakim terenie budujesz i co budujesz.

Co wchodzi w skład dokumentacji potrzebnej do uzyskania Decyzji o Pozwoleniu na Budowę?

 • Projekt architektoniczny
 • Projekt konstrukcyjny
 • Projekt instalacji wewnętrznych – elektrycznych + wewnętrzne linie w obrębie działki (do skrzynki)
 • Projekt instalacji wewnętrznych – wodno-kanalizacyjnych + zewnętrzne do ostatniej studzienki w granicach działki
 • Projekt zbiornika szczelnego na nieczystości (szamba) lub biologicznej/mieszanej przydomowej oczyszczalni ścieków
 • Projekt instalacji wewnętrznych gazowych lub kotłowni na inny rodzaj paliwa+ wewnętrzne linie w obrębie działki (do skrzynki)
 • Projekt dodatkowych instalacji wybranych przez inwestora (inst. solarna, rekuperacja, pompa ciepła, odzysk deszczówki etc…)
 • Projektowana Charakterystyka Energetyczna
 • Opinia Geotechniczna
 • Procedury dodatkowe: uzyskanie Decyzji o Warunkach zabudowy bądź wypisu i wyrysu z MPZP
 • Niezbędne zapewnienia dostawy i/lub warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznych, gazowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci  wodociągowych, ciepłowniczych, telekomunikacyjnych oraz warunki przyłączenia
 •  Projekt Zagospodarowania Terenu oraz opisami do każdej z części projektu

Projekty Indywidualne Domów Jednorodzinnych mojej pracowni

projekty domów
Projekt domu jednorodzinnego w stylu amerykańskim wraz z budynkiem gospodarczym zaprojektowanym również w stylistyce amerykańskiej.
projekty domów
Dom inspirowany stylem amerykańskim jednak w 100% dostosowany do potrzeb inwestora.
projekty domów
Projekt indywidualny domu jednorodzinnego współczesnego na dużym stoku / spadku / działce spadzistej
 • Co oferuje nasze biuro

Dlaczego oferujemy komplet? Szanujemy czas naszych Inwestorów. Inwestorowi nie potrzebne jest rozgraniczenie pomiędzy zgłoszeniem a pozwoleniem. Inwestor oczekuje efektu, czyli „wszystkiego, co potrzebne do wybudowania domu” nie kolejnych informacji o tym co NIE WCHODZI w skład projektu i co jest osobnym opracowaniem. Dlatego zlecając nam projekt domu indywidualnego otrzymujesz:

 1. Kompletny zestaw dokumentów potrzebnych do uzyskania Decyzji o Pozwoleniu na Budowę obojętnie na którym etapie inwestycji jesteś oraz pełną obsługę administracyjną procesu.
 2. Jeśli Twoja działka położona jest w terenach chronionych np NATURA 2000 zostaniesz zobowiązany do przedłożenia wniosku o wydanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z Kartą Informacyjną Przedsięwzięcia. Wykonujemy opracowania środowiskowe i dla Twojej Inwestycji również takie wykonamy na podstawie odrębnej umowy.
 3. Jeśli pomimo opracowania Karty Informacyjna Przedsięwzięcia zostaniesz zobowiązany przez organ do wykonania Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko takie opracowanie wykonamy również i poprowadzimy procedurę administracyjną na podstawie oddzielnej umowy.
 4. Kompletny projekt do pozwolenia na budowę w 4 egz. wraz z niezbędnymi dodatkowymi opracowaniami zależnymi od rodzaju inwestycji i jej miejscowych uwarunkowań oraz dodatkowy 5ty egzemplarz dla Ciebie i Twoich ustaleń z przyszłym wykonawcą.
 5. Kompletna dokumentacja do zgłoszenia przyłączy mediów wraz z obsługą administracyjną jeżeli wybierzesz taki wariant a przyłącza przekraczają granice Twojej działki.
Projekt budowlany nie jest projektem wykonawczym niemniej jednak w pakiecie „budowlanym” otrzymujesz projekt wykonawczy konstrukcji, ponieważ nie tak samo jak Ty nie lubimy telefonów z budowy więc dokumentacja musi być jasna. Wykonujemy również kompleksowe projekty wykonawcze wg. odrębnej umowy i na odrębnych zasadach. 

Nasze przykładowe projekty domów indywidualnych jednorodzinnych w różnych stylach:

projekty domów
Projekt domu tradycyjnego lekko nowoczesnego na działce o dużym spadku i z wjazdem z do garażu z boku budynku
projekty domów
Projektujemy zarówno budynki o bardzo dużej kubaturze o zróżnicowanych technologiach budowlanych…
projekty domów
…jak i te mniejsze, o bardziej zachowawczej, eleganckiej formie.

Etapy InwestycjiKażda z inwestycji – projektowania domów wg. zlecenia indywidualnego podzielona jest na 3 albo 4 etapy w zależności np: tego na którym etapie już jesteś, od Twoich preferencji finansowania, od wielkości inwestycji etc..

Etap 1: Sporządzenie wniosku o ustalenie warunków zabudowy wraz z niezbędnymi załącznikami formalno-prawnymi tj. jak zapewnienia dostaw mediów, zakup wypisów i wyrysów z ewidencji, mapy syt-wys.

Etap 2: Sporządzenie koncepcji projektowanego domu indywidualnego Twoich marzeń.

Jak pracujemy jeśli masz już koncepcję na wymarzony dom?

 • Jeśli masz już swoje inspiracje, przynosisz je do nas i rozmawiamy na ich podstawie na temat Twoich potrzeb, oczekiwań, wymagań w stosunku do domu marzeń. Rozmawiamy i oglądamy nasze propozycje tak długo, aż przekonasz się czego tak na prawdę potrzebujesz. Wielokrotnie zdarza się, że Inwestor nie jest świadomy wielu istotnych kwestii i jesteśmy po to by porozmawiać o wszystkim i wszystko wyjaśnić. Na podstawie naszych rozmów budujemy bryłę 3D Twojego wymarzonego domu. Oczywiście rzuty (plany) domu są integralną częścią bryły i również możesz zwiedzić jego wnętrze z podstawowym wyposażeniem podczas wirtualnego spaceru albo za pomocą okularów do wirtualnej rzeczywistości u nas w biurze.

Jeśli nie masz pomysłu na wymarzony dom?

 • W ustalonym w umowie czasie sporządzamy dla Ciebie bryłę 3D Twojego wymarzonego domu. Przygotowujemy łącznie jedną, dwie lub trzy koncepcje projektu. Na spotkaniu wybieramy się na wirtualny spacer po wnętrzu i zewnętrzu budynku.

Kiedy wybierzesz już koncepcję dla swojego wymarzonego projektu domu:

 • Kiedy wybierzesz już bryłę swojego domu omawiamy szczegóły techniczne – technologie, materiały, rozwiązania dodatkowe.
 • Po ustaleniu wszelkich zmian w koncepcji i szczegółów technicznych otrzymujesz od nas protokół z oddania koncepcji i zaakceptowania zmian w niej.

Kiedy jesteśmy na naszym ulubionym etapie koncepcji projektowej otrzymujesz od nas taki przykładowy zestaw razy ilość koncepcji:

Oraz rzuty projektowanych kondygnacji wraz z widokami 3D proponowanego rozkładu pomieszczeń.

projekty domów
Projekt domu nowoczesnego z dachem dwuspadowym i dużym tarasem z obu stron budynku zaprojektowany dla działki z dużym spadkiem terenu
projekty domów
Projekt nowoczesnej rezydencji / domu z dachem płaskim na dużym północnym stoku.
projekty domów
Projekt domu nowoczesnego z płaskim dachem o rozległej bryle na działce płaskiej

Oraz to, co Inwestor otrzymuje wraz z wizualizacją:

Etap 3: Sporządzenie projektu branżowego.

 • Sporządzenie pełnobranżowego projektu budowlanego jest etapem w którym nie bierzesz już udziału. Wyjątkiem są sytuacje nagłej zmiany np. technologii na zupełnie inną.

Etap 4: Oddanie projektu wraz z wnioskiem o wydanie Decyzji pozwoleniu na budowę.

 • Od tego miejsca do wydania prawomocnej Decyzji o pozwoleniu na budowę projektem opiekujemy się nadal my. Jeśli pojawiają się jakieś trudności, uzupełnienia – pilotujemy przebieg procesu aż do jego zakończenia.

Jakich podstawowych informacji potrzebujemy od Ciebie aby przystąpić do pracy nad Twoim projektami domów marzeń?

 • Jakich podstawowych informacji musisz nam udzielić abyśmy zaprojektowani dom Twoich marzeń?
 1. Dobrze, jeśli wiesz co Ci się podoba. Mamy wtedy punkt odniesienia w dywagacjach nad koncepcją.
 2. Jeśli masz jakiekolwiek dokumenty nt. swojej działki np. mapy, wypisy z ewidencji, akty notarialne – przynieś je na spotkanie. Jeśli nie masz żadnych dokumentów musisz znać numer swojej działki abyśmy mogli sprawdzić uwarunkowania lokalne.
 3. Jeśli inwestycja prowadzona jest lokalnie (w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie czy Sanoku i okolicach) spotykamy się na działce aby w miejscu przyszłej Inwestycji omówić szczegóły.
 4. Jeśli inwestycja prowadzona jest zdalnie potrzebujemy od Ciebie świeżych zdjęć z terenu i okolic.

KosztyZ pewnością zdajesz sobie sprawę, że każda projekt jest inny i ma inne uwarunkowania. Przeważnie trafiają do nas inwestycje położone w bardzo trudnych terenach tj. NATURA 2000 czy terenach o dużym nachyleniu (stoki, skarby) dlatego każda wycena przygotowywana jest indywidualnie.

Płatności dzielimy na min. 3-4 etapy zgodnie z etapami procedury. Na życzenie Inwestora odrębnie finansowane są mapy do celów projektowych, opinia geotechniczna albo opracowanie dodatkowe geologiczne jeśli okaże się np. iż działka położona jest w bardzo skomplikowanym geologicznie terenie (kategoria II w warunkach złożonych oraz III)

 • Jeśli masz już Decyzję o warunkach zabudowy ale nie podobają Ci się jej zapisy

Często Inwestor sam przygotowuje wniosek o wydanie Decyzji o warunkach zabudowy nie wiedząc jeszcze jaki ma być jego wymarzony dom.

W takim przypadku wydaną Decyzję o Warunkach Zabudowy można zmienić. Możemy to również zrobić w Twoim imieniu tak aby zapisy Decyzji pozwalały Ci na budowę Domu Twoich marzeń. Wszystko oczywiście zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku – decyzja administracyjna musi być bowiem zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

TerminyKażda inwestycja ma swój ustalony termin wykonania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że większości Inwestorów się spieszy ale również wiemy, że proces inwestycyjny jest zależny od np urzędów które obowiązują terminy z Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Terminy wykonania projektów które ustalamy są terminami realnymi do osiągnięcia dla nas i dla organów.

Jeśli potrzebujesz projektów domów wykonanych niezwykle szybko (np. masz naglące terminy dotacji Unijnej)  jest możliwość sporządzenia zależnych od nas części procesu w sposób priorytetowy. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj: Inwestor + Projektanci to ZESPÓŁ. Jesteśmy zawsze po stronie Inwestora i występujemy w jego imieniu przed wszystkimi organami na podstawie pełnomocnictw które ustalamy w trakcie naszych rozmów. Zawsze zajmujemy stanowisko najlepsze dla Inwestora, szukamy najlepszych dla niego rozwiązań, negocjujemy najkorzystniejsze ustalenia z organami. Jesteśmy po Waszej stronie bo od chwili podpisania umowy projekt Twojego wymarzonego domu jest Naszym wspólnym projektem.

Do projektu indywidualnych budynków jednorodzinnych projektujemy również budynki dodatkowe np. garaż

Masz jakiekolwiek pytania? Szukasz projektu innego niż wszystkie? Napisz, już dziś :

lub zadzwoń tutaj:  +48 17 77 88 662
chyba, że wolisz tutaj:  +48 12 112 16 16

Zapraszamy do współpracy. Zaprojektowaliśmy już ponda 200 domów indywidualnych!
To proste, już dziś prowadzimy inwestycje w całym kraju.
Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
.: PaniDyrektor.pl