Odbywa się w to w sposób polegający na wpłaceniu darowizny na rzecz gminy, która to gmina dzięki zastrzykowi budżetowemu może sfinansować opracowanie planu.
Miejscowy plan sporządzany możne być jako NOWY oraz jako ZMIANA OBOWIĄZUJĄCEGO MPZP.
Jesteś inwestorem prywatnym. Do czego i w jakim przypadku miejscowy plan może być Ci potrzebny?
- Masz działkę rolną lub leśną o dużej powierzchni. Chcesz dokonać zmiany przeznaczenia gruntów rolnych lub leśnych na cele budowlane (nierolnicze i nieleśne), aby działkę podzielić na mniejsze i sprzedać pod zabudowę np. mieszkaniową lub usługową.
- Masz działkę o wysokiej klasie gruntów - I,II,III (np.R, Ł, Ps). Chcesz dokonać zmiany przeznaczenia gruntów rolnych na cele budowlane.
- Masz działkę położoną w obowiązującym planie miejscowym w terenach istniejącej zabudowy (w planie np. MN) i chcesz dokonać zmiany przeznaczenia swojej działki np. na potrzeby budowy stacji paliw (U).
- Masz dużą działkę w dogodnej lokalizacji - centrum miasta, dobrze skomunikowane suburbia). W obowiązującym planie Twoja działka to MN. Chciałbyś sprzedać ją pod zabudowę lub wybudować na niej wielkopowierzchniowy obiekt handlowy (UC).
Sporządzanie Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego wraz z obowiązującymi opracowaniami towarzyszącymi:
- Projekt Uchwały o przystąpieniu do sporządzania MPZP wraz z uzasadnieniem oraz analizą zasadności przystąpienia do opracowania.
- Ekofizjografia
- Prognoza oddziaływania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego na środowisko
- Prognoza skutków finansowych uchwalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
- Projekt planu (część graficzna- rysunek planu oraz opisowa- uchwała rady w sprawie uchwalenia planu)
- Sporządzenie wniosków rolnych i leśnych w celu uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych na cele nierolnicze i nieleśne.
- Prowadzenie procedury formalno-prawnej
Jakich podstawowych informacji potrzebujemy od Ciebie aby przystąpić do współpracy w sprawie sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego MPZP?
[tabs type="horizontal"][tabs_head][tab_title]Jakich podstawowych informacji musisz nam udzielić[/tab_title][/tabs_head][tab]- Czy Twoja działka położona jest w granicach OBOWIĄZUJĄCEGO Planu Miejscowego czy w terenie dla którego Miejscowy plan NIE OBOWIĄZUJE? (Możemy uzyskać tę informację również w Twoim imieniu)
- Jaki jest cel Twojego zamierzenia inwestycyjnego?
- SPOTKANIE - Wizja w terenie i spotkanie z Inwestorem celem omówienia szczegółów inwestycyjnych i proceduralnych.
- Dokonujemy analizy zapisów obowiązującego planu w odniesieniu do działki Inwestora.
- W przypadku gdy Gmina prowadzi tok formalno-prawny nowego Planu Miejscowy na Twojej działce i chcesz aktywnie uczestniczyć w składaniu wniosków do planu oraz w wyłożeniu do publicznego wglądu planu czy debacie publicznej. Na etapie konsultacji społecznych służymy doradztwem w zakresie rozwiązań merytorycznych i rozstrzygnięć prawnych.
Sporządzamy oceny aktualności studium i planów miejscowych oraz dokonujemy analizy zmian w zagospodarowaniu przestrzennym Gmin do sporządzenia których zobligowana jest Gmina co najmniej raz w okresie kadencji Rady Gminy.
[dropcap]Koszty[/dropcap]Koszt sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego ustalany jest indywidualnie w oparciu o istniejące uwarunkowania terenowe, lokalizację, zakres opracowania, powierzchnię terenu i każdorazowo stanowi odrębną ofertę cenową.[box type="note" align="alignleft" ] [one_half] Dla Inwestorów - nasze biura:
[checklist]
- Rzeszów - ul. Zamkowa 2/5
- Sanok - ul. Chełmońskiego 15
Nasze miejsca konsultacji i spotkań z inwestorami w sprawach projektów architektonicznych, poradnictwa specjalistycznego, planowania przestrzennego:
- Warszawa - pl. Politechniki
- Kraków - ul. Brodzińskiego
Biuro w Rzeszowie: Ul. Zamkowa 2/5, 35-032 Rzeszów, telefon: 17 77 88 662, 17 77 88 664, biuro@urbanproject.pl
[/box]