Nowoczesne osiedle w Rzeszowie. Nasz nowy projekt!

Nowoczesne osiedle w Rzeszowie:

Cześć! Czy wiesz, że od jakiegoś czasu gotowe do zamieszkania jest nowoczesne osiedle w Rzeszowie: Złota Dębina? Osiedle to składa się z 14 domów szeregowych. Zaprojektowaliśmy je z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu na nowoczesne mieszkalnictwo o wysokim standardzie. Tak więc dzisiejszy post chciałabym poświęcić opisaniu drogi, którą przeszliśmy. Jej finalnym efektem jest stworzone od zera osiedle i towarzysząca mu wizja.

Strona Developera – kliknij i zobacz, które budynki są jeszcze dostępne!

Domy ze Złotej Dębiny to nowoczesne domy jednorodzinne 3-kondygnacyjne w zabudowie szeregowej z garażem zawartym w bryle budynku. Domy stworzone zostały w technologii energooszczędnej. To wpływa nie tylko na cenę za metr kwadratowy, ale również na komfort oraz koszty związane z ich użytkowaniem. Do wyboru są dwa warianty mieszkań: wewnętrzne oraz zewnętrzne. Ponadto projekty różnią się powierzchnią domu, działki oraz, oczywiście, rozmieszczeniem. Z 14 wybudowanych mieszkań jak dotąd już 5 zostało zarezerwowanych lub kupionych. Tak więc nadal jest możliwość zamieszkania tam. 😊

Projekt bryły domu szeregowego w nowoczesnym osiedlu

Przyjrzyjmy się projektowi bryły. Tak jak nadmieniłam, kształt bryły inspirowany jest architekturą nowoczesną. Postawiliśmy na nieregularne kształty, mocne rzeźbienie oraz ostrą geometrię. Każdy z domów, bez względu na wariant oraz metraż, posiada chociaż jeden piętrowy taras. W części projektów uwzględniony jest także drugi, na trzeciej kondygnacji. Garaż znajduje się w środku budynku, a przed wejściem wygospodarowano dodatkowe miejsce postojowe.

W oczy rzucają się także ogromne tarasowe okna. Okna tego typu są bardzo powszechne w nowoczesnej architekturze. Duże okna to bardzo skuteczny sposób na wpuszczanie naturalnego światła słonecznego, a jednocześnie budowanie silnego połączenia z otoczeniem. Nowsze technologie produkcji szkła i okien stają się coraz bardziej energooszczędne. Możliwe więc staje się używanie okien o coraz większej powierzchni bez zwiększania ogólnego śladu węglowego projektu.

Wnętrza budynków mogą różnić się w zależności od tego, na jakim etapie dany projekt został zakupiony. Klienci, którzy zdecydowali się na kupno domu w trakcie budowy, mogą liczyć na naszą otwartość i możliwość dostosowania układu wnętrza do ich preferencji. Domy są nadal w trakcie budowy, więc osoby zainteresowane i zdecydowane nadal mają szansę tchnąć życie w swoje wizje i zaadaptować je.

Co znajdziemy we wnętrzu domów?

Gdyby jednak spojrzeć na poglądy rzut ze środka, zauważymy przede wszystkim, że ukośna ściana z tyłu domu sprawia, że aż połowa pomieszczeń rozplanowana została na planie nieregularnego czworoboku. Nie stoi to jednak na przeszkodzie, by każde z nich należycie spełniało swoją funkcję. Rozmieszczenie mebli oraz układ pomieszczeń sprawiają, że nieregularność nie jest problemem, a dodatkową atrakcją wizualną. Wzniesienie takiej nieregularnej konstrukcji również nie jest dla nas wyzwaniem. Wraz z pojawianiem się na rynku bardziej eko materiałów coraz łatwiej jest budować nowoczesne domy w taki sposób, aby  zadowalały efektami wizualnymi właściciela domu, a jednocześnie spełniały przepisy dotyczące ochrony środowiska. Jest to dla nas bardzo ważne. W tym projekcie kładliśmy bardzo duży nacisk, by zarówno proces budowy, jak samo funkcjonowanie oraz konserwacja osiedla i znajdujących się na jego terenie mieszkań, mogły odbywać się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Spójrzmy więc na poglądowe rzuty. Po wejściu do domu przez wiatrołap lub garaż przechodzimy od razu do części dziennej. Składa się na nią salon, aneks kuchenny i jadalnia. Jest to największe i główne pomieszczenie mieszkalne zajmujące prawie całą przestrzeń parteru. Poza nim znajdziemy tu jeszcze łazienkę oraz niewielki pokój gościnny. Piętro to część sypialniana. Projekt poglądowy uwzględnia na pierwszym piętrze trzy sypialnie, dwie garderoby oraz łazienkę. Drugie piętro określamy roboczo mianem rekreacyjnego. W zależności od fantazji klienta możemy rozplanować tam siłownię, mini spa, pokoje gościnne lub gabinety. To właśnie tam również można zażyć chwili relaksu na sporej wielkości tarasie, na którym zmieszczą się nie tylko meble ogrodowe, ale również rośliny ozdobne, czyniąc to miejsce miłą odskocznią, w której można poczytać lub pomedytować.

Nowoczesne osiedle w Rzeszowie – podsumowanie

Chciałabym podkreślić, że nowoczesne osiedle w Rzeszowie było i jest projektem niezwykle angażującym i mam nadzieję, że spełni oczekiwania osób, które chciałyby w takim miejscu zamieszkać. Zaczynając już od wstępnej fazy projektowej, w której uwzględniliśmy wkomponowanie bryły w naturalny profil terenu, idąc przez dobór materiałów, a kończąc na sposobie planowania przestrzeni, można powiedzieć, że cała koncepcja oparta została na maksymalnym wykorzystaniu potencjału miejsca oraz wizji nowoczesnego i energooszczędnego osiedla. Być może brakuje jeszcze tylko zielonych ogrodów dachowych jak w starożytnym Rzymie, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. 😉

Zobacz również:

Nowoczesna stodoła – modny dom z dachem dwuspadowym i prostym układzie – A0402

Romantyczny amerykański dom z ogrodem zimowym

A także naszego YT:

Kliknij by pooglądać naszą nowoczesną szeregówkę w spacerze 3D!

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl