Pensjonat w stylu bieszczadzkim – wstęp
Cześć! Zaczynamy sezon jesienno-zimowy, więc następuje małe przetasowanie tematów. Tym razem nie będzie o naszych projektach domków letniskowych (choć jeśli jesteś zainteresowany, możesz o tym poczytać tu lub). Chciałabym Ci za to przedstawić autorski projekt pensjonatu w stylu bieszczadzkim ze SPA, wiatą i domem dla gości. Jak zaraz zobaczysz na wizualizacjach poglądowych, jest to idealne miejsce do wypoczynku zarówno w sezonie, jak i poza nim. Pensjonat prezentuje się zjawiskowo dosłownie o każdej porze roku. Czy to otoczenie zieleni, czy śniegowych czap, czy górskich krajobrazów – wszystkie te elementy podkreślają piękno bieszczadzkiej architektury, która stanowiła inspirację dla stworzenia tej bezpiecznej dla wędrowców przystani.
Styl zakopiański/bieszczadzki
Zaprojektowany przez nas w 2016 roku pensjonat w stylu bieszczadzkim to wyjątkowe miejsce, który oferuje gościom ciepłą atmosferę i przyjazną, profesjonalną obsługę. Atmosfera i dbałość o szczegóły pokazują dumę i splendor. Detale architektoniczne inspirowane stylem zakopiańskim blendują się z modernistycznymi rozwiązaniami, tworząc estetyczno-funkcjonalne połączenie nowoczesności i tradycji. Grubo ciosana bryła z pokaźnymi schodami prowadzącymi do głównego wejścia oraz okalający ją taras wyglądają bardzo gościnnie. Budynek postawiliśmy na kamiennej podmurówce. Zaakcentowaliśmy również rodzaj wykorzystanego do budowy zadaszonego tarasu materiału – solidne drewniane belki. Pozbawione ornamentów, ale za to złączone wkomponowanymi w nie zastrzałami wydają się wejściem do jakiejś tajemniczej, świeckiej świątyni odnowy biologicznej.
Co oferuje pensjonat w stylu bieszczadzkim?
Do wnętrza budynku prowadzi pięć wejść. Jedno główne, z którego tradycyjnie wchodzi się do hallu i baru. Drugie umiejscowione we wspólnym pokoju dziennym oraz trzecie w strefie piwnicznej. Drugie wejście jest o tyle strategiczne, że zaraz przy pokoju dziennym znajdziemy schody do piwnicy, która lokuje się strefa SPA. Tak samo strategicznym można nazwać wejście tuż przy restauracji. Jest to z pewnością dobry pomysł, jeśli uwzględnimy mobilność gości. Ze strefy SPA również można bez problemu wyjść na zewnątrz czwartym wyjściem. Piąte wyjście przeznaczyliśmy do użytku personelu.
Jak nadmieniłam, pensjonat oferuje gościom różnorodne rozrywki. Nieskazitelnie schludna, podzielona na sekcje piwnica zaadaptowana na SPA mieści w sobie szatnie, toalety, strefę ogólną SPA, strefę jacuzzi, tepidarium, łaźnię i saunę fińską. W hallu oraz w pokoju dziennym również umiejscowione zostały meble przeznaczone do wypoczynku – mowa tutaj zarówno o kanapach, jak i o barze, przy którym można rozsiąść się, zamówić trunek oraz zapatrzeć w ekran telewizora. Ponadto goście mogą pysznie zjeść w połączonej z barem restauracji. Restauracja posiada zarówno sekcję zamkniętą, jak i ogrodową, otwartą w zależności od pory roku.
Pokoje w pensjonacie w stylu bieszdzadzkim
Nasz pensjonat w stylu bieszczadzkim to oczywiście nie tylko miejsca rozrywki i relaksu. To również przestrzeń prywatna, w której goście mogą wyciszyć się oraz poczuć w pełni komfortowo. Projekt musiał uwzględniać oba te przypadki użycia, zapewniając odpowiednią prywatność. Aby to osiągnąć, zdecydowana większość pokoi została umiejscowiona na piętrze. Ponieważ na piętrze nie ma żadnych pokoi wspólnego użytku, goście korzystają z piętra przede wszystkim wtedy, gdy chcą zaszyć się we własnym pokoju.
Krajobraz i otoczenie
Budynek stoi na łagodnym wzniesieniu. Dzięki temu już najbliższe otoczenie świetnie nadaje się na miejsce zabaw dla rodzin z dziećmi. Szczególnie zimą, kiedy w grę wchodzą sanki.
Żeby zadbać o komfort gości i bezpieczeństwo ich mienia, tuż obok budynku pensjonatu postawiona została duża wiata przeznaczona pod parking aut osobowych. Jest to z pewnością nieocenione udogodnienie, szczególnie, gdy pogoda nie rozpieszcza.
Nieczęsto zdarza się, że wrzucam na bloga tego typu projekty, tak więc jestem niezmiernie ciekawa – co sądzisz? Czy jest to miejsce, w którym chętnie spędziłbyś lub spędziłabyś urlop? Gusta są różne – niektórzy wolą wynajmować małe klimatyczne domki, inni skłaniają się ku pensjonatom. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie te osoby oraz nas tutaj zaczytanych w tym poście łączy najprawdopodobniej co najmniej jedno: podatność na urok górskich krajobrazów oraz bieszczadzkiej architektury. 😊 Ciao!
Zobacz również:
Nowoczesne domy letniskowe w stylu stodoły? Aż do 8 Apartamentów na dom!
Klasyczna elegancka willa z basenem, wysokim salonem dużymi i zadaszonymi tarasami- A0391
A także naszego na którym zobaczysz ten budynek w 3D!