Ziemianka ogrodowa – projekt, budowa czyli jak zbudować ziemiankę? V4z4

Ostatnia! Zapraszam Was do wpisu i ostatniej wersji projektu ziemianki wykonanej przez biuro Pani Dyrektor! Jeżeli w trzech wcześniejszych postach i wariantach nie znaleźliście ziemianki dla siebie – być może ta wersja spełni Wasze oczekiwania! Zainspirujcie się! Ziemianka ogrodowa – jak ją zaprojektować i zbudować? Zapraszam!

Ziemianka ogrodowa – inspiracje ;]

Jeżeli temat ziemianek jest dla Ciebie tematem nowym, zapraszam na początek do wpisów Na blogu Pani Dyrektor postów w tematyce ziemianek powstało już całkiem sporo, w tym m.in.:

i trochę wiedzy technicznej czyli

Zainspiruj się jeszcze bardziej!

Ja tymczasem zapraszam Was do obejrzenia ostatniej z wersji w temacie projektu ziemianki, które powstały w biurze Pani Dyrektor!

Ziemianka v.4Dzisiaj specjalnie dla Was, Moi Drodzy Czytelnicy Pani Dyrektor, przygotowałam kolejny wpis a tym samym kolejną wersję ziemianki! Zapraszam Was do ziemiankowych inspiracji – zobaczcie jak wygląda projekt i budowa ziemianki i zainspirujcie się! Kto wie, może i Wam zamarzy się ziemianka i zdecydujecie się na budowę takiej lub podobnej ;]

Czwarta wersja to ziemianka o stosunkowo większym metrażu – 35 m2. W tej wersji również można wybrać wariant ziemianki ze stropem drewnianym lub żelbetowym – w zależności od naszych potrzeb.

Ta wersja ziemianki została tak zaprojektowana, aby zmieściły się w niej dodatkowo dwa jednoosobowe łóżka. Przez to metraż głównego pomieszczenia zwiększył się o 6 m2. Pozostałe dwa pomieszczenia również są nieznacznie większe. Jeżeli jednak nie planujesz wstawiać do swojej ziemianki łóżek, a przeznaczyć ją na cel, w którym tak naprawdę idea ziemianki powstała – czyli magazynowanie, a potrzebujesz na to więcej miejsca niż zawiera WERSJA 1 – nie ma najmniejszego problemu, aby ziemiankę na ten cel właśnie przeznaczyć ;]

Ziemianka ogrodowa – zobacz jak zbudować ziemiankę!

WERSJA 4

Powierzchnia – 35 m2, wejście od frontu

ziemianka ogrodowa ziemianka projekt inspiracja jak zbudować ziemiankę

Ziemianka z wejściem od frontu i większej powierzchni – ok. 35 m2. Zainspiruj się i stwórz swoją własną ziemiankę!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

POWIERZCHNIA: 35 m2

WEJŚCIE: od frontu przez drzwi

TECHNOLOGIA: żelbetowe ściany, strop drewniany / żelbetowy

ziemianka ogrodowa projekt ziemianki jak wyglada ziemianka jak zbudowac ziemianke budowa ziemianki rzut przekroj ziemianki pani dyrektor 303

Powiększona 3 WERSJA ziemianki czyli ziemianka z tradycyjnym wejściem od frontu przez drzwi. Dla tych z Inwestorów, którzy mają działkę z dużym spadkiem, nawet stromą. Jest przewidziane miejsce na 2 jednoosobowe łóżka, pomieszczenie sanitarne i kotłownię.

ziemianka ogrodowa projekt ziemianki jak wyglada ziemianka jak zbudowac ziemianke budowa ziemianki rzut przekroj ziemianki pani dyrektor 301

Tradycyjna ziemianka z wejściem od frontu, powiększonym metrażem – 35m2. Wariant ze stropem drewnianym.

ziemianka ogrodowa projekt ziemianki jak wyglada ziemianka jak zbudowac ziemianke budowa ziemianki rzut przekroj ziemianki pani dyrektor 302

I ta sama ziemianka w wariancie ze stropem żelbetowym.

PROJEKT ZIEMIANKI – GDZIE I JAK GO KUPIĆ??

Dla każdej wersji ziemianki mamy przygotowane:

CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNĄ:

 • rzut ziemianki,
 • przekrój ziemianki (wariant ze stropem drewnianym lub żelbetowym),
 • wizualizacja ziemianki,
 • opis części architektonicznej,
 • kosztorys wykonania ziemianki,

CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNĄ:

 • rysunki konstrukcji ziemianki,
 • opis części konstrukcyjnej,

+ dodatkowo instalację elektryczną.

CENA PROJEKTU ZIEMIANKI: 9 700,00 zł netto + 23% VAT

Aby kupić projekt ziemianki w wybranej przez siebie wersji napisz do nas pod adres:

MAIL: kontakt@urbanproject.pl

Instalacje Na sam koniec jak zawsze kwestia instalacji. Twoja ziemianka może być, ale jak się za chwilę dowiesz – NIE MUSI – zaopatrzona w instalacje. Dla instalacji elektrycznej alternatywnym rozwiązaniem może być agregat. Natomiast instalacja sanitarna w ziemiance może być przewidziana, ale nie musi. W oryginalnych ziemiankach instalacja sanitarna w ogóle nie była uwzględniana ze względu na to, iż ziemianka pełniła rolę głównie jako magazyn żywności i płodów rolnych.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ziemiankę z instalacją sanitarną musimy uwzględnić odpowiedni przyłącz, doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków.

W ziemiankach Pani Dyrektor pomieszczenie sanitarne jest przewidziane w razie gdyby ktoś takiej opcji potrzebował. W przypadku rezygnacji z tej instalacji spokojnie może być ono przeznaczone na dodatkowe pomieszczenie magazynowe czy gospodarcze. 

Ziemianka ogrodowa – zobacz pozostałe wpisy!

Linki Poniżej zamieszczam dla Was linki, do pozostałych postów i trzech dodatkowych wersji ziemianek, które dla Was przygotowałam! Wraz z pojawianiem się postów na stronie Pani Dyrektor, będę dodawać do nich odnośniki, aby poruszanie się po i wybór interesującej Was ziemianki był jeszcze prostszy! Dzisiaj to już ostatni wpis z naszej mini-serii o projektach ziemianek, które przygotowała dla Was Pani Dyrektor! Jeżeli jeszcze nie widzieliście wcześniejszych postów, a tym samym pozostałych projektów – zapraszam do 3 pierwszych wpisów!

ziemianka ogrodowa 1

LINKI DO POZOSTAŁYCH WERSJI:

P.S. Jakiś czas temu rozpoczęłam dla Was serię o DOMACH MARZEŃ, które powstały w pracowni Pani Dyrektor czyli Urban Project ;] W moim biurze ostatnio stuknęła nam 200 co oznacza, że w ciągu tych kilku lat działalności mojej firmy zaprojektowaliśmy przeszło 200 indywidualnych domów jednorodzinnych! U Pani Dyrektor na blogu pojawił się pierwszy wpis z serii DOMY MARZEŃ – indywidualny projekt nowoczesnego domu! Zapraszam do inspiracji!

Niebawem napiszę dla Was kolejne wpisy z domami z mojej pracowni, o które tak często pytacie ;] mam nadzieję, że po uporządkowaniu kilku pilnych spraw projektowych znajdę dla Was trochę więcej czasu niż miało to miejsce pod koniec roku 2016, kiedy wspólnie z moim biurem zaginaliśmy czasoprzestrzeń do granic jej możliwości, aby oddać najpilniejsze projekty ;]

Do 'zobaczenia’ na blogu moi Drodzy Czytelnicy Pani Dyrektor!

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.5/10 (4 votes cast)
Ziemianka ogrodowa - projekt, budowa czyli jak zbudować ziemiankę? V4z4, 5.5 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Super artykuł! Pomocne porady :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl