Ziemianka – projekt ziemianki – schronu w wygodnej dla Ciebie wersji! V1z4

O ziemiankach pisałam dla Was już całkiem sporo na blogu Pani Dyrektor ;] baaa, mamy całą serię poświęconą ziemiankom właśnie, ziemianki na blogu Pani Dyrektor mają swoją własną Kategorię! I co najlepsze, temat ten wraca do mnie jak bumerang i co rusz dostaję zapytanie o projekt ziemianki właśnie! Widzę wśród Was, moi Drodzy Czytelnicy i  Inwestorzy zainteresowanie ziemiankami i ich budową. Takich ziemianek – schronów z prawdziwego zdarzenia w rzeczywistości powstaje stosunkowo niewiele.

Być może stan ten niebawem się zmieni, ponieważ, wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, moje biuro Urban Project, przy współpracy z Krzysztofem Lisem, stworzyło…

PROJEKT ZIEMIANKI – SCHRONU!

Wspominałam Wam o tym przy okazji wpisu Ziemianka czy Schron? Zbuduj z nami własną ziemiankę, w której możesz przetrwać wszystko ;] Ten post to była taka mała zajawka tego co przygotowuję dla Was od dawna, co dojrzewało w moim biurze już długi czas, co czekało na wolną chwilę, aby wszystko dograć i zapiąć dokumentację na ostatni guzik, a co teraz właśnie się wydarzy!

projekt ziemianki jak zbudować ziemiankę Ziemianka zbuduj schron projekt kup instrukcja budowanie 1

Projekt ziemianki – schronu wersja 1

Ziemianka v.1 to pierwsza z 4 wersji ziemianek, które dla Was przygotowałam ;] W tej wersji można dodatkowo wybrać wariant ziemianki ze stropem drewnianym lub żelbetowym – w zależności od potrzeb i funduszy, którymi dysponujemy. Jest to mniejsza wersja ziemianki, służąca przede wszystkim celom gospodarczym i magazynowym – czyli podobnym do tych, z zamierzeniem których ziemianki zaczęły powstawać ;]

Powierzchnia – 25 m2, wejście z góry

v1b-kopia

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

POWIERZCHNIA: 25 m2

WEJŚCIE: z góry przez właz

TECHNOLOGIA: żelbetowe ściany, strop drewniany / żelbetowy

projekt-ziemianki-jak-wglada-ziemianka-jak-zbudowac-ziemianke-budowa-ziemianki-rzut-przekroj-ziemianki-pani-dyrektor-000

Rzut ziemianki. W projekcie przewidziane jest pomieszczenie, do którego prowadzi wejście po drabince zamontowane w stropie (właz). Oprócz tego jedno pomieszczenie sanitarne, pomieszczenie techniczne i główne pomieszczenie magazynowe.

projekt-ziemianki-jak-wglada-ziemianka-jak-zbudowac-ziemianke-budowa-ziemianki-rzut-przekroj-ziemianki-pani-dyrektor-01

Przekrój ziemianki i wersja ze stropem drewnianym. Pamiętać należy o tym, aby drewno przeznaczone na budowę stropu było dobrze zaimpregnowane. Tutaj dokładnie widać, jak zaprojektowane zostało wejście ziemianki – prowadzące przez właz w stropie, kolejno drabinkę do wnętrza ziemianki.

projekt-ziemianki-jak-wglada-ziemianka-jak-zbudowac-ziemianke-budowa-ziemianki-rzut-przekroj-ziemianki-pani-dyrektor-02

Przekrój ziemianki – wersja ze stropem żelbetowym.

PROJEKT ZIEMIANKI – SCHRONU – GDZIE I JAK GO KUPIĆ??

Dla każdej wersji ziemianki mamy przygotowane:

CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNĄ:

 • rzut ziemianki,
 • przekrój ziemianki (wariant ze stropem drewnianym lub żelbetowym),
 • wizualizacja ziemianki,
 • opis części architektonicznej,

CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNĄ:

 • rysunki konstrukcji ziemianki,
 • opis części konstrukcyjnej,

KOSZTORYS WYKONANIA

+ dodatkowo instalację elektryczną

Całość spięta w 4 egz. do adaptacji zgodnie z bieżącymi warunkami lokalizacyjnymi.

CENA PROJEKTU ZIEMIANKI: 9 700,00 zł netto + 23% VAT

Aby kupić projekt ziemianki w wybranej przez siebie wersji napisz do nas pod adres:

MAIL: kontakt@urbanproject.pl

Instalacje?? Na sam koniec kwestia instalacji. Dla instalacji elektrycznej alternatywnym rozwiązaniem może być agregat. Natomiast instalacja sanitarna w ziemiance może być przewidziana, ale nie musi. W oryginalnych ziemiankach instalacja sanitarna w ogóle nie była uwzględniana ze względu na to, iż ziemianka pełniła rolę głównie jako magazyn żywności i płodów rolnych.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na ziemiankę z instalacją sanitarną musimy uwzględnić odpowiedni przyłącz, doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków.

W ziemiankach Pani Dyrektor pomieszczenie sanitarne jest przewidziane w razie gdyby ktoś takiej opcji potrzebował. W przypadku rezygnacji z tej instalacji spokojnie może być ono przeznaczone na dodatkowe pomieszczenie magazynowe czy gospodarcze. 

Linki Poniżej zamieszczam dla Was linki, do pozostałych postów i trzech dodatkowych wersji ziemianek, które dla Was przygotowałam! Wraz z pojawianiem się postów na stronie Pani Dyrektor, będę dodawać do nich odnośniki, aby poruszanie się po i wybór interesującej Was ziemianki był jeszcze prostszy! Już niebawem zatem zapraszam Was do pozostałych 3 postów i 3 kolejnych projektów ziemianek na blogu Pani Dyrektor!

glowne-kopia

LINKI DO POZOSTAŁYCH WERSJI:

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Ziemianka - projekt ziemianki - schronu w wygodnej dla Ciebie wersji! V1z4, 8.2 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

6 komentarzy

 1. Dziwny pomysł, nie rozumiem potrzeby budowania czegoś takiego. Jako piwnica się nie nadaje ( jak znieść słoiki czy soki po takiej drabinie), jako schron ? Do czego, przed kim – Chyba przed sąsiadami :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Ło matko kto by te kilogramy zimnioków na zimę taszczył do tego schronu ;P

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl