Zapraszam do wpisu!
[divider]Ziemianka, piwniczka - czym jest?
Ziemianka, nazywaną przez innych piwniczką, to niewielka budowla, całkowicie lub częściowo zagłębiona w ziemi. W swoim zamierzeniu i pierwotnym przeznaczeniu ziemianka służyła do magazynowania płodów rolnych - ziemniaków, warzyw i owoców zebranych przy żniwach. W dzisiejszych czasach ziemianka czy też piwniczka może służyć nie tylko jako magazyn czy pomieszczenie gospodarcze, lecz również jako dom mieszkalny, schron czy dom letniskowy. Po więcej inspiracji czy informacji technicznych zapraszam do utworzonej specjalnie dla ziemianek Kategorii - ZIEMIANKI - na blogu Pani Dyrektor.
[divider]
[dropcap]Ziemianka v.3[/dropcap]Trzecia wersja ziemianki to obiekt o metrażu 25 m2 - czyli powierzchni takiej samej jak w przypadku WERSJI 1. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych wersjach tak i tutaj dostępny jest wariant ze stropem drewnianym i żelbetowym.Ziemianka - schron, piwniczka na warzywa czy wino - wersja 3
Powierzchnia - 25 m2, wejście od frontu
[box type="info" align="aligncenter" ]
NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE
POWIERZCHNIA: 25 m2
WEJŚCIE: od frontu przez drzwi
TECHNOLOGIA: żelbetowe ściany, strop drewniany / żelbetowy
[/box]
PROJEKT ZIEMIANKI - GDZIE I JAK GO KUPIĆ??
[box type="note" align="aligncenter" ]
Dla każdej wersji ziemianki mamy przygotowane:
CZĘŚĆ ARCHITEKTONICZNĄ:
- rzut ziemianki,
- przekrój ziemianki (wariant ze stropem drewnianym lub żelbetowym),
- wizualizacja ziemianki,
- opis części architektonicznej,
- kosztorys wykonania ziemianki,
CZĘŚĆ KONSTRUKCYJNĄ:
- rysunki konstrukcji ziemianki,
- opis części konstrukcyjnej,
KOSZTORYS WYKONANIA
+ dodatkowo instalację elektryczną
Całość spięta w 4 egz. do adaptacji zgodnie z bieżącymi warunkami lokalizacyjnymi.
CENA PROJEKTU ZIEMIANKI: 9 700,00zł netto + 23% VAT
Aby kupić projekt ziemianki w wybranej przez siebie wersji napisz do nas pod adres:
MAIL: kontakt@urbanproject.pl
[/box] [dropcap]Instalacje[/dropcap] Pisałam dla Was już o tym w dwóch wcześniejszych wpisach z 1 i 2 WERSJĄ ZIEMIANKI, ale żeby była jasność, stwierdziłam, że napomknę o tym w poście o każdej z wersji ;] A więc na sam koniec kwestia instalacji. Dla instalacji elektrycznej alternatywnym rozwiązaniem może być agregat. Natomiast instalacja sanitarna w ziemiance może być przewidziana, ale nie musi. W oryginalnych ziemiankach instalacja sanitarna w ogóle nie była uwzględniana ze względu na to, iż ziemianka pełniła rolę głównie jako magazyn żywności i płodów rolnych.Jeżeli jednak zdecydujemy się na ziemiankę z instalacją sanitarną musimy uwzględnić odpowiedni przyłącz, doprowadzenie wody i odprowadzenie ścieków.
W ziemiankach Pani Dyrektor pomieszczenie sanitarne jest przewidziane w razie gdyby ktoś takiej opcji potrzebował. W przypadku rezygnacji z tej instalacji spokojnie może być ono przeznaczone na dodatkowe pomieszczenie magazynowe czy gospodarcze.
[divider] [dropcap]Linki[/dropcap] Poniżej zamieszczam dla Was linki, do pozostałych postów i trzech dodatkowych wersji ziemianek, które dla Was przygotowałam! Wraz z pojawianiem się postów na stronie Pani Dyrektor, będę dodawać do nich odnośniki, aby poruszanie się po i wybór interesującej Was ziemianki był jeszcze prostszy! Już niebawem zatem zapraszam Was do ostatniego wpisu na temat projektu ziemianki na blogu Pani Dyrektor![box type="download" align="aligncenter" ]
LINKI DO POZOSTAŁYCH WERSJI:
- WERSJA 1 - POWIERZCHNIA 25 m2, WEJŚCIE Z GÓRY
- WERSJA 2 - POWIERZCHNIA 35 m2, WEJŚCIE Z GÓRY
- WERSJA 3 - POWIERZCHNIA 25 m2, WEJŚCIE OD FRONTU - to ta dzisiejsza!
- WERSJA 4 - POWIERZCHNIA 35 m2, WEJŚCIE OD FRONTU
Ja tymczasem zapraszam Was do pozostałych inspirujących wpisów na blogu Pani Dyrektor ;] zbliżają się święta Bożego Narodzenia, co powiecie na nowe, bożonarodzeniowe inspiracje na wystrój wnętrza i przygotowanie domu w klimacie świąt? Zapraszam już niebawem!
Majka
Super projekt. Podoba mi się to, że jest konkretny i dobrze została wykorzystana przestrzeń.