Projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym – Dom Marzeń A0216

Dzień dobry! Dzisiaj powracamy z kolejnym niezwykłym projektem indywidualnym domu jednorodzinnego. Jak już mogliście dowiedzieć się z opisu – obok domu wyrasta również dopasowany do niego budynek gospodarczy. Całe założenie zostało dopracowane w najmniejszym szczególe, o czym zresztą zaraz się przekonacie. Dlatego przedstawiam Wam projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym. Zapraszam!

Indywidualny projekt stylowego domu wraz z budynkiem gospodarczym – Dom Marzeń A0216

Po pierwsze zacznijmy od curb appeal. Co to takiego? W skrócie jest to design zewnętrza domu z wszystkimi elementami składającymi się na niego – chociażby fasada budynku. Zastosowane materiały elewacyjne tworzą harmonijną całość. Biały tynk kontrastuje z ciemnym pokryciem dachu, a przeciwwagę dla nich stanowią jasne płytki imitujące cegłę. Jednak to misterne białe detale grają w tym projekcie pierwsze skrzypce.

Będzie to między innymi biała stolarka okienna i drzwiowa. Jej symetryczne delikatne podziały sprawiają, że nawet bardzo duże przeszklenia postrzegane są jako lekkie i wyrafinowane. Dużą uwagę zwracają również białe elementy wykończenia okapu dachu – szczególnie detale ścian szczytowych od strony ogrodu. Podkreślają one tym samym osie symetrii poszczególnych segmentów obiektu. Ponadto w projekcie znajdziemy również boniowania wprowadzone na narożach budynku. Z kolei ozdobne wsporniki pod balkonami i zadaszeniami jeszcze bardziej umocnią wrażenie elegancji i wyrafinowanego stylu.

Elegancki i gustowny - takimi słowami można określić ten dom. Część garażowa została wysunięta do przodu, tworząc wnękę dla strefy wejściowej, którą dodatkowo podkreślono zadaszeniem. Projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym - Dom Marzeń A0216
Elegancki i gustowny – takimi słowami można określić ten dom. Część garażowa została wysunięta do przodu, tworząc wnękę dla strefy wejściowej, którą dodatkowo podkreślono zadaszeniem.
Charakterystyczny jest tu owalny podjazd przed domem z rabatą pośrodku, żartobliwie nazywany "rondem". To bardzo wygodne rozwiązanie i dodatkowo niezwykle efektowne - niczym z amerykańskich filmów. ;] Projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym - Dom Marzeń A0216
Charakterystyczny jest tu owalny podjazd przed domem z rabatą pośrodku, żartobliwie nazywany „rondem”. To bardzo wygodne rozwiązanie i dodatkowo niezwykle efektowne – niczym z amerykańskich filmów. ;]

Niezwykły projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym – zobacz jego wizualizacje!

Jak możecie zobaczyć na wizualizacji powyżej, dom i budynek gospodarczy ustawiono prostopadle do siebie pośrodku długiej działki. Taki układ pozwolił stworzyć owalny podjazd, który jest typowym elementem amerykańskiego podwórka. Jednak warto wspomnieć, że nie w każdym miejscu lokalizacja takiego pojazdu jest możliwa. Aby żartobliwie określane „rondo” mogło spełniać swoje zadanie (czyli umożliwiać wygodne podjeżdżanie samochodem i wyjeżdżanie nim z garażu) musimy przeznaczyć na nie odpowiednio dużą powierzchnię działki. Jest to uwarunkowane określonym z góry promieniem skrętu dla samochodów osobowych, którego zmniejszenie wiąże się z utratą komfortowej jazdy. Zresztą zwróćcie uwagę oglądając amerykańskie filmy z pięknymi rezydencjami w tle, jak wiele miejsca niekiedy przeznacza się na owy podjazd i jak różne formy potrafi on przyjmować. ;]

Wróćmy jednak do budynku gospodarczego. Co macie przed oczami gdy słyszycie te dwa słowa? Jeżeli są to blaszane baraki i brzydkie przybudówki – mam dla Was dobrą informację – wcale nie musi tak być! ;] W tym projekcie budynek gospodarczy utrzymany jest w tym samym stylu co właściwy dom. Zastosowano te same proporcje i materiały wykończeniowe, co więcej nawet podziały okien nawiązują do tych na ich „większym bracie”. Ktoś może zarzucić, że jest to niepotrzebny wydatek, bo przecież zwykła prostopadłościenna szopa spełniłaby swoje zdanie. Funkcjonalnie pewnie tak, ale czy można zapomnieć o estetyce? Czy dobrym pomysłem jest stawiać prowizoryczne formy oderwane od całego założenia, których prowizoryczność – bądźmy szczerzy – zazwyczaj trwa całymi latami? A może lepiej przemyśleć jak wyglądać ma budynek gospodarczy wcześniej i dopasować go do naszego domu marzeń? Ostateczną decyzję pozostawiam Wam do przemyślenia, a na razie zobaczmy jak na wizualizacjach prezentują się oba budynki. :]

Budynek gospodarczy nie odbiega stylem od samego domu, przez co tworzy spójne i wysmakowane założenie. Projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym - Dom Marzeń A0216
Budynek gospodarczy nie odbiega stylem od samego domu, przez co tworzy spójne i wysmakowane założenie.
Każdy z segmentów domu jest symetryczny względem własnej osi, co zostało dodatkowo podkreślone białymi detalami. Delikatne podziały dużych okien w rezultacie dodają obiektowi niezwykłej lekkości. Projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym - Dom Marzeń A0216
Każdy z segmentów domu jest symetryczny względem własnej osi, co zostało dodatkowo podkreślone białymi detalami. Delikatne podziały dużych okien w rezultacie dodają obiektowi niezwykłej lekkości.

Projekt stylowego domu – funkcjonalny i przemyślany układ wnętrz. Zainspiruj się!

Przejdźmy teraz do wnętrza tego niezwykłego domu. Jak już wspomniałam wcześniej zaakcentowane w bryle budynku wejście zaprasza nas do środka. Po przekroczeniu progu wchodzimy do przedsionka, z którym połączona jest niewielka garderoba, pomagająca utrzymać porządek bez wątpliwie eleganckich kurtek i płaszczy wystawionych na „widok publiczny”. ;] Z wiatrołapu przechodzimy do usytuowanej w centrum domu komunikacji. Obsługuje ona każde pomieszczenie na parterze domu i prowadzi na jego piętro. Ale po kolei. Na wprost przedsionka znajduje się przestronny salon z wysokim na dwie kondygnacje sufitem katedralnym i przepięknym symetrycznym zespołem okien. W centrum pokoju zaprojektowano również kominek. Wszystkie te elementy tworzą niezwykłą przestrzeń o jednocześnie przytulnym i eleganckim charakterze. Z salonem połączona jest także kuchnia z dużą jadalnią oraz mniejszy family room. W pozostałej części parteru znajdziemy garaż wraz z pomieszczeniami technicznymi oraz gabinet.

Komunikacja na poddaszu rozwiązana jest na zasadzie antresoli, z której obserwować możemy to co dzieje się w salonie. Zaprojektowane na tym poziomie pomieszczenia to przede wszystkim sypialnie wraz z garderobami i toaletami. W prawym segmencie (patrząc z perspektywy elewacji frontowej) zlokalizowano zespół pomieszczeń master bedroom – czyli dużą sypialnię wraz z towarzyszącą jej oddzielną garderobą oraz łazienką. Natomiast lewy segment to dwie mniejsze sypialnie, toaleta i pralnia. Wielopłaszczyznowy układ dachu uwarunkowany rozmieszczeniem wnętrz, w rezultacie pozwolił na właściwe doświetlenie wszystkich pomieszczeń, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni na poddaszu. Tym sposobem otrzymano komfortowy układ domu, idealnie dostosowany do potrzeb domowników.

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni

PARTER:

 • WIATROŁAP 4,62 m2
 • GARDEROBA 4,19 m2
 • KUCHNIA Z JADALNIĄ 54,44 m2
 • KOMUNIKACJA 23,21 m2
 • SALON 38,54 m2
 • GARAŻ 40,97 m2
 • KOTŁOWNIA 7,23 m2
 • KORYTARZ 2,18 m2
 • WC 4,33 m2
 • GABINET 11,56 m2
 • FAMILY ROOM 16,11 m2
 • SUMA: 207,38 m2

PODDASZE:

 • KOMUNIKACJA 39,07 m2
 • SYPIALNIA 23,38 m2
 • GARDEROBA 4,48 m2
 • PRALNIA 11,38 m2
 • ŁAZIENKA 8,37 m2
 • SYPIALNIA 23,11 m2
 • GARDEROBA 2,39 m2
 • ŁAZIENKA 10,82 m2
 • MASTER BEDROOM 26,1 m2
 • GARDEROBA 15,48 m2
 • SUMA: 164,58 m2

RAZEM: 371,96 m2

Kształt tarasu został dopasowany do strefy dziennej. Kamienny murek, przerywany schodkami prowadzącymi do ogrodu stanowi elegancki element domu.
Kształt tarasu został dopasowany do strefy dziennej. Kamienny murek, przerywany schodkami prowadzącymi do ogrodu stanowi elegancki element domu.
Balkony wychodzą z pomieszczeń master bedroom, przez co umożliwiają intymny wypoczynek na świeżym powietrzu. Z kolei nad salonem znajdziemy wysoki sufit katedralny, który połączony jest z komunikacją na piętrze.
Balkony wychodzą z pomieszczeń master bedroom, przez co umożliwiają intymny wypoczynek na świeżym powietrzu. Z kolei nad salonem znajdziemy wysoki sufit katedralny, który połączony jest z komunikacją na piętrze.

Tak w skrócie prezentuje się niezwykły projekt stylowego domu z budynkiem gospodarczym. To przede wszystkim elegancka forma i wykorzystana w każdym calu przestrzeń. Jednak co Wy o nim sądzicie? Czy mógłby być to Wasz dom marzeń? Już niedługo kolejne posty, a wraz z nimi kolejne projekty oraz inne inspirujące tematy. Śledźcie więc nas na bieżąco nie tylko tutaj, ale również na facebooku i instagramie. Do zobaczenia! ;]

Zobacz także:

Zapraszamy też na wirtualny spacer na YouTube! Zobacz nasz kanał i oceń go sam.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl