Rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim – DOM MARZEŃ A0221

Wracamy do uwielbianego przez Was tematu, czyli do domów amerykańskich. Charakterystycznych elementów dla tej stylistyki jest wiele, jednak jeden jest szczególnie rozpoznawalny – to oczywiście weranda! To ona nadaje budynkowi niezwykły klimat, przez co tworzy rodzinny dom z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj natomiast pokażę Wam przykładowy dom z werandą naszego biura i to w kilku wersjach! Zapraszam!

Przytulny, rodzinny dom marzeń w stylu amerykańskim z werandą w kilku wersjach.

rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Symetryczna elewacja i mocno zaakcentowane w niej główne wejście do budynku. Stylowo i reprezentacyjnie.

Każda z zaprezentowanych dzisiaj wersji rodzinnego domu z werandą różni się przede wszystkim usytuowaniem garażu, zaproponowanymi materiałami elewacyjnymi oraz długością samej werandy. Dlatego też, dla każdej z nich pokażę Wam wizualizacje, widok rzutów oraz zwrócę uwagę na najważniejsze aspekty projektu. Do dzieła!

Rodzinny dom z werandą – wersja I

Pierwszy wariant jest najbardziej elegancki i zachowawczy. Garaż łączy się z budynkiem, lecz stanowi oddzielną bryłę. Pomiędzy tylną ścianą garażu, a północno-zachodnią elewacją domu zaproponowano w rezultacie zewnętrzną strefę wypoczynkową z grillem i przestrzenią do gotowania na świeżym powietrzu. Na elewacji dominują biele i subtelne odcienie szarości. Natomiast jasna stolarka okienna z delikatnymi szprosami dodaje założeniu lekkości i poczucia wytworności. Ponadto kontrast czarnego pokrycia dachu oraz białych detali przyciąga uwagę i nie pozwala przejść obok tego domu obojętnie.

Tymczasem we wnętrzu wyróżnia się przestrzony pokój dzienny łączący salon, jadalnię i kuchnię. Na parterze znajdziemy również między innymi gabinet, pokój dla gości, spiżarkę oraz pomieszczenia pomocnicze.

z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Z salonu wyjść możemy na przestronną werandę, z której rozciąga się piękny widok na ogród.
z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Wyższa kondygnacja to strefa sypialniana domowników. Zwróćcie uwagę na master bathroom, z którego wyjść można bezpośrednio na balkon.

Rodzinny dom z werandą – wersja II

Druga wersja ma bardziej horyzontalny układ, co widać przede wszystkim patrząc na piękną, długą werandę. Co więcej, w tym przypadku garaż bardziej „wtapia się” w budynek i nie odbiera się go już jako oddzielnej bryły. Przesunięta weranda burzy symetrię całości założenia, w rezultacie dodaje mu jednak dynamiki. Ponadto na wiodący materiał elewacyjny wybrano jasnoszary siding, co pasuje do amerykańskiej stylistyki domu. Pozostawiono jednak ciemne pokrycie dachu i białe detale, a dodano drewniane okiennice i kamienne wykończenie narożników budynku. Dzięki temu uzyskano bardziej rustykalny charakter domu.

Zewnętrzna strefa wypoczynkowa została przeniesiona wgłąb ogrodu i bezpośrednio łączy się z werandą. Z kolei we wnętrzu inaczej rozmieszczono niektóre pomieszczenia, jednak najbardziej zmienił się garaż. Ze względu na znaczą wysokość tego pomieszczenia w świetle, zdecydowano się je podzielić na dwie kondygnacje, tworząc dodatkową przestrzeń magazynową na poddaszu.

z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
W tym wariancie strefa dzienna zyskała dodatkową przestrzeń i jest połączona bezpośrednio z przestronnym korytarzem.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Podobnie jak we wcześniejszej wersji wyższa kondygnacja to przede wszystkim sypialnia domowników wraz z łazienkami i garderobą. I jak już wcześniej wspomniałam – poddasze garażu zagospodarowano na dodatkowe pomieszczenie.

Rodzinny dom z werandą – wersja III

W trzeciej wersji natomiast sięgnięto po amerykańską klasykę gatunku. Swojski i rustykalny charakter ustąpił miejsca elegancji i wytworności. Na elewacjach szary siding przeplata się z naturalnym kamieniem. Białe detale u szczytu dachów stają się bardziej złożone i kunsztowne. W projekcie niezmiennie znajdziemy werandę, tym razem jednak usytuowana jest ona od frontu i połączona ze strefą wejściową – czyli dokładnie tak, jak w typowym amerykańskim domu. Garaż został wpisany w budynek jeszcze bardziej. Teraz nie sposób go odróżnić w całym założeniu budynku.

Zmieniło się również wnętrze budynku. Strefa dzienna jest teraz bezpośrednio połączona z komunikacją i reprezentacyjną klatką schodową, a na jej środku wydzielono oddzielną toaletę oraz spiżarnię. Co więcej nad salonem roztacza się teraz wysoki na dwie kondygnacje sufit katedralny. Dlatego też, zmieniło się piętro budynku. Teraz jego głównym korytarzem jest antresola, z której widać strefę dzienną na parterze.

Nad garażem tym razem nie znajduje się przestrzeń magazynowa, a kompleks trzech pomieszczeń: master bedroom, master bathroom oraz master closet. To jedne z typowych wnętrz amerykańskiego domu.

rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Zwróćcie uwagę jak wielką moc mają detal, proporcje i wysokości. Pomimo wielu podobieństw z poprzednimi wersjami ten budynek ma zupełnie inny charakter i wzbudza inne emocje.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Weranda zlokalizowana jest od frontu budynku, natomiast wjazd do garażu na jego bocznej elewacji. Z pokoju dziennego wyjść możemy na dwa tarasy umożliwiające wypoczynek na świeżym powietrzu.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Stojąc na antresoli obserwować możemy co dzieje się w strefie dziennej poniżej. Wysoki sufit katedralny został dodatkowo podkreślony dużym oknem, którego subtelne podziały dodają wnętrzu niebanalnego charakteru rodem z amerykańskich willi.

To była już ostatnia wersja rodzinnego amerykańskiego domu. Która z nich podobała się Wam najbardziej? Na blogu Pani Dyrektor już niedługo kolejne inspiracje w stylistyce amerykańskiej i nie tylko. Śledźcie więc nas na bieżąco nie tylko tutaj, ale również na facebooku i instagramie. Do zobaczenia! ;]

Zobacz także:

Pani Dyrektor pozdrawia Was tuż przed Mikołajkami! Byliście grzeczni? ;]

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim - DOM MARZEŃ A0221, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl
Przeczytaj poprzedni wpis:
Amerykańska prosta i nowoczesna rezydencja – DOM MARZEŃ A0293

Ostatnio na blogu kontynuujemy dobrą passę nowoczesnych domów marzeń. Mogliście zobaczyć między innymi minimalistyczny dom z płaskim dachem na skarpie...

Zamknij