Rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim – DOM MARZEŃ A0221

Wracamy do uwielbianego przez Was tematu, czyli do domów amerykańskich. Charakterystycznych elementów dla tej stylistyki jest wiele, jednak jeden jest szczególnie rozpoznawalny – to oczywiście weranda! To ona nadaje budynkowi niezwykły klimat, przez co tworzy rodzinny dom z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj natomiast pokażę Wam przykładowy dom z werandą naszego biura i to w dwóch wersjach! Zapraszam!

Przytulny, rodzinny dom marzeń w stylu amerykańskim z werandą w dwóch wersjach.

Każda z zaprezentowanych dzisiaj wersji rodzinnego domu z werandą różni się przede wszystkim usytuowaniem garażu, zaproponowanymi materiałami elewacyjnymi oraz długością samej werandy. Dlatego też, dla każdej z nich pokażę Wam wizualizacje, widok rzutów oraz zwrócę uwagę na najważniejsze aspekty projektu. Do dzieła!

Rodzinny dom z werandą – wersja I

Pierwsza wersja ma horyzontalny układ, co widać przede wszystkim patrząc na piękną, długą werandę. Co więcej, w tym przypadku garaż bardziej „wtapia się” w budynek i nie odbiera się go już jako oddzielnej bryły. Przesunięta weranda burzy symetrię całości założenia, w rezultacie dodaje mu jednak dynamiki. Ponadto na wiodący materiał elewacyjny wybrano jasnoszary siding, co pasuje do amerykańskiej stylistyki domu. Pozostawiono jednak ciemne pokrycie dachu i białe detale, a dodano drewniane okiennice i kamienne wykończenie narożników budynku. Dzięki temu uzyskano bardziej rustykalny charakter domu.

Zewnętrzna strefa wypoczynkowa została przeniesiona wgłąb ogrodu i bezpośrednio łączy się z werandą. Z kolei we wnętrzu inaczej rozmieszczono niektóre pomieszczenia, jednak najbardziej zmienił się garaż. Ze względu na znaczą wysokość tego pomieszczenia w świetle, zdecydowano się je podzielić na dwie kondygnacje, tworząc dodatkową przestrzeń magazynową na poddaszu.

z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
W tym wariancie strefa dzienna zyskała dodatkową przestrzeń i jest połączona bezpośrednio z przestronnym korytarzem.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Podobnie jak we wcześniejszej wersji wyższa kondygnacja to przede wszystkim sypialnia domowników wraz z łazienkami i garderobą. I jak już wcześniej wspomniałam – poddasze garażu zagospodarowano na dodatkowe pomieszczenie.

Rodzinny dom z werandą – wersja II

W drugiej wersji natomiast sięgnięto po amerykańską klasykę gatunku. Swojski i rustykalny charakter ustąpił miejsca elegancji i wytworności. Na elewacjach szary siding przeplata się z naturalnym kamieniem. Białe detale u szczytu dachów stają się bardziej złożone i kunsztowne. W projekcie niezmiennie znajdziemy werandę, tym razem jednak usytuowana jest ona od frontu i połączona ze strefą wejściową – czyli dokładnie tak, jak w typowym amerykańskim domu. Garaż został wpisany w budynek jeszcze bardziej. Teraz nie sposób go odróżnić w całym założeniu budynku.

Zmieniło się również wnętrze budynku. Strefa dzienna jest teraz bezpośrednio połączona z komunikacją i reprezentacyjną klatką schodową, a na jej środku wydzielono oddzielną toaletę oraz spiżarnię. Co więcej nad salonem roztacza się teraz wysoki na dwie kondygnacje sufit katedralny. Dlatego też, zmieniło się piętro budynku. Teraz jego głównym korytarzem jest antresola, z której widać strefę dzienną na parterze.

Nad garażem tym razem nie znajduje się przestrzeń magazynowa, a kompleks trzech pomieszczeń: master bedroom, master bathroom oraz master closet. To jedne z typowych wnętrz amerykańskiego domu.

rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Zwróćcie uwagę jak wielką moc mają detal, proporcje i wysokości. Pomimo wielu podobieństw z poprzednimi wersjami ten budynek ma zupełnie inny charakter i wzbudza inne emocje.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Weranda zlokalizowana jest od frontu budynku, natomiast wjazd do garażu na jego bocznej elewacji. Z pokoju dziennego wyjść możemy na dwa tarasy umożliwiające wypoczynek na świeżym powietrzu.
rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim projekt indywidualny wizualizacje wnętrze inspiracje
Stojąc na antresoli obserwować możemy co dzieje się w strefie dziennej poniżej. Wysoki sufit katedralny został dodatkowo podkreślony dużym oknem, którego subtelne podziały dodają wnętrzu niebanalnego charakteru rodem z amerykańskich willi.

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni

Parter:

 • Holl 29,2 m2
 • Kuchnia 15,2 m2
 • Spiżarnia 6 m2
 • Jadalnia+Salon 55,9 m2
 • Korytarz 7,8 m2
 • Gabinet 10,2 m2
 • Szatnia 6,3 m2
 • Toaleta 6 m2
 • Kotłownia 10,3 m2
 • Sypialnia dla gości 16,4 m2
 • Łazienka dla gości 6,5 m2
 • Garaż 41,2 m2
 • Warsztat 32,8 m2
 • Suma: 243,8 m2

Poddasze:

 • Garderoba 11,7 m2
 • Korytarz 13,5 m2
 • Łazienka 9,1 m2
 • Łazienka 12,4 m2
 • I Sypialnia 20,5 m2
 • II Sypialnia 20,5 m2
 • III Sypialnia 21,3 m2
 • Pralnia 8,4 m2
 • Strych 82,3 m2
 • Sypialnia 20,6 m2
 • Toaleta 3,3 m2
 • Suma: 223,6 m2

Razem: 467,4 m2

To była już ostatnia wersja rodzinnego amerykańskiego domu. Która z nich podobała się Wam najbardziej? Na blogu Pani Dyrektor już niedługo kolejne inspiracje w stylistyce amerykańskiej i nie tylko. Śledźcie więc nas na bieżąco nie tylko tutaj, ale również na facebooku i instagramie. Do zobaczenia! ;]

Zobacz także:

Pani Dyrektor pozdrawia Was tuż przed Mikołajkami! Byliście grzeczni? ;]


Po najnowsze dawki inspiracji do słuchania zapraszam na naszego firmowego Youtuba:

Dom w Stylu Amerykańskim z wielką werandą. Projekt i Realizacja.

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Rodzinny dom z werandą w stylu amerykańskim - DOM MARZEŃ A0221, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

4 komentarze


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Witam serdecznie. Czy w obu wersjach tych wersjach jest przewidziany kominek w salonie? Patrzę na rzuty i nie mam pewności czy kominek jest czy to nie ma, A jakoś trudno mi sobie wyobrazić tak piękne projekty bez klimatycznego kominka :) Oba projekty są cudowne i mam ogromny dylemat na który z nich się zdecydować… :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Może być i dwustronny i jednostronny – mam więcej wersji tego projektu i nie stanowi żadnego kłopotu dodanie kominka :]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: +1 (from 1 vote)

   • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

    Cudownie:) Jestem bardzo ciekawa innych wersji tego projektu, czy byłaby możliwość zaktualizowania artykułu o te wersje, lub wysłanie ich na maila? Byłabym wdzięczna. Napewno będę kontaktować się z Państwem we właściwym czasie :) Pozdrawiam gorąco j dziękuję za szybką odpowiedź.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

    • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

     Pani Antonino – nie mogę przesłać Pani całości naszego zakresu koncepcji na maila ponieważ tak oddałabym Pani nasz projekt do zrobienia przez dowolnego inżyniera a poza tym to na chwilę obecną czyjaś prywatna koncepcja.
     Jeśli będzie Pani gotowa – zapraszam, pokażemy wszystko na Skype w 3D a po podpisaniu umowy usiądziemy i zrobimy dla Pani albo kompletnie „pod Panią” albo przeglądając wszystkie wersje złożymy coś z naszych pomysłów ;]

     P.S. w wakacje ruszamy ze sprzedażą jednorazową naszych „pierwszych” koncepcji – jeśli tam znajdzie Pani coś dla siebie, również zapraszamy!

     VN:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl