Urzekający projekt domu w stylistyce amerykańskiej – Dom Marzeń A0188b

Witajcie! Jakiś czas temu przedstawiłam Wam duży dom z poddaszem użytkowym – niepowtarzalny Dom Marzeń A0188a i obiecałam również, że pokażę go w drugiej wersji. Pierwsza z nich charakteryzowała się nowoczesnym stylem oraz układem pomieszczeń skrywającym wiele niespodzianek. ;) Natomiast dzisiejsza celuje w tradycyjną amerykańską stylistykę. Dlatego bez zbędnego przedłużania zapraszam Was na urzekający projekt domu w stylistyce amerykańskiej – Dom Marzeń A0188b!

Indywidualny urzekający projekt domu w stylistyce amerykańskiej – Dom Marzeń A0188b!

Solidność i spokój - przede wszystkim tymi dwoma słowami określiłabym ten projekt. Co więcej, starannie dobrane materiały elewacyjne w połączeniu z horyzontalnym układem tworzą niepowtarzalną architekturę.
Solidność i spokój – przede wszystkim tymi dwoma słowami określiłabym ten projekt. Co więcej, starannie dobrane materiały elewacyjne w połączeniu z horyzontalnym układem tworzą niepowtarzalną architekturę.
Widok z drugiej strony domu - od ogrodu. Wdzięczna antresola dopełnia założenia, natomiast delikatne podziały okien sprawiają, że jest to prawdziwie urzekający projekt domu. ;] Urzekający projekt domu
Widok z drugiej strony domu – od ogrodu. Wdzięczna antresola dopełnia założenia, natomiast delikatne podziały okien sprawiają, że jest to prawdziwie urzekający projekt domu. ;]

Jak sami widzicie elewacja w tej wersji uległa dużym transformacjom i z nowoczesnego stylu przekształcono ją w urzekający amerykański dom. Jednak jak zmieniły się wnętrza? Przede wszystkim zmienił się sam układ pomieszczeń. Tym razem wydzielić możemy dwie części budynku – strefę dzienną i prostopadłą do niej pozostałą część domu. Razem tworzą układ na wzór litery „T”. A czy w samych pomieszczeniach jest coś co może nas zaskoczyć? Przekonajcie się sami! ;]

Przekraczając próg domu wchodzimy do wygodnego wiatrołapu z wbudowaną szafą i dalej przechodzimy do holu. Jak przystało na amerykańską stylistykę, hol ten jest przestronny i eksponuje przepiękne schody prowadzące na poddasze. Jest on także połączony bezpośrednio z salonem. Duże panoramiczne okno z subtelnymi szprosami zapewnia niepowtarzalne widoki i umożliwia wyjście na taras. Co więcej, warto zwrócić uwagę, że centralnym punktem pokoju dziennego nie jest telewizor, ani nawet kominek (chociaż on również został uwzględniony w pomieszczeniu), ale jest nim duże akwarium. Dla tych, którzy są zaznajomieni z pierwszą wersją tego projektu, nie jest to żadna niespodzianka, jednak przyznacie, że to z pewnością wyjątkowe rozwiązanie. ;]

Urzekający projekt domu w stylistyce amerykańskiej – zobacz jego wizualizacje i układ pomieszczeń!

Bezpośrednie połączenie z salonem, ma także kuchnia z niewielką spiżarką oraz jadalnia. Oba z tych pomieszczeń nie są oddzielone od pokoju dziennego drzwiami, jednak kilka ścianek działowych oraz akwarium optycznie wydzielają je z przestrzeni. Z salonu przejść można również do pracowni. Jest to niezwykłe pomieszczenie z dużym oknem oraz długim biurkiem wkomponowanym w parapet. Idealne miejsce do twórczej i efektywnej pracy!

Przejdźmy teraz do drugiej części parteru. Idąc korytarzem, dotrzemy do przestronnego i jasnego pokoju dziecięcego, czyli dokładnie takiego, jaki każdy pokój dziecięcy powinien być. ;] Dzięki temu umożliwiamy naszym pociechom miejsce, które sprzyja kreatywnej zabawie i właściwemu rozwojowi. Naprzeciwko tego pokoju znajdziemy łazienkę wygodnie połączoną z pralnią. Natomiast na samym końcu korytarza usytuowana jest główna sypialnia – master bedroom. Z niej przejść możemy do oddzielnej garderoby oraz łazienki. Jest to również typowe rozwiązanie dla większości amerykańskich domów.

Wróćmy teraz na sam początek naszego spaceru, czyli do wiatrołapu. Co takiego może się jeszcze kryć w tak niepozornym pomieszczeniu? Otóż jest to dodatkowe przejście do mud room, czyli niewielkiego korytarza łączącego garaż z resztą domu. Dzięki temu tworzymy tak zwany bufor pomiędzy czystą i ciepłą strefą, a tą niecą brudniejszą i mniej ogrzewaną. ;] To praktyczne rozwiązanie również jest typowym elementem amerykańskiej architektury mieszkalnej.

Przejdźmy teraz na poddasze. Wychodząc po schodach znajdziemy się na przestronnej antresoli, która powstała dzięki zastosowaniu wysokiego sufitu katedralnego nad salonem. Pełni ona także rolę korytarza i prowadzi nas na przykład do sali kinowej! I tak jak w poprzedniej wersji jest to sala kinowa z prawdziwego zdarzenia, z dwoma rzędami siedzeń i dużym ekranem do filmowej rozrywki w większym gronie. ;]

Jednak ta wersja ma w zanadrzu coś, czego nie miała poprzednia. I jest to domowa siłownia! Oprócz standardowych urządzeń, znajdziemy tu również wygodną saunę. Całość połączona jest z balkonem, abyś w przerwie między ćwiczeniami mógł zaczerpnąć świeżego powietrza!

Ostatnimi pomieszczeniami na tej kondygnacji jest łazienka oraz sypialnie dla gości. Co więcej wszystkie pokoje na poddaszu zostały wkomponowane w przemyślaną geometrię dachów, aby zapewnić dobre doświetlenie wnętrz i maksimum wygody. Natomiast ostatnie dwa rysunki, na końcu posta pozwolą Wam lepiej wyobrazić sobie układ tego domu. ;]

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Parter:

  • Wiatrołap 6,4 m2
  • Mud room 3,6 m2
  • Hall 17,9 m2
  • Salon 42,2 m2
  • Kuchnia 17,4 m2
  • Spiżarka 1,9 m2
  • Jadalnia 17 m2
  • Pokój do pracy 11,3 m2
  • Komunikacja 14,7 m2
  • WC 1,4 m2
  • Pokój dziecięcy 23,2 m2
  • Łazienka 9,4 m2
  • Pralnia 5,3 m2
  • Garderoba 7,8 m2
  • Łazienka 9,3 m2
  • Master bedroom 22,7 m2
  • Kotłownia 6 m2
  • Suma: 217,5 m2 + garaż 54,6 m2

Poddasze:

  • Antresola 49,7 m2
  • Kino 68,6 m2
  • Komunikacja 21,4 m2
  • Siłownia 25 m2
  • Sauna 6,6 m2
  • Łazienka 7 m2
  • I sypialnia 20,6 m2
  • II sypialnia 24,8 m2
  • Suma: 223,7 m2

Razem: 441,2 m2 + garaż 54,6 m2

Być może wyda się Wam to projektową "incepcją", ale druga wersja tego projektu również ma drugą wersję. ;] Ta druga, a w zasadzie czwarta wersja, różni się od pozostałych wyjątkowym układem oraz urzekającymi podcięciami dachów. Urzekający projekt domu
Być może wyda się Wam to projektową „incepcją”, ale druga wersja tego projektu również ma drugą wersję. ;] Ta druga, a w zasadzie czwarta wersja, różni się od pozostałych wyjątkowym układem oraz urzekającymi podcięciami dachów.
Ponadto na elewacji kamień przeplata się z białym tynkiem i kontrastuje z ciemnym pokryciem dachu. Natomiast misterne podziały okien dodają uroku oraz tworzą niezwykłą grę światła i cienia we wnętrzu. Urzekający projekt domu
Ponadto na elewacji kamień przeplata się z białym tynkiem i kontrastuje z ciemnym pokryciem dachu. Natomiast misterne podziały okien dodają uroku oraz tworzą niezwykłą grę światła i cienia we wnętrzu.
W tej wersji zaproponowano układ pomieszczeń w kształcie litery "T". Zwróćcie również uwagę na przestronną strefę dzienną, na którą składają się hol, salon, kuchnia, jadalnia oraz pracownia.
W tej wersji zaproponowano układ pomieszczeń w kształcie litery „T”. Zwróćcie również uwagę na przestronną strefę dzienną, na którą składają się hol, salon, kuchnia, jadalnia oraz pracownia.
Pomieszczenia na poddaszu wkomponowano w przemyślaną geometrię dachów. Dzięki temu mogą być dobrze doświetlone i wygodnie użytkowane.
Pomieszczenia na poddaszu wkomponowano w przemyślaną geometrię dachów. Dzięki temu mogą być dobrze doświetlone i wygodnie użytkowane.

Zobacz także:

Pani Dyrektor pozdrawia Was serdecznie i ma nadzieje, że druga wersja tegoż projektu przypadła Wam do gustu co najmniej tak bardzo jak pierwsza. ;] Widzimy się już niedługo z kolejnymi tematami, a wyczekujących nowych inspiracji zapraszam na mojego facebooka oraz instagrama! Do zobaczenia!

A może wirtualny spacer po domku w stylu Amerykańskim? Zapraszamy na nasz kanał na YouTube!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl