Dom z piętrem

Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346a

Witajcie! Przychodzę dla Was z kolejną propozycją domu marzeń prosto z biura Pani Dyrektor. Dzisiaj następny indywidualny projekt z naszej już nie małej kolekcji budownictwa nowoczesnego. Co więcej jedną z jego wersji mieliście już okazję zobaczyć u mnie na blogu >>> Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346. Nie przedłużając zapraszam Was na spacer w około jak i po wnętrzu tego domu :)

Nasze projekty są tak różnorodne jak nasi klienci. Domy i nie tylko, bo w biurze mamy również dużo innych tematów, dopasowane są do inwestora. Pewnie mówiłam/pisałam to już wiele razy, ale architekt musi umieć projektować tak, aby jego architektura nie podobała się tylko jemu, ale przede wszystkim klientowi. Nie ma co ukrywać, ludzie są różni, każdy ma inne poczucie piękna i estetyki. Wiele domów kochamy za ich wygląd, a inne za rozwiązania funkcjonalne jakie udało nam się uzyskać, ale ze wszystkich powstałych projektów jestem niezwykle dumna! :)

Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346 – wersja II

Zobaczcie jakiego charakteru dodają budynkowi zastosowane gzymsy wieńczące koleje kondygnacje :)
Zobaczcie jakiego charakteru dodają budynkowi zastosowane gzymsy wieńczące koleje kondygnacje :)

Jeśli już widzieliście post z inną wersją tego projektu, to pewnie trudno Wam je w ogóle jakkolwiek do siebie porównać. I słusznie one są zupełnie inne :D Jedyną wskazówką, że to projekty tworzone dla tego samego inwestora to tytuł wpisu. Słusznym będzie nie porównywać ich do siebie, jak o tradycyjnie bywało, ale potraktować jako dwa zupełnie inne budynki.

Większa powierzchnia parteru sprawie, że ten indywidualny projekt domu nowoczesnego ma układ horyzontalny. Co oznacza tyle, że "rozciąga" się wzdłuż horyzontu.
Większa powierzchnia parteru sprawie, że ten indywidualny projekt domu nowoczesnego ma układ horyzontalny. Co oznacza tyle, że „rozciąga” się wzdłuż horyzontu.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Budynek składa się z kilku segmentów połączonych ze sobą w spójną całość. Jak widzicie bryła jest mocno rozczłonkowana, na co pozwoliła ogromna działka inwestora. Ponadto powierzchnia parteru jest znacznie większa od powierzchni jaką zajmuje piętro budynku. A do tego przyczynił się mocno rozwinięty program funkcjonalny parteru, o czy więcej powiem przy opisywaniu jego wnętrza. Piętro znacznie mniejsze, ale dzięki temu powstają tarasy na wyższej kondygnacji. Jeśli chodzi o materiały wykończeniowe, bryła utrzymana jest w ciemnej kolorystyce. Poszczególne kondygnacje pokreślone są wydatnym czarnym gzymsem. Dodatkowo, klasycznie ciepła budynkowi dodaje użycie drewna na elewacji, o czym pisałam Wam już kilka razy. Jak widzicie w budynku pojawia się wiele oszkleń sporej wielkości wpuszczających promienie słoneczne do wnętrza.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346 – zobaczcie co kryje we wnętrzu.

Co kryje się przed nami we wnętrzu tego domu marzeń? Sami zobaczycie, że nie ma tutaj jedynie „klasycznych” pomieszczeń, czyli takich które znajdziecie w każdym domu. Choć zaczynamy standardowo, bo wchodzimy do wiatrołapu połączonego z garderobą, z której można dostać się również do garażu. Takie rozwiązanie często pojawia się w naszych projektach, a dlaczego? Bo jest to praktyczne co potwierdzą rodziny mieszkające w domach projektu mojego biura – Urban Project.

No ale co mamy dalej? Na lewo od wejścia pojawia się spiżarnia, która jest w ciekawy sposób rozwiązana, bo ma wejście i z wiatrołapu i z korytarza. Wchodzimy z zakupami odkładamy je do spiżarni, po czym spokojnie się rozbieramy i idziemy do kuchni, robimy sobie kawę lub herbatę, jak kto lubi ;) i dopiero bierzemy się za wypakowanie naszych zakupów. No sami powiedzcie czy to rozwiązanie nie powinno zagościć we wszystkich domach? Ponadto nie jest to jedynie spiżarnia, ale również druga nieco mniejsza tzw. brudna kuchnia. Ale się rozgadałam .. takie małe pomieszczenie, a mogłaby pisać i pisać o ty jak funkcjonalnie zostało zaprojektowane ;)

Wracając do sedna. Kuchnia w układzie podłużnym z wyspą, która służy jako blat roboczy z jednej strony oraz barowy z drugiej. Obok znajdziemy pięknie oświetloną jadalnie, bo promienie słoneczne wpadają do niej przez okna dwóch sąsiadujących ścianach. Dalej mamy salon o powierzchni 45 metrów kwadratowych, a w nim narożnik, kanapa, fotele oraz kominek, który będzie umilał domownikom zimowe wieczory. Zarówno z jadalni jak i z salonu przedostaniemy się na zadaszony taras. Wróćmy do korytarza gdzie pojawią się schody na wyższą kondygnację. A za nimi .. węzeł sanitarny prowadzący do siłowni oraz SPA. W pokoju SPA znajduje się sauna, jacuzzi oraz fotele, na których właściciele będą odpoczywać po między kolejnymi przyjemnościami. Ponadto ta część domu połączona z drugim zadaszonym tarasem. Na parterze znalazł się również pokój gościnny oraz łazienka. Natomiast do garażu przynależy pomieszczenie gospodarcze oraz kotłownia.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego - tarasy zarówno na parterze jak i piętrze, czyli wiele przestrzeni do relaksu lub wypicia porannej kawy :)
Tarasy zarówno na parterze jak i piętrze, czyli wiele przestrzeni do relaksu lub wypicia porannej kawy :)

DOM MARZEŃ A0346 – zapraszam Was na drugą kondygnację!

A co znajdziemy na górze? Na w prosto po wyjściu ze schodów wejście do sypialni głównej, która na takie miano stanowczo zasłużyła. Oprócz ogromnego łóżka, a może nawet łoża :D mamy dodatkowo toaletkę oraz stolik kawowy z fotelami. Do sypialni przynależy prywatna garderoba oraz łazienka z wanna i prysznicem, jest stąd również wyjście na jeden z tarasów. Następnie po lewej stronie korytarza pralnia, a na prawo łazienka ogólnodostępna. Dalej mamy dwa pokoje dzieci z przestronnymi szafami oraz biurkami. A na koniec „wisienka na torcie” otwarta biblioteka znajdująca się na antresoli nad salonem. Nie wspomniałam o tym wcześniej, ale salon jest wysoki na dwie kondygnacje, dzięki czemu jest nad nim tzw. sufit katedralny. Natomiast obok gabinet również otwarty, a z niego wyjście na kolejny z tarasów.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego - po prawej możecie zobaczyć wysoki salon, w oddali taras prowadzący do strefy SPA, a po lewej taras połączony ze strefa dzienną.
Indywidualny projekt domu nowoczesnego – po prawej możecie zobaczyć wysoki salon, w oddali taras prowadzący do strefy SPA, a po lewej taras połączony ze strefa dzienną.

Dom nowoczesny – zestawienie pomieszczeń – wersja II

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Poziom 0

 • Wiatrołap – 6,9 m²
 • Korytarz – 20,6 m²
 • Kuchnia – 21,9 m²
 • Spiżarnia – 10,7 m²
 • Jadalnia – 14,6 m²
 • Salon – 46 m²
 • Węzeł sanitarny – 3,4 m²
 • Spa – 22,5 m²
 • Siłownia – 8,2 m²
 • Garderoba – 6 m²
 • Pokój gościnny – 10,4 m²
 • Łazienka – 3,9 m²
 • Garaż – 47,2 m²
 • Pomieszczenie gospodarcze – 9,8 m²
 • Kotłownia – 6,1 m²
 • Razem – 239,5 m²

Poziom 1

 • Korytarz – 8,3 m²
 • Pralnia – 6,5 m²
 • Sypialnia główna – 27,4 m²
 • Garderoba – 7,1 m²
 • Łazienka – 7,2 m²
 • Łazienka – 5,8 m²
 • Pokój -11,5 m²
 • Gabinet – 8,8 m²
 • Biblioteka – 12,9 m²
 • Pokój – 11,3 m²
 • Razem – 106,74 m²

SUMA – 345 m²

Jak zawsze zachęcam Was do śledzenia mnie na moich social mediach na Facebooku oraz Instagramie. Znajdziecie tam również sporą dawkę inspiracji. Na koniec koniecznie dajcie znać co sądzicie o dzisiejszej propozycji domu marzeń. Na pewno niebawem pojawią się kolejne wpis, śledźcie uważnie bloga :) Pozdrawiam Was ciepło.

Zaglądnij również:

Spacer 3D? Rezydencja w Stylu Amerykańskim 800m2! To jest to! Wejdź i zobacz filmik na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl