Horyzontalny układ budynku

Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346

Witajcie! Jeśli śledzicie bloga na bieżąco pewnie zauważyliście, że ostatnio bardzo dużo tutaj projektów domów nowoczesnych. Pojawiają się budynki z dachem skośnym oraz takie pokryte stropodachem, czyli dachem płaskim. Dzisiaj ma dla Was kolejny indywidualny projekt domu nowoczesnego zaprojektowanego na płaskiej działce.

Połączenia kolorystyczne poszczególnych segmentów tworzą spójną całość.
Połączenia kolorystyczne poszczególnych segmentów tworzą spójną całość.

Na naszej drodze projektowej życie stawia nam różne wyzwania. Inwestorzy przychodzą do nas zarówno z płaskimi działkami oraz z takimi o dużym nachyleniu. Te dwie sytuacje charakteryzują się zupełnie innym podejściem. Kiedy mamy działkę ze spadkiem, warto wykorzystać ten atut terenu i zaprojektować kondygnację podziemną, w której znajdzie się garaż oraz inne pomieszczenia pomocnicze. Przy takim rozwiązaniu, w zależności od której strony będziemy patrzyli na budynek, będziemy go inaczej odbierać. Od góry skarpy może wyglądać na budynek dwukondygnacyjny, natomiast od dołu widoczne będą trzy kondygnacje.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego - od strony wejściowej mocno zaznacza się horyzontalny układ budynku.
Indywidualny projekt domu nowoczesnego – od strony wejściowej mocno zaznacza się horyzontalny układ budynku.

A jakie budynki projektujemy na działkach płaskich? W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzają się budynki rozłożyste. W zależności od powierzchni działki mogą to być budynki parterowe, bądź piętrowe. Dzisiejszy dom został zaprojektowany jako budynek dwukondygnacyjny. O tym jaki budynek sprawdzi się na przykładowych działkach, może kiedyś jeszcze więcej Wam opowiem. Tymczasem zapraszam Was na opowieść o dzisiejszym domu marzeń prosto z mojego biura URBAN PROJECT.

Projekt indywidualny – DOM MARZEŃ A0346

Indywidualny projekt domu nowoczesnego - od strony ogrodu widzimy jak zadaszone tarasy zostały wkomponowane w bryłę budynku.
Indywidualny projekt domu nowoczesnego – od strony ogrodu widzimy jak zadaszone tarasy zostały wkomponowane w bryłę budynku.

Opis domu zacznijmy tradycyjnie od jego wyglądu zewnętrznego. Budynek składa się z wielu przenikających się segmentów o różnej kubaturze, wysokości i wykończeniu. Mimo swojej różnorodności udało się stworzyć spójną bryłę domu. Części ciemnoszare przenikają się z kontrastującymi elementami białymi, a wszystko uzupełnione zostało jasnym drewnem. Układ jest dość mocno rozczłonkowany, w bryłę budynku wkomponowane zostały również zadaszone tarasy na parterze oraz na piętrze.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego – DOM MARZEŃ A0346 – zobaczcie jego wnętrze!

Przejdźmy teraz do wnętrza. W tym przypadku nie mamy wiatrołapu, natomiast z przedpokoju jest przejście do sporej garderoby na okrycia wierzchnie. Przez to pomieszczenie wnętrze domu jest również połączone z garażem. Ten pomieści 2 samochody oraz rząd szafek na narzędzia. Przynależy do niego pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduję się między innymi brudna kuchnia. Z pomieszczenia tego możemy udać się do kotłowni bądź mamy tutaj również wyjście na ogrodową stronę domu.

Indywidualny projekt domu nowoczesnego - zobaczcie, ze powierzchnia tarasu jest niemalże taka sama jak powierzchnia domu.
Indywidualny projekt domu nowoczesnego – zobaczcie, ze powierzchnia tarasu jest niemalże taka sama jak powierzchnia domu.

No dobrze wróćmy do części mieszkalnej w budynku. Zaraz przy wejściu schody na wyższą kondygnację, natomiast na lewo strefa dzienna. Po lewej mijamy spiżarnie, która sąsiaduje przez ścianę z kuchnią. Ta w układzie podłużnym, ciąg szafek na jednej ze ścian, a po przeciwnej stronie wyspa pełniąca równocześnie funkcję blatu roboczego oraz blatu barowego.

Idąc dalej mamy stół jadalniany oraz część salonową, a tam kanapy oraz fotele, miejsce na telewizor oraz kominek, który będzie umilał domownikom zimowe wieczory. Ponadto nad salonem znajduje się wysoki sufit katedralny powstały dzięki temu, że pomieszczenie to wysokie jest na dwie kondygnacje i pojawia się nad nim antresola. Z salonu wyjście na obszerny taras, gdzie pojawią się fotele, stół oraz leżaki. Obok salonu pojawia się pokój gościnny oraz mała łazienka z prysznicem. Co jeszcze kryje przed nami parter tego budynku? W tym domu marzeń pojawia się również pokój SPA połączony z domową siłownią. Mamy tutaj jacuzzi, suchą saunę oraz różne sprzęty do ćwiczeń.

DOM MARZEŃ A0346 – zapraszam Was na drugą kondygnację!

Na wprost wyjścia ze schodów prowadzących na drugą kondygnację znajduje się wyjście na ogromny taras. Na prawo gabinet również z wyjściem na taras. Po lewej bardzo ciekawe pomieszczenie, na antresoli znajduje się domowa biblioteka otwarta na przestrzeń nad salonem, gdzie w długie zimowe wieczory ze szklaną herbaty lub kakao (jak kto lubi ;)) można udać się, aby poczytać ulubioną książkę. Obok znajduję się pralnia oraz łazienka z prysznicem. Idąc dalej mamy dwa pokoje dzieci po prawej połączone wspólnym balkonem, natomiast po lewej sypialnia rodziców. Do pomieszczenia tego przynależy prywatna garderoba oraz łazienka, w której mamy wannę oraz prysznic.

Projekt indywidualny domu – DOM MARZEŃ A0346 – zobaczcie zastawienie pomieszczeń!

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Poziom 0

 • Korytarz – 16 m²
 • Spiżarnia – 6,3 m²
 • Kuchnia – 14,7 m²
 • Jadalnia – 12,1 m²
 • Salon – 29,3 m²
 • Pokój gościnny – 10,2 m²
 • Łazienka – 2,8 m²
 • Spa oraz Siłownia – 28,7 m²
 • Sauna sucha – 5,2 m²
 • Garderoba – 5,5 m²
 • Garaż – 40,4 m²
 • Pomieszczenie gospodarcze – 14,3 m²
 • Kotłownia – 6,0 m²
 • Razem – 191,5 m²

Poziom 1

 • Korytarz – 17,2 m²
 • Gabinet – 12,2 m²
 • Sypialnia główna – 26,1 m²
 • Garderoba – 9,3 m²
 • Łazienka – 9,1 m²
 • 1 Pokój – 21,0 m²
 • 2 Pokój – 23,2 m²
 • Łazienka – 6,4 m²
 • Pralnia – 8,7 m²
 • Biblioteka – 12,6 m²
 • Razem – 145,9 m²

SUMA – 337,4 m²

Podobają się Wam budynki o nowoczesnej formie czy wolicie domy tradycyjne? Co myślicie o dzisiejszym projekcie domu marzeń? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. Tymczasem trzymajcie się ciepło, pozdrawiam Was z mojej pracowni patrząc na piękny zimowy krajobraz za oknem. Pamiętajcie, że możecie też śledzić mnie na moich social mediach na Facebooku i Instagramie. A już niebawem kolejne wpisy z serii domy marzeń.

Zobacz również:

Projekt Nowoczesnego Domu – Rezydencja w stylu Hollywoodzkim! Zobacz filmik na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Kapitalny wpis. Ciekawy projekt architektoniczny. Niesamowite.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Piękny wpis

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl