DOM MARZEŃ A0206 nowoczesny prosty dom, indywidualny projekt domu

Nowoczesna architektura może wydawać się nam często wyjątkowo powtarzalna. Biała kostka, płaski dach, duże okna. Nuda? W takim razie zobacz ten wyjątkowy dom! Nowoczesny prosty dom zaprojektowany indywidualnie prosto z biura Pani Dyrektor! Zapraszam!

Jednak zanim zaczniemy… Projektowanie indywidualne – co kryje się pod tym terminem? To temat poruszany niejednokrotnie na moim blogu, nic nie szkodzi jednak, abym powtórzyła to raz jeszcze. Projektowanie to szycie Twojego domu na miarę, dopasowywanie go idealnie zarówno do potrzeb przyszłych domowników, jak i do możliwości działki budowlanej. Wierzę, że każde miejsce ma swój potencjał, który można wykorzystać i sprawić, że będziemy mieszkać w domu niepowtarzalnym! ;) A jeśli chcesz wiedzieć więcej, jak dokładnie wygląda taki projekt, z czego się składa i o czym musisz pamiętać – zapraszam tutaj!

DOM MARZEŃ A0206 – nowoczesny prosty dom, indywidualny projekt domu

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Nowoczesny prosty dom zdaje się wyrastać z ziemi. I tak rzeczywiście jest! :) Zaś intymny wewnętrzny dziedziniec stanowi idealną przestrzeń do wypoczynku.

Ukształtowanie działki jest nierozerwalnie związane z tym projektem. System murów oporowych pozwolił na wkomponowanie budynku w naturalne nierówności terenu, tworząc tym samym wielopoziomową przestrzeń do wypoczynku. Dodatkowo, część pomieszczeń została całkowicie lub częściowo ukryta pod ziemią. Zielone stropodachy nad niektórymi z nich zacierają granicę między krajobrazem a budynkiem. Takie wykorzystanie ukształtowania terenu jest możliwe tylko dzięki projektowaniu indywidualnemu. Ten sam projekt w innym miejscu nie miałby racji bytu, ponieważ został dopasowany idealnie do tej działki oraz jej naturalnych nierówności. Dom i krajobraz – w tym przypadku te dwa elementy są nierozłączne, wzajemnie od siebie zależne i uzupełniające się.

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Przeszklona oranżeria jest sercem projektu i łącznikiem pomiędzy dwoma prostopadłościennymi bryłami. Zaś subtelnie wkomponowany wjazd do garażu nie burzy całości założenia.

Jak wspomniałam wcześniej, nowoczesna architektura kojarzy się przede wszystkim z białym tynkiem bądź betonem architektonicznym oraz dużymi przeszkleniami. A gdyby spróbować nieco ocieplić jej wizerunek? Drewno i szara cegła świetnie się do tego nadają. Razem z białymi elementami, tworzącymi swoistą ramę dla całego budynku oraz ciemną stolarką okienną dają efekt przemyślanej architektury, która czerpie zarówno z nowoczesności, jak i z tego co znane i naturalne.

Indywidualny projekt nowoczesnego prostego domu – zobacz jego wizualizacje!

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Z tej perspektywy widać bezpretensjonalną prostotę całego założenia, a jednocześnie przemyślane połączenie prostopadłościennych brył oraz naturalnego krajobrazu. Dzięki temu otrzymujemy spójny i czytelny układ, w którym po prostu – dobrze się mieszka. ;)

Urokliwa i pełna zieleni lokalizacja sprawiła, że dużą wagę w projekcie przywiązano do możliwości obcowania z naturą. Budynek podzielono więc na trzy poziomy i na każdym z nich możemy znaleźć przestrzenie do wypoczynku na świeżym powietrzu. Na najniższej kondygnacji będzie to taras połączony z pomieszczeniem fitness i wydzielony w terenie poprzez mury oporowe. Bezpośrednio z niego możemy wyjść po schodach i znaleźć się na parterze, gdzie do rekreacji zaprasza przestronny dziedziniec, częściowo przesłonięty ażurowym zadaszeniem. Oprócz niego, możemy także skorzystać z kameralnego tarasu wychodzącego na salon oraz z wydzielonego podwórza przed strefą wejściową. Na najwyższym piętrze, z głównej sypialni możemy wyjść na balkon, wkomponowany w bryłę w bardzo ciekawy sposób. Tworzy on bowiem dosłowną ramę dla podziwianych z niego widoków, a jednocześnie zapewnia intymność oraz ochronę od deszczu i ostrego słońca.

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Poznaliśmy niemal całkowicie ten nowoczesny prosty dom od zewnątrz, więc teraz… zapraszam Was do środka!

Nowoczesny prosty dom, indywidualny projekt domu – zobacz jego wyjątkowe wnętrze!

Parter

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Jeśli zastanawiacie się czym jest to oddzielne pomieszczenie u dołu rysunku, podpowiadam – to ziemianka! Ukryta w ziemi może pełnić wiele form, dlatego zainteresowanych tematem odsyłam do mojego poprzedniego posta na ten temat. :)

Zacznijmy więc od początku, czyli od wiatrołapu! :) Bezpośrednio z tego pomieszczenia możemy przejść do niewielkiej garderoby – to bardzo przydatne połączenie, szczególnie jeśli nie chcemy aby wszyscy wchodzący widzieli nasze kurtki i płaszcze. Przekraczając próg wiatrołapu na wprost zobaczymy przestronny salon połączony z jadalnią. Kuchnia, mimo, że nie jest oddzielona pełną ścianą od strefy dziennej, to jednak jest widocznie wyodrębniona w bryle domu i stanowi osobne wnętrze. Sercem całego układu jest klatka schodowa doświetlona świetlikiem na kondygnacji wyżej. Drugie skrzydło budynku to gabinet oraz pomieszczenia gościnne. Na parterze znajdziemy także garaż oraz pomieszczenia pomocnicze.

Piętro

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Balkon w kształcie litery „L” otacza strefę sypialnianą rodziców. Dzięki temu, jest ona wydzielona nie tylko w układzie pomieszczeń, ale w całej bryle budynku.

Kondygnacja wyżej to przemyślany układ pomieszczeń, z których większość to prywatne przestrzenie dla domowników. Mamy dwie sypialnie dziecięce i jedną, dużą sypialnię dla rodziców. Ma ona bardzo ciekawy plan, któremu warto lepiej się przyjrzeć. Z „ogólnodostępnego” korytarza, przechodzimy do wewnętrznego, węższego, w kształcie litery „L”. Z niego wejść możemy do prywatnej łazienki i do położonych vis a vis garderób. Za nimi mamy już właściwą, przestronną i wygodną sypialnię. Taki układ tworzy kompletną i intymną sferę, pozwalającą jej użytkownikom czuć się swobodnie – kto nie marzy o takiej sypialni? :)

Kondygnacja podziemna

Ważną rolę w tym nowoczesnym domu odgrywa piwnica. I wyjątkowo nie pełni ona roli spiżarki – do tego celu domownicy mają m.in. wspomnianą wyżej ziemiankę. Czym jest zatem jest kondygnacja podziemna w opisywanym przeze mnie projekcie? Tradycyjnie jest to miejsce sytuowania pomieszczeń takich jak kotłownia, czy pralnia, ale znajdziemy tu też strefę fitness. Bezpośrednio z niej wyjść możemy na przestronny taras, o którym również pisałam Wam wcześniej.

Zestawienie pomieszczeń i ich w powierzchni

Kondygnacja podziemna:

 • Fitness 42,87 m2
 • Komunikacja 24,8 m2
 • Kotłownia 13,5 m2
 • Pom. tech. 17,6 m2
 • Pralnia 13,4 m2
 • Suma: 112,17m2

Parter:

 • Wiatrołap 6,3 m2
 • Garderoba 6,9 m2
 • Hall 35,5 m2
 • Salon 41,1 m2
 • Jadalnia 19,3 m2
 • Kuchnia 25,5 m2
 • Spiżarnia 4,3 m2
 • WC 3,2 m2
 • Gabinet 16 m2
 • Salon gościnny 16,3 m2
 • Sypialnia dla gości 14,6 m2
 • Łazienka 8,2 m2
 • II Garderoba 4,3 m2
 • Komunikacja 3,3 m2
 • Suma: 204,8 m2 + garaż 42,2 m2

Piętro:

 • Komunikacja 25,7 m2
 • Korytarz 12,8 m2
 • Łazienka 12,7 m2
 • I Garderoba 9,8 m2
 • II Garderoba 11,4 m2
 • Sypialnia rodziców 24,4 m2
 • Schowek 3,3 m2
 • Łazienka 10,6 m2
 • I Sypialnia 17,1 m2
 • Garderoba 5,5 m2
 • II Sypialnia 18,9 m2
 • Garderoba 6,4 m2
 • Suma: 158,6m2

RAZEM: 475,57 m2

nowoczesny prosty dom, projekt indywidualny nowoczesnego domu, projekt prostego domu, projektowanie indywidualne
Nowoczesny prosty dom w zimowej scenerii. Widok w sam raz na aktualne upały!

I jak? Ochłodzeni? ;) Mam nadzieję, że ten nowoczesny prosty dom przekonał Was, że nowoczesna architektura nie musi być powtarzalna i surowa! Oszczędna i przemyślana forma pięknie koresponduje z naturalnym otoczeniem, przez co tworzy bezpretensjonalny budynek idealnie dopasowany do miejsca, w którym się znajduje.

A jeśli chcesz zobaczyć inne niezwykłe projekty, nowoczesne i nie tylko, zapraszam tutaj:

Pozdrawiam Was serdecznie z gorącego Rzeszowa! Śledźcie bloga Pani Dyrektor na bieżąco!

Zapraszamy też na wirtualny spacer na YouTube! Zobacz nasz kanał i oceń go sam.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
DOM MARZEŃ A0206 nowoczesny prosty dom, indywidualny projekt domu, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl