Projekt ciekawego domu jednorodzinnego – Dom Marzeń A0202

Niejednokrotnie w naszych projektach pokazywaliśmy Wam, że na pozór niekorzystne ukształtowanie terenu może okazać się ogromnym atutem działki. Wszystko zależy jednak od tego, jak zostanie wykorzystany potencjał takiego obszaru. Dzisiaj dla przykładu zaprezentuje Wam świetnie zaprojektowany dom właśnie w takim miejscu. Nie przedłużając sami zobaczcie projekt ciekawego domu jednorodzinnego – Dom Marzeń A0202.

Dom zatopiony w teren – Projekt ciekawego domu jednorodzinnego – Dom Marzeń A0202

 
 Nietypowe ukształtowanie działki umożliwiło „zatopienie” jednej kondygnacji w ziemi i to właśnie tam zaprojektowano garaż wraz z pomieszczeniami gospodarczymi! Projekt ciekawego domu jednorodzinnego - Dom Marzeń A0202
Nietypowe ukształtowanie działki umożliwiło „zatopienie” jednej kondygnacji w ziemi.
To właśnie tam zaprojektowano garaż wraz z pomieszczeniami gospodarczymi!

Na pierwszy rzut oka zobaczyć możemy prosty dom utrzymany w minimalistycznym stylu; biały tynk, drewniane belki, czy kamienne wstawki nad garażem oraz z tyłu domu bardzo dobrze komponują się z otoczeniem. Jednak to, co wyróżnia ten budynek to schowana od południowej strony dodatkowa kondygnacja zatopiona w ziemie. W rezultacie pozwala to na wykorzystanie działki w stu procentach, a tym samym nadaje ciekawą formę całej konstrukcji.

Biały tynk, drewniane belki oraz kamienne wstawki tworzą spójną całość komponując się 
 z naturalnym otoczeniem! Projekt ciekawego domu jednorodzinnego - Dom Marzeń A0202
Biały tynk, drewniane belki oraz kamienne wstawki tworzą spójną całość komponując się
z naturalnym otoczeniem!

Dom jednorodzinny „zatopiony” w teren – zobacz w jaki sposób zaprojektowano jego wnętrze!

Skoro omówiliśmy już wygląd zewnętrzny budynku, to możemy przejść do środka, ponieważ jest tam równie ciekawie. Główne wejście do domu znajduje się na poziomie parteru, natomiast dojazd do budynku zlokalizowany jest z prawej strony. Wchodząc do domu przechodzimy przez wiatrołap, który dodatkowo pełni funkcję garderoby. Przechodząc dalej znajdujemy się w ogromnej strefie dziennej, skąd możemy przejść do kuchni połączonej z jadalnią, czy salonu. Dodatkowo na parterze umieszczono garderobę, spiżarnię, łazienkę oraz dużą sypialnie dla gości. Wracając do salonu możemy zauważyć, że zastosowano tam sufit katedralny. Takie rozwiązanie w założeniu polega na „otworzeniu” pomieszczenia aż po sam dach, co w rezultacie doskonale doświetla całą przestrzeń. Bezpośrednio z salonu oraz kuchni możemy natomiast przejść na ogromny taras, który znajduje się po południowej stronie domu.

 Zastosowanie sufitu katedralnego w salonie bardzo dobrze doświetla strefę dzienną budynku. Projekt ciekawego domu jednorodzinnego - Dom Marzeń A0202

Dzięki zastosowaniu sufitu katedralnego i otworzeniu pomieszczenia cała strefa dzienna jest doskonale doświetlona.

Poddasze zostało zaprojektowane przede wszystkim jako prywatna część domowników. Znajdziemy tam łazienkę, dwie mniejsze sypialnie oraz jedną większą z dodatkową garderobą oraz balkonem. Pomiędzy sypialniami została wydzielona antresola, gdzie domownicy mogą na przykład zrelaksować się i odpocząć.

 Pomieszczenia na poddaszu zostały wkomponowane w geometrię dachu, dzięki czemu każdy pokój jest wygodny oraz dobrze doświetlony. Projekt ciekawego domu jednorodzinnego - Dom Marzeń A0202

Pomieszczenia na poddaszu zostały wkomponowane w geometrię dachu, dzięki czemu każdy pokój jest wygodny oraz dobrze doświetlony.

Została jeszcze kondygnacja podziemna, która chociaż wygląda jak zwykła piwnica, to wcale nią nie jest! Oprócz garażu oraz pomieszczeń technicznych znajdziemy tutaj również strzelnicę zaprojektowaną na życzenie klienta.

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni

Poziom -1

 • Garaż 39 m2
 • Kotłownia 9,1 m2
 • Pralnia 9,2 m2
 • Strzelnica 9,1 m2
 • Komunikacja 4,2 m2
 • Suma: 70,6 m2

Parter

 • Wiatrołap 6,8 m2
 • Komunikacja 21,5 m2
 • Łazienka 4,1 m2
 • Spiżarnia 3,2 m2
 • Salon 24,8 m2
 • Kuchnia 15,2 m2
 • Jadalnia 14 m2
 • Sypialnia 13,6 m2
 • Garderoba 5,8 m2
 • Suma: 109 m2

Poddasze

 • Antresola 29,6 m2
 • I sypialnia 16,4 m2
 • Garderoba 5,5 m 2
 • Łazienka 7,2 m2
 • II sypialnia 10,8 m2
 • III sypialnia 14,4 m2
 • Suma: 83,9 m2

Razem: 263,5 m2

Z tej perspektywy dobrze widoczny jest spadek terenu działki oraz sposób w jaki został zagospodarowany.

Z tej perspektywy dobrze widoczny jest spadek terenu oraz sposób, w jaki został on zagospodarowany. Takie projekty pokazują, że ukształtowanie działki może korzystnie wpłynąć na efekt końcowy projektu!

Zobacz również inne, podobne projekty:

Pani Dyrektor pozdrawia Was serdecznie i ma nadzieję, że zaspokoiłam Wasze dzienne zapotrzebowanie na inspiracje. Jednak jeżeli jest inaczej to wszystkich spragnionych niezwykłych projektów zapraszam na mojego facebooka oraz instagrama. Do zobaczenia! :)

Chcesz dowiedzieć się jak szybko wybudować dom? Obejrzyj nasz filmik na ten temat!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Projekt ciekawego domu jednorodzinnego - Dom Marzeń A0202, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Takie domy zawsze kojarzą mi się z miejscami w których odbywają się różnego rodzaju kampanie reklamowe, kobiety w zmysłowej bieliźnie, które pozują w jednym z pięknych pokoi :) osobiście wolę mniejsze przestrzenie,a nie ukrywam, że dom robi wrażenie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl