O MNIE

„Architekt o Architekturze”

Nazywam się Agnieszka Puchyr, jestem architektem. Tym „normalnym” od kubatury – budynków ;]

Architektura, to nie tylko moja firma, którą od 13stu lat prowadzę. Architektura to każdy dzień wypełniony poszukiwaniem i odkrywaniem a przede wszystkim zadawaniem właściwych pytań.

Bloga Pani Dyrektor piszę od 2012 roku. Zauważyłam, że rzeczywistość wokół nas zmienia się za pomocą dobrego przykładu – właściwej inspiracji.

Przekonałam się, że dobra inspiracja jest kluczem do uzyskania większej świadomości otoczenia i początkiem tworzenia piękna wokół siebie.

Dzięki doświadczeniom dzieciństwa, studiom i mojej pracy wiem, jak bardzo potrzebna nam jest wrażliwość na jakość naszego otoczenia. To nic, że trudno jest zmienić cały świat ;] Wystarczy krok po kroku zmieniać siebie i swoje najbliższe „na-oko-ło”!


Bio:

Posiadam uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń od 10ciu lat.

Jestem współwłaścicielem biura architektonicznego URBAN PROJECT Sp. z o.o. które swoją siedzibę ma w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 2. Przez dwa lata prowadziłam pracownię PUCHYR Architects w Warszawie przy ul. Lwowskiej 9. Równolegle, od 2009r. współpracuję z pracownią planistyczną PUCHYR architekci -zespołem pracującym nad tematami związanymi z projektowaniem wielkoskalowym – planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, warunkami zabudowy czy ekspertyzami środowiskowymi.

Tu zobaczysz nasze duże projekty

Tu zobaczysz najświeższe domy i rezydencje:

Spacery 3D po naszych projektach oraz nasze porady i wywiady na kanale YouTube który prowadzimy dla Ciebie od 2021 ;]

Wybrane projekty opisane na Blogu, które dla Was zaprojektowaliśmy


Wolisz słuchać? Posłuchaj i pooglądaj o architekturze i projektowaniu!


KontaktChcesz ze mną współpracować? To proste! Prowadzę inwestycje projektowe w całym kraju, projektuję dla Inwestorów zza granicy którzy nie muszą nawet przyjechać do polski by wszystko załatwić ;]


Szukasz projektu innego niż wszystkie? Napisz, do mnie :

  • W sprawach współpracy architektonicznej: kontakt@urbanproject.pl – preferowany kontakt z Sekretariatem w celu umówienia spotkania / rozmowy ze mną.
    UWAGA – Nie adaptujemy projektów typowych – projektujemy wyłącznie indywidualnie.
  • W sprawach współpracy blogowej:  agn@puchyr.pl – kontakt mailowy.

lub zadzwoń tutaj:  +48 17 77 88 662
a jeśli jest zajęte ;] – tutaj:  +48 12 112 16 16

Z uwagi na to, że dziennie przychodzi do nas kilkadziesiąt maili proszę o cierpliwość. Jeśli sprawa jest pilna – Zadzwoń! Sekretariat porozmawia z Tobą, pomoże Ci, podpowie albo umówi na rozmowę/spotkanie bezpośrednio ze mną ;]

Doradztwo techniczneKonsultacje techniczne –  godzinna rozmowa ze mną online na dowolny temat projektowy, okołoprojektowy, designu, funkcji czy procedur to wartość 500zł brutto. Podczas takiej rozmowy sprawdzimy warunki na działce, poprawność Twoich założeń projektowych czy zasadność planów. Nie jesteś pewien co powinieneś zrobić? Sekretariat umówi Cię na spotkanie ze mną.

Nie marnuj czasu! Dowiedz się od razu jak przygotować się na spotkanie z Architektem!

ProjektyJeśli podoba Ci się to, o czym pisze, zgadzasz się ze mną w kwestiach estetycznych i praktycznych, jeśli jesteś w przededniu podjęcia Inwestycji swojego życia możesz współpracować ze mną i moim biurem. Prowadzimy proces inwestycyjny KOMPLEKSOWO – od A-Z czyli od Twojego pomysłu, przez przygotowanie Inwestycji (np zdobycie w Twoim imieniu Warunków Zabudowy dla budynku który dalej dla Ciebie zaprojektujemy), projekt koncepcji obiektu Twoich marzeń, po projekt wielobranżowy i administrację Dokumentacji aż do uzyskania Pozwolenia na Budowę. Z nami żadne procedury nie są straszne a etap koncepcji to prawdziwa przygoda.

Dla Inwestorów :

  • Biuro w Rzeszowie – ul. Zamkowa 2/5 
    • Biuro w Rzeszowie pracuje od poniedziałku do piątku od 8:00 – 16:00. Jeśli potrzebujesz umówić się ze mną osobiście, proszę o wcześniejszy kontakt z biurem. Preferuję spotkania w biurze gdyż mam tam dostęp do wszystkich kiedykolwiek zrealizowanych tematów projektowych.
  • Warszawa i Kraków
    • Umawiamy się z min. 14sto dniowym wyprzedzeniem.
  • Spotkania na działce Inwestora
    • Umawiamy się z min. 30sto dniowym wyprzedzeniem.

PIERWSZE SPOTKANIE

WIZJE w TERENIE: Obsługujemy Inwestycje w całej Polsce, na życzenie jeździmy na wizje lokalne na działkę Inwestora, nadzory autorskie czy stawiamy się w Sądzie.
Wartość takiego spotkania to 3000zł netto

TERMINY i WYCENY: Tematy współpracy projektowej przesłane drogą mailową wyceniam od 7-14 dni roboczych po przesłaniu materiałów oraz/i rozmowie czy spotkaniu. Spotkanie w biurze trwa ok 3h a spotkanie w terenie min. 3-5h i jest wyceniane jako usługa doradztwa technicznego. Spotkanie nie obliguje do dalszej współpracy.

SPOTKANIA WIRTUALNE: Szybko i wygodnie spotkać się na Skype. Współpracują z nami chętnie Inwestorzy zza granicy – załatwiamy wszystkie formalności w ich imieniu a koncepcje projektowe omawiamy używając wirtualnego pulpitu. (Spotkania po podpisaniu umowy wliczone w cenę projektu, spotkania bez kontynuacji współpracy to doradztwo techniczne i warte jest 500zł brutto).

Wykształcenie
  • W marcu 2020r. ukończyłam studia podyplomowe Szacowanie Nieruchomości w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
  • W marcu 2014r. ukończyłam podyplomowe Studium Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej.
    Temat pracy: „Reindustrializacja form przemysłu wielkoskalowego na przykładzie miasta Sanoka w dobie pokolenia informacyjnego”.
    Promotor: dr. hab. inż. Andrzej Zalewski profesor nadzwyczajny.
  • W 2010r. ukończyłam Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej kierunek Architektura i Urbanistyka. – Dyplom w Katedrze Architektury Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych. Temat projektu dyplomowego: Opera w Przemyślu.
    Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Krzysztof Lenartowicz profesor nadzwyczajny.
  • W 2009r. studiowałam w  USA na University of Tennessee w Knoxville – College of Architecture & Design.
    Studio: Prof. Scott Wall, Project: Chattanooga Metal Casting Factory

PasjeOd 1994 roku związana jestem z muzyką, gram na fortepianie, śpiewam, w czasie studiów uczęszczałam do Krakowskiego Konserwatorium im. Witolda Lutosławskiego w klasie wokalistyki klasycznej a jako nastolatka chodziłam do Szkoły Muzycznej i uczyłam się w klasie fortepianu.

Kocham czytać, jeździć konno, rysować, robić zdjęcia, pisać Panią Dyrektor i nagrywać YouTuby ;]

MOJE MOTTO?

!ZAINSPIRUJ SIĘ! ;]

DziałaniaProwadzę grupę Architektura Wydarzenia Konkursy na Fb.

Polityka prywatności, praw autorskich i cookie w zakładce MEDIA.

O INICJATYWACH w których biorę udział, które planuję, o statystykach bloga, publikacjach czy współpracach poczytasz w zakładce MEDIA>MEDIA/PRASA ;] 

70 Comments

  1. witam

    Jestem zainteresowany projektem indywidualnym domu jednorodzinnego w technologii szkieletowej
    około 180 m2 plus przebudowa starej „komórki” około 34 m2. Dom w stylu skandynawskim, mamy pomysły i koncepcje roplanowania działki, komórka stanowi element krajobrazu, na działce starodrzew
    Mieszkam w Warszawie ale inwestycja byłaby w Skierniewicach, powierzchnia działki 1155 m2
    Bardzo podobaja mi się Pani koncepcje, podejscie. Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam,

  2. Proszę o poradę, rozpoczynam etap wyboru projektu indywidualnego domu, chciał bym aby dom był energooszczędny lub nawet pasywny, zależy mi na wykorzystaniu naturalnego nasłonecznienia domu, czy warto rozpatrywać takie aspekty jak wielkość podcieni tak aby w okresie letnim gdy słońce jest wysoko podcienie ograniczały nagrzewanie się pomieszczeń a w zimę gdy słońce wędruje nisko nad horyzontem promienie ogrzewały i oświetlały pomieszczenia ?
    Na co zwrócić uwagę przy określeniu założeń do projektu takiego domu ?

    1. Hmm.. a czy nie chciał Pan napisać, że jest Pan przed wyborem architekta? Jeśli jest Pan już z architektem który projektuje Panu dom indywidualny, on o wszystkim opowie Panu.
      Przy projektowaniu indywidualnym jest tak wiele aspektów, że nie sposób ich streścić w jednym komentarzu.
      Energooszczędnym domem jest niemal każdy budowany z b. dobrego materiału i izolacji z przegrodami o wysokich parametrach i wentylacją mechaniczną+rekuperacją+pompą ciepła i ew. z dodanymi technologiami.
      Pasywny to niemal zawsze stodoła i najważniejsze jest usytuowanie względem stron świata. Podobno na razie jeszcze nie opłacalny w budowie ze względu na stosunek kosztu pierwotnego do stopy zwrotu.
      Z pewnością, kiedy wybierze Pan już architekta on wszystko Panu opowie. Zaprojektowane już przez wybranego architekta podcienia można zbadać w programach liczących nasłonecznienie / przesłanianie i jeśli tylko Pana architekt wykonuje takie, zrobi to i będzie miał Pan temat zbadany naukowo.

  3. przeczytałem Pani komentarz i mam dezinformacje, pisze Pani że zawsze można zmienić MPZP. Chciałme doistniejącego domu dobudować z boku budynek gdyż nadbudowy (a dokładnie zmiana dachu płaskiego na dwuspadowy z adaptacją poddasza) nie mogę zrobić bo mam obecnie h=7m a w planie jest max. 9m. Odpuściłem postanowiłem dobudować z tyłu + czesciowo z boku. Zaprojektowalem sobie fajny dom 2-bryłowy z płaskim dachem a teraz czytam że nawet taka dobódówka musi spełniać ustalenia planu i ma mieć dach dwuspadowy 37-45st . Paranoja … Jak to bedzie wyglądać połaczenie domu plaskiego z dobudóka z dachem dwuspadowym. Pani inspektor w architekturze w starostwie rozumie ale rozkada rece bo gmina taki zapis dała w planie. Jedynie co mi doradza że może plan sie kiedyś zmieni ale kiedy i w jakim zakresie to się musze w gminie dowiadywać . Nie ma żadnego organu do którego się można odwolać żeby chociaż zgodę dali na płaski dach na tej dobudowie ? w jaki sposób moge zmienic MPZP skoro takiej możliowści ponoć nie ma ?

    1. Dzień dobry, Tak MPZP można zmienić a jeśli jest niespójne ze Studium uwarunkować to trzeba zmienić oba dokumenty. można zrobić to jeśli na finansowanie zewnętrzne zgodzi się Gmina lub sfinansuje to sama.
      Plan Miejscowy to prawo miejscowe i nie ma organu do którego można się odwołać. Nie można zaprojektować niczego niezgodnie z planem. Nie ma odstępstwa od planu.
      Zmiana planu na 1 działkę jest nieopłacalna tym bardziej razem ze zmianą studium
      Jeśli Wójt Gminy nie zgadza się na finansowanie zewnętrzne zmiany Planu i Studium, nie ma opcji zmiany. Koszt zmiany Planu i Studium dla jednej działki to ok 20-30tys złotych i czas trwania to 1rok+1 rok (to najkrótszy możliwy termin) Wg mnie nie jest to opłacalne dla 1 działki. Jeśli Pana architekt nie zajmuje się urbanistyką czyli np, zmianami Planów to nie pomoże Panu w rozwiązaniu tej sytuacji.

  4. Proszę uprzejmie o komentarz do następującego stanu faktycznego i podpowiedzi:
    Mieszkam na 1 piętrze w narożnym mieszkaniu w bloku, wyposażonym w balkon od strony północno-zachodniej. Od strony tego narożnika powstaje budynek jednorodzinny; jest na etapie zbrojenia fundamentu. (Decyzja o pozw. na budowę wg stanu prawnego 2017 r.). Nie znam ani projektu, ani żadnych uzgodnień z władzami Spółdzielni reprezentującej moje prawa właścicielskie do mieszkania. Nie wiem jakie będą jego wymiary i zakres oddziaływania na mieszkania szczytowe usytuowane na parterze i 1 p. w moim bloku, ale chciałbym wcześniej wiedzieć, czy inwestor ma prawo ograniczyć dopływ bezpośredni światła słonecznego na balkon i okno balkonowe, w sytuacji, gdy jedno z okien w mieszkaniu ma na razie wymagane 3-godzinne nasłonecznienie dzienne i jak ten stan wlaściwie opisać i ocenić. Jakie również i w którym momencie powinienem podjąć działania interwencyjne i do kogo skierowane: do władz Spółdzielni czy Inwestora, jeśli okaże się w efekcie, że powstający budynek skutecznie ograniczy bezpośrednie nasłonecznienie balkonu ( i tak już mocno ograniczone z uwagi na jego usytuowanie).

  5. Dzień dobry. Czytałam ostatnio u pani artykuł o pierwszej wizycie u architekta. Chciałabym spytać czy jest jakieś miejsce gdzie można się dowiedzieć czegoś o polecanym architekcie? Bo mam namiar na jednego z pewnej firmy budowlanej ale nie widzę o nim żadnych informacji w internecie co mnie dość mocno odstrasza już na wstępie. Zastanawiam się skąd czerpać informacje czy dany architekt jest sensowny ? Trochę głupio spytać na dzień dobry: a czy Pan faktycznie jest architektem? :P

    1. Pani Marto, myślę że to absolutnie nie jest bez sensu, gdyż spotkałam wielu ludzi którzy nie posiadają uprawnień a projektują i pytanie jest na miejscu.
      Pod tym linkiem sprawdzi Pani, czy osoba z którą rozmawia Pani jest architektem posiadającym uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej –> https://extranet.iarp.pl/lista/
      Na pozostałe pytania odpowiedziałam Pani na FanPage PD. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

    1. Pani Magdo, na blogu jest 10GB zdjęć, bez linka nie mam pojęcia o jakie poduszki chodzi ;] Dodatkowo raczej inspirujemy niż sprzedajemy więc na 99,9% nie będę widzieć skąd pochodzą.

  6. Dzien dobry
    Fantastyczna strona,gratuluje oby więcej takich miejsc, nie wiedziałam ze takie piękne rzeczy istnieją na świecie. Sama jestem na etapie wyboru projektu domu parterowego bez garażu, w naszych polskich typowych projektach parterowych, garaż jest jest pierwszy ;-( , a gdzie piękne wejscie i miejsce na popołudniową kawkę. Prosiła bym bardzo o artykuł, o domach parterowych.

    Dziękuje bardzo, pozdrawiam i życzę owocnego roku.

    P.S. Jestem z okolic Iłży i u nas nie ma pracowni z pierwszego zdarzenia, w związku z tym ile by kosztował indywidualny projekt takiego domu.

  7. Witam. Mam ogromną prośbę. Wiem, że wątek o którym napiszę był już dawno temu, (chodzi mi o płytki do łazienki z paradyża), otóż mam dokładnie takie same płytki w łazience. Po niespełna 5 latach przyszedł moment, kiedy chciałabym zrobić niewielki remont w łazience a mianowicie wymienić ogromną wannę na mniejszą. Jak się okazało, (a o czym kompletnie zapomniałam) pod wanną i z boku na ściance za wanną nie miałam przyklejonych płytek :( teraz oczywiście chcąc mieć mniejszą wannę, muszę to zrobić, ale nigdzie już nie ma tych płytek :( :( Chciałam zapytać czy nie wie pani gdzie mogłabym jeszcze takie płytki dostać? Dokładnie chodzi mi o 6 płytek czarnych i 6 podłogowych. Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam Alicja.

    1. Pani Alicjo – niestety nie pomogę Pani. Nawet jeśli płytki z tej samej (jakiejkolwiek) serii są na rynku często w ramach partii różnią się np odcieniem. Nie praktykuje się dokupowania płytek – zawsze trzeba kupić paczkę więcej każdych i składować na takie ewentualności.
      Sugeruje Pani kupić płytę laminatu (w zależności od łazienki i lokalizacji braków) może z nadrukiem. Uzupełnić o inne płytki obawiałabym się szczególnie, że te płytki są bardzo charakterystyczne i pomyłka w odcieniu jest prawdopodobna.
      Powodzenia!

  8. Dzień dobry. Jesteśmy firmą ze Słupska. Specjalizujemy się w budowie domów (obiektów)z kontenerów morskich. Mamy bogatą tradycje w tej działalności głownie w US. Obecnie chcemy to spożytkować w naszym kraju. Poszukujemy odważnych architektów do stałej współpracy, takich, którzy wspólnie z nami chcieliby przełamywać stereotypy. Jak wywnioskowałem z bloga, Pani pracownia do takich należy. http://www.flexiboxes.com – a ja nazywam się Marek Bogusławski i jestem dyrektorem tej firmy na PL. Miło by nam było pozyskać Państwa do współpracy.

    1. Pani Mariolu – myślę, że jest to indywidualne zamówienie. Łatwo je wykonać – potrzeba stolarza drewnianego, gąbki i odpowiedniego obicia tapicerskiego. Trzeba znaleźć fachowca do wykonania i rozrysować mu szkic tego lub pokazać zdjęcie ;]

      1. Serdecznie dziekuje za informacje. Z dobrym stolarzem nie bedzie problemu?
        Pozdrawiam
        Ps. Przy okazji chcialabym przekazac komplementy za super strone z tak wieloma ciekawymi pomyslami??

  9. Witam, bardzo podobają mi się Pani inspiracje z zielenią we wnętrzu. Szczególnie z zielenią w posadzce. Czy to są jakieś rozwiązania systemowe czy może podobne do zielonych dachów? Nie mogę znaleźć żadnych rozwiązań technicznych..Pozdrawiam

  10. Dzień dobry. Poszukując informacji dotyczących analizy nasłonecznienia, trafiłam na Pani stronę i wiele rysunków z nią związanych. Jestem początkującym architektem, wdrażam się małymi kroczkami w „życie architekta”. Chciałabym się zapytać w jakim programie zostały zrobione owe analizy? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc. Głównie potrzebuję tej informacji do pracy dyplomowej, gdyż potrzebuję wykonać taką analizę.
    Raz jeszcze dziękuję :)

      1. Dziękuję ślicznie za informację, jak również za życzenia powodzenia :) – przyda się i to, i to :).

  11. Bardzo lubię Pani blog. Czytuję od niedawna, ponieważ planujemy z mężem budowę domu. Problem w tym , że należę do tych, którzy sami muszą zrobić sobie idealny dom a potem idą zweryfikować pomysły z architektem. Wiem dokładnie, że chcemy mieć urządzony dom w stylu hamptons niestety nie znajduję projektów, które by do tego stylu nawiązywały. Proszę o pomoc. Dom ok. 130-140m2.

  12. Szanowna Pani,
    natknęłam się na Pani stronę całkiem przypadkowo szukając jakiejś fajnej formy architektonicznej i trafiłam na kogoś takiego jak Pani. To fajnie pocżuć, że ktoś inny też kocha te piękne budynki z duszą. Z wielką przyjemnością oprowadzę Panią po Stella Maris, gdyż jest to poniekąd prawdziwa gwiazda morza- oczywiście jeśli zna się historie tego budynku. Na marginesie Bałtyk i Stella Maris były własnością jednego właściciela, który wkładał ogromne serce w oba budynki, co jeszcze dziś można odczuć. Wielu ciekawych architektów, ludzi sztuki oraz przemysłu było w latach 1905-1938 stałymi gośćmi w tych budynkach.

    Droga Pani, strona którą Pani prowadzi jest b. interesujaca!!!

    Serdecznie pozdrawiam
    Ewa

    1. Szanowna Pani Ewo – dziękuję za przemiłe słowa! Bardzo chętnie odwiedzę Stellę Maris – jestem niemal co roku o tej samej porze w Międzyzdrojach ;] Jestem niezwykle ciekawa, jaka jest w środku. W temacie budynków opuszczonych – wiem, że gdzieś czaka na mnie zabytek do uratowania. Kupię go, wyremontuję i dam drugie życie. Takie wyzwania są niesamowite i z pewnością niezwykle satysfakcjonujące.
      Pozdrawiam serdecznie i pozostańmy w kontakcie.
      Agn. P.

      1. Witam Pani Agnieszko,
        dziękuje za odpowiedź. To prawda, ten objekt jest cały czas ogromnym wyzwaniem ale też ogromną radością, fascynacją i oczywiście historią!
        Jego aura, to jeden wielki skarb, który jednakże trzeba było na nowo „obudzić” aby to miejsce stało się dla wielu wielu ludzi ” drugim domem „.

        Serdecznie pozdrawiam i zapraszam!
        Ewa

  13. Witam
    w jednym z artykułów przedstawiła Pani lampę z turkusowym oczkiem. Chciałam się dowiedzieć, gdzie można taka lampę kupić?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  14. witam

    Jestem zainteresowany projektem indywidualnym domu jednorodzinnego
    około 160 m2 plus garaz około 38 m2. Dom w stylu nowoczesnym, dach płaski raczej parterowy.
    Kwota na realizacje całkowitej nieruchomości to około 450 000 brutto.
    Mieszkam w okolicach Rzeszowa(działka inwestycyjna około 35 km od Rzeszowa- Tułkowice , 1,5 ha).
    Bardzo chciałby sie spotkać i porozmawiać na ten temat.

    Pozdrawiam Serdecznie

    1. Witam Pana,
      odpiszę na maila zarejestrowanego na WP a jeśli nie jest on używanym mailem, proszę o kontakt na agn[at]puchyr.pl lub na tel. biurowy – 17 77 88 662.
      Do biura zapraszamy od poniedziałku do piątku od 12 – 22. Proszę o kontakt wcześniej – często jestem w terenie i możemy się rozminąć.

      Pozdrawiam również i zapraszam,
      Agn. Puchyr

  15. Szukając projektów domów w stylu anglosaskim trafiłem na Pani bloga. Mam koncepcję projektu niedużego domku i właśnie chciałbym ją ubrać w styl amerykański lub brytyjski ponieważ gotowe projekty z tych krajów przeważnie umieszczają salon od frontu co jednak mi nie odpowiada. Poszukuje architekta, który interesuje sie tematem i wiedziałby jak to zrobić. Czy może Pani zajęłaby się takim projektem?

    1. Witam ;] Ostatnio domów amerykańskich wyprodukowaliśmy tyle, że możnaby zrobić całe osiedle :D Proszę napisać maila i przesłać w nim materiały które Pan posiada: agn[at]puchyr.pl
      Pozdrawiam!

  16. Witam,
    Super miejscówka! Gratuluję!

    Szukam na blogu wpisu o idealnym pierwszym spotkaniu z inwestorem ;) (jeśli gdzieś już się pojawił, to proszę o linka) Jak mam się przygotować? Szkice, zdjęcia, inspiracje? Co powinnam już wiedzieć zanim umówię się z architektem? Czy architekci wolą inwestorów z już jasno określoną wizją inwestycji czy preferują 'wolną rękę' ? Czy Pani udziela info sowim inwestorom jak mają się przygotować do pierwszego spotkania?
    Pozdrawiam

    1. A to bardzo dobry temat ;]
      Myślę, że każdy ma trochę inny sposób. Ja mogę napisać o moim stylu spotkania – to świetny pomysł.
      Wkładam to na moje TOP 5 z listy priorytetów!

      Pozdrawiam!

  17. Ja się zgubiłam na tym blogu, ale jest szansa, że się odnajdę. Gratuluję zawodu i pasji. Jak tylko urodzę się jeszcze raz – z pewnością zostanę konkurencją dla Pani, a póki co -tylko podziw mi zostaje z domieszką zazdrości.Architekturę po amatorsku uwielbiam, choć to co w niej mnie za gardło chwyta niekoniecznie ważne jest dla architektów. Dobra architektura umie mówić i opowiadać, a tego mi we współczesnych projektach brakuje.
    Ukłony

    1. Pani Kaligrafia to w dzisiejszym świecie arcydzieło! Byłam u Pani, pooglądałam i zachwyciłam się ;] Jestem zdania, że dzieci przez pierwsze 6 lat szkoły powinny uczyć się KALIGRAFII, ŁACINY i SZTUKI – dzięki temu łatwiej byłoby rozumieć im świat…. Wielkie wyrazy uszanowania.

  18. Pani Joanno od linków:) to ja odpowiem, bo było już „wałkowane” n-razy zanim sie admin wkurzy i zbanuje wątek. W stopce KAŻDEJ strony jest polityka „praw autorskich i cookies” to samo w menu górnym! Prosze sie nie gniewać, wejść i przeczytać, tam są odpowiedzi na wszystkie Pani pytania. Podobnie jak adres do kontaktu jeżeli jest Pani prawowitym autorem którejś z fotografii, ma do niej prawa majątkowe, nie wyraża zgody na publikację lub nie życzy sobie, aby znalazła się w serwisie. W internecie jest wiele kopii tych samych plików. Jeżeli znalazła Pani fotografie, co do której jest Pani pewna, ze nie było zgody na publikację, Po przedstawieniu w/w dokumentów administrator zawsze stara się uzyskać zgodę na publikację jezeli jakimś cudem nie było jej dotychczas, dodać linki do źródła jeżeli zostały podane niewłaściwe, lub na rządanie strony usunąć daną treść. Poza tym do kontaktu w ważnych sprawach, proszę używać adresu email, system komentarzy jest niedoskonały i program antyspamowy, może odrzucić niepotrzebnie pewne treści. Pozdrawiam ciepło:)

    1. Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź :)
      Nie, nie jestem autorką zdjęć umieszczonych w tym blogu ;) Spotkałam się w innych miejscach z opcją podpisu, który odsyła do źródła (?) – tam czasami jest też coś interesującego ;)
      Dziś jestem tu po raz pierwszy, ale myślę, że nie ostatni :)
      Pozdrawiam Autorów :)

      1. Autorkę, autorkę – co by nie było – nie ma tu większej ilości autorów oprócz korektorki – i to też od wielkiego dzwona ;] W tych innych miejscach są linki do linków z linków a na końcu – jeszcze linki – czasem nie jest możliwe dogrzebać się za pierwowzorem lub oryginalnym źródłem bo to niekończąca się opowieść a na końcu i tak nie ma pewności, czy to autor czy też pożyczył.

        1. To by się admini obrazili…. To, że jedna autorka nie znaczy że sztab ludzi nie siedzi i nie czuwa nad tym żeby to wszytko działało jak należny :) heheh

          1. Nie no, admin to najważniejsza fucha – gdyby nie on nie byłoby SERWERA dzięki któremu PD żyje i ma się świetnie – WSZYSCY KOCHAMY ADMINA który btw obchodzi 14.02 imieniny!!!

  19. Witam :)

    Czy mogę się dowiedzieć, gdzie są linki do zamieszczanych jako inspiracje zdjęć?
    Przeglądałam notki o kolorach we wnętrzach i nie zauważyłam…
    Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam :)

    1. Nie roztroję się – powoli ;] coś wrzucam na profil formowy na Fb ale wszystko długo trwa i jak widzisz nawet tam od pół roku nic nie dodałam. Mam poumawianych ludzi na zdjęcia a nie ma czasu – Pani Dyrektor sama się nie napisze ;P Realizacje pojawią się wraz z moimi Vlogami o budowie i procesie inwestycyjnym tj. do czerwca 2014 ;]

    1. Zamierzam napisać o słomowej arche ;] Bardzo fajny temat – moi znajomi mają firmę która buduje takie coś ;] a ten hotel – napiszę o nim w wolnej chwili bo godzien jest uwagi ;]

  20. Hej,świetnie zorganizowana stronka ,podkręciła mnie do zrobienia stronki dla ludzi z różnymi zainteresowaniami i lubiącymi robić coś z niczego ,może pan dyrektor hihihi:)pozdrawiam

  21. Powiem tak:
    – Po pierwsze świetna strona. Wreszcie nie jest to przeklejka artykułów z interii, czy wp.
    A po jej odwiedzalności widać, że kilkaset osób dzienne to docenia. Strona wreszcie jest dla ludzi, nie tylko dla projektantów.
    – Po drugie, jak czytam Pani bio to sie nie dziwie, ze sie udało i zaczynam mieć wrażenie że niewiele w życiu zrobiłem prze trzyciescikilka lat.
    Ja o sobie napisał bym najwyżej to że skończyłem studia, poszedłem do pracy…. za 40 lat zdechł:>
    Szacunek… poważnie!

    1. Po pierwsze – bardzo cieszę się, że Strona podoba się Panu!
      Po drugie – ja uważam, że połowę czasu marnuję i tak więc nie wiem ja to jest z tymi ocenami, z pewnością jest Pan tylko za bardzo krytyczny wobec siebie tak jak i ja…
      Pozdrawiam!

  22. Bardzo dziękuję za miły komplement ;] Ziemianka ta faktycznie jest wyjątkowa i widzę, że czytelnicy bardzo poszukują takich rozwiązań! Mam znajomych, którzy są prekursorami budownictwa ze słomy w PL – planuję o nich napisać, ale do końca roku mam koszmarnie napięty grafik. Wkleję tutaj link do ich strony jak odgrzebię w zakładkach – może akurat oni wybudują Twój dom? (Będę odwiedzać również Twój – państwo Kiyosaki mnie również zainspirowali nie raz!)

  23. Agnieszko, na Twojego bloga trafilam dzieki linkowi na FB panidyrektor.pl/ziemianka-albo-jak-zrobic-wlasny-domek-hobbita-ep-7/ Te ziemianke widzialam juz wielokrotnie na angielskich stronach.
    Poniewaz temat budownictwa naturalnego interesuje mnie praktycznie- planuje powrot na wies i w 2015 roku budowe domu naturalnego- sloma, glina, moze konopie to ciesze sie, ze na swoim blogu poruszasz rozna tematyke. Dzis przejrzalam spora czesc- bede wracac. Gratuluje i dziekuje!
    Beata Suchodlska http://www.ZYCIEwDOBROBYCIE.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button