Pomysł na akwarium we wnętrzu Ep.2z3 Rybki są nie tylko dla kota ;]

WnętrzeWe wnętrzarskich trendach w domowym salonie czy w komercyjnym wnętrzu był już czas na telewizor, kominek i lżejszą wersję jego – biokominek. Teraz obserwuje się czas na naturę i wraz z modą na domowe SPA nadchodzi pora na akwarium. Świat rybek to temat nie do wyczerpania i bardzo wciągający. Przekonali się o tym ludzie lat 80tych. W nowoczesnym wnętrzu pięknie wkomponowane akwarium znaczenie podwyższa jego walory.

akwariu-w-domu-pomysl-na-ciekawe-rozwiazania-rybki-we-wentrzu-projekt-7

Na samym początku pokażę Wam, co zapropoowaliśmy w kwestii akwarium pewnemu inwestorowi ;] Podoba Wam się? Prawdę mówiąc ja, patrac na to wnętrze nabieram sama przemożnej ochoty na akwarium ;]

Zamknięty pomiędzy taflami szkła, podwodny świat akwarium można wspaniale podświetlić. Światło przebijające się przez wodę jest subtelne, migotliwe, bardzo spokojne i przede wszystkim naturalne. Samo w sobie akwarium jest swoistym rozświetleniem przestrzeni wnętrza. Świat żyjący w nim, jako nieustannie zmieniający się, daje iluminację, której nie sposób zastąpić sztucznym oświetleniem.

akwariu-w-domu-pomysl-na-ciekawe-rozwiazania-rybki-we-wentrzu-3

No tak, po,yślicie pewnie, że akwarium to tylko atrybu domu bogatego … NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!

Podwodny światAkwarium we wnętrzu podnosi jego standard szczególnie gdy zaprojektowane jest jako jego element od podstaw. Dzięki dzisiejszej technologii można pokusić się nawet o zastąpienie podwodnym światem elementów posadzki albo elementów sufitu. Z punktu widzenia projektanta, nic nie stoi na przeszkodzie aby taki element dekoracji wnętrza wykonać. Wykorzystanie akwarium i piękna podwodnego świata jako dekoracji nie jest nowym, współczesnym pomysłem.

Przykładem nieziemskiego w swoich rozmiarach i usytuowaniu, jest owiane legendami akwarium zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Miało być ono umieszczone w suficie sali jadalnej i zasilane w świeżą wodę z tryskającego pod basztą źródła wody.

Nie oznacza to, że akwarium w domu wymaga aż tak pompatycznego usytuowania czy tak wiele pracy.
Aby podwodny świat ryb cieszył nasze oczy swoim pięknem przez długi czas, należy zadbać o dobranie kompletu odpowiedniego sprzętu.

Proste rady sprzedawców w sklepach zoologicznych na początek przygody z akwarium zupełnie wystarczą.
Należy:

  1. zakupić rasy rybek mogące przebywać jednocześnie i we własnym towarzystwie i w tej samej temperaturze wody
  2. zaopatrzyć się sprzęt aby podwodny świat funkcjonować mógł bez przeszkód
  3. niekorzystnym jest przesadzać ze sztucznymi elementami wyposażenia akwarium – to niezdrowe dla rybek i wbrew pozorom nie wygląda pięknie we wnętrzu – ani tym dużym ani tym mikrownętrzu.
  4. trzeba pamiętać, że jeśli tylko urządzimy akwarium i będzie ono częścią np. domowego salonu jako pierwsze przyciągnie uwagę gości
akwariu-w-domu-pomysl-na-ciekawe-rozwiazania-rybki-we-wentrzu-2

Bardzo lubię połączenie czerni z zielenią albo błekitem akrariowego podwodnego świata.

Troszkę SzpanuAkwarium w salonie będzie gwoździem programu. Odwiedzający dom z zaciekawieniem przyglądać będą się rybkom, lustrować ich stan i oglądać ich otoczenie. To nie płaski telewizor który mają wszyscy, czy nie kominek, który posiada większość projektujących nowe domy i wnętrza inwestorów. Dzisiaj akwarium to element zupełnie zaskakujący i niesłychanie dekoracyjny. Z pewnością nie ujdzie niczyjej uwadze!

akwariu-w-domu-pomysl-na-ciekawe-rozwiazania-rybki-we-wentrzu-5

Wypasiona wyspa kuchenna z akwarium pod blatem i … dokładną instrukcją otwierania, czyszczenia ;]

Pamiętajcie! Akwarium to nie tylko przedmiot dekorujący wnętrze i dodający mu uroku – to pełne witalności i wigoru życie, wspaniałe hobby, wkręcająca przygoda i dająca satysfakcję nauka. Rybki koją nerwy, uczą dystansu, uspokajają. Bulgocąca od napowietrzania woda produkuje łagodny uspokajający szum, lekkie podświetlenie wody daje iluminację wnętrza nie do powtórzenia. Mieć akwarium i rybki? Same plusy!

PD Architekt pozdrawia firmę TROPICAL która podsunęła wspaniały pomysł na posty o akwariach we wnętrzach!

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.7/10 (7 votes cast)
Pomysł na akwarium we wnętrzu Ep.2z3 Rybki są nie tylko dla kota ;], 8.7 out of 10 based on 7 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl