Jak stosować kolory we wnętrzu – każdym wnętrzu! Wszystko o kolorach – Podsumowanie

KoloryDrodzy Czytelnicy Pani Dyrektor;] Postem Kolory lata – czyli letnie wnętrza w Twoim domu/mieszkaniu Ep.20 – cz.2/2 zakończyliśmy serię o kolorach we wnętrzu. Wydaje mi się, że przez dwa lata odkąd napisałam pierwszego posta na temat koloru zielonego we wnętrzu, przeszliśmy wspólnie przez wszystkie ważniejsze  kolory, które możesz zastosować w aranżacji swojego domu/mieszkania!

Ze względu na to, że seria ’Jak stosować kolory we wnętrzu?’ jest serią dosyć rozbudowaną, dzisiaj chciałam w jednym miejscu zebrać dla Was posty z okresu tych dwóch lat, abyście mieli jeszcze łatwiejszy, szybszy i bardziej intuicyjny dostęp do jednej z Waszych ulubionych serii o projektowaniu wnętrz ;]

JAK STOSOWAĆ KOLORY WE WNĘTRZU – WIELKIE PODSUMOWANIE

Jeszcze raz zatem przypomnijmy sobie po kolei:

  • Jakie kolory możemy we wnętrzu stosować?
  • Jak je ze sobą zestawiać?
  • Jakie dobierać dodatki?
  • Jak łączyć z innymi kolorami?

Dla ułatwienia ;]

W celu wejścia w danego posta kliknijcie w obrazek, który będzie dotyczył danego koloru- w ten sposób szybko przejdziecie do właściwego posta a w nim znajdziecie mnóstwo kolejnych inspiracji jak stosować dany kolor we wnętrzu wraz z przewodnikiem po odpowiednich pomieszczeniach Twojego domu/ mieszkania – kuchnia, jadalnia, sypialnia, salon i łazienka!

1. ZIELONYOd posta o wnętrzu w kolorze zielonym wszystko się zaczęło;];]  Świeże, ożywcze, niestandardowe – sprawdź jak wyglądają wnętrze w kolorze zieleni!

2. CZERWONYkolor bardzo intensywny, we wnętrzu będzie kolorem dominującym. Zobacz wnętrza w kolorze czerwieni, zainspiruj się mocno, gorąco i seksownie!

3. POMARAŃCZOWYKolor we wnętrzu rzadko spotykany i raczej nietypowy a jak bardzo energetyzujący! Zobacz wszystko o pomarańczowym wnętrzu i dodatkach.

4. TURKUSOWYModny rok temu i dwa lata temu, wg mnie nadal zaliczany do odważnych. Świetnie łączy się z fioletem i brązem a sam w sobie jest świeży, intensywny, ożywczy. Takie również będą wnętrza w kolorze turkusu!

5. CZARNYniech nie wydaje Ci się, że czarne wnętrza to te bardzo ponure. Czarny we wnętrzu to idealna baza do połączenia z innym kolorem np. czerwienią czy złotem. Czarny to ulubiony kolor architekta ;P (razem z białym)

6. FIOLETOWYW aranżacji wnętrz w kolorze fioletowym trzeba uważać – łatwo przesadzić i popaść w kicz, a trudno znaleźć na rynku odpowiednie tonacje, nasycenia i odcienie fioletu. Dla chcącego jednak – nic trudnego!

7. SZARYDziś szary bardzo modny „kolor”. Jest chłodny i stonowany, a wnętrza z jego zastosowaniem minimalistyczne, a przez to – piękne!

8. RÓŻOWYKolejny kolor z serii tych bardziej intensywnych. Mocna fuksja czy pudrowy róż? – pamiętaj, że kolor różowy ma szerokie spectrum tonacji;]
9. ŻÓŁTYŻółte wnętrza są bardzo jasne, słoneczne – rozświetlają i ożywiają przestrzeń. Z czym połączyć kolor żółty we wnętrzu? Sprawdź!

10. BRĄZOWYCiepłe, przytulne, przyjemne wnętrza. Wnętrza w kolorach brązu to głownie wnętrza z użyciem drewna, ale nie tylko ;];]
11. ZŁOTYDostojne, pełne przepychu, niespotykane – takie są wnętrza w kolorach złota. Ten kolor najlepiej komponuje się z czernią – sprawdź jak wygląda takie połączenie.

12. BIAŁYChłodne, spokojne wnętrza w kolorze białym to jeden ze współczesnych trendów projektowania przestrzeni wewnątrz domu.

14. GRANATOWYeleganckie, ponadczasowe, klasyczne- takie są wnętrza w kolorze granatu.

15. NIEBIESKINiebieski kolor we wnętrzu ciekawie wypada w połączeniu z białym – czysto, świeżo, chłodno…

17. BEŻOWYKolor dla każdego i dla nikogo. Sam w sobie jest nudny, niewymagający, bez charakteru. Stanowić może jednak bazę do wprowadzenia ciekawych dodatków;]
KoniecTak właśnie wyglądała nasza seria 'Jak stosować kolory we wnętrzu?’. Mam nadzieję, że była dla Was równie inspirująca co pomocna, i kilkoro z Was po przeczytaniu jednego z postów odważyło się zmienić swoją przestrzeń zgodnie ze swoimi upodobaniami, potrzebami i upodobaniami;] jeżeli nie – macie jeszcze okazję! Kolory we wnętrzu to aspekt często pomijany w aranżacji mieszkania – czas to zmienić!

Projektując swój dom czy mieszkanie masz okazję wybrać i zaaranżować przestrzeń jedyną, niepowtarzalną, nietypową – TAKĄ JAKĄ CHCESZ! A aranżujesz ją taką jak wszędzie… czyli nijaką… Mam nadzieję, że po lekturze serii ’Kolory we wnętrzu’ u Pani Dyrektor sytuacja ta ulegnie poprawie ;]

Przygotowuję dla Was jeszcze mini dodatek z tej serii – stali czytelnicy pewnie wiedzą o co chodzi, nowi – śledząc Panią Dyrektor pewnie wkrótce się dowiedzą ;];] Czekajcie na jeszcze jednego posta KOLORY WE WNĘTRZU – już niedługo u Pani Dyrektor;]

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Jak stosować kolory we wnętrzu - każdym wnętrzu! Wszystko o kolorach - Podsumowanie, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl