Nowoczesny dom…Czym jest i czym nie jest wg Pani Dyrektor juz wiecie z poprzedniego posta. Możecie też zasięgnąć inspiracji z całego epizodu “Pomysł na nowoczesny dom”. Ciężko się zdecydować na tego typu domy, gdzie w powszechnie dostępnych czasopismach promuje się szablonowe rozwiązania, domy o zwartych bryłach – bo tak łatwiej zbudować wykonawcy, nowoczesne, które nowoczesnymi były kilka lat temu, typowe , bo przecież co powiedzą sąsiedzi.
Można wymieniać w nieskończoność i szukać przeciwwskazań, ale przecież CHCIEĆ TO MÓC, a takie domy nie mogą pozostać jedynie w naszych marzeniach. Kompromis w przypadku takiego efektu będzie niezbędny, bo coś kosztem czegoś. Ale czyż nie warto dla takiego efektu?:)
Oto kolejne przykłady i pomysły na nowczesny dom marzeń;]
Dom zbudowany w 2013 roku w Singapurze zaprojektowany przez biuro A-DLAB
Casa Vista Clara – minimalizm, harmonia kolorystyczna, beton + drewno + szkło
Cloudy Bay – Tonkin Zulaikha Greer Architects, Paul Rolfe Architects
Połączenie paneli elewacyjnych i drewnianych tworzy przyjemne w odbiorze połączenie i ociepla bryłę.
Beach House projektu Longhi Architects
Blast Architetti
A może jasny tynk i ciemna oprawa okien..? – pisząc jasny, czyli biały lub odcienie szarości. Nie żółty :P
Przeszklone ściany obramowane stropami, rozbudowane tarasy, stropodach , integracja wnętrza z zewnętrzem i widoczna konstrukcja bryły.
Terra House
MarzeniaMARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ! Przy planowaniu swojego wymarzonego domu najważniejszym jest, abyinwestor zastanowił się czego chce. (W sumie, powiedzieć można to o każdym, nawet najmniejszym domu).
Dlaczego więc tyle inspiracji możesz znaleźć na Pani Dyrektor?
Dlatego aby widzieć więcej, zdecydować i mieć z czego wybierać, nieć czym się inspirować ;]
Co jeszcze jest ważne? Zajrzyj tutaj i posłuchaj dobrych rad PD odnośnie projektowania domu marzeń.
Przeszklenia przenikające przez salon, jako głowna przestrzeń w domu
Prostopadłościenne formy funkcjonalnie odróżnione materiałami, duzymi panelami elewacyjnymi i ciemnym drewnem. Forma wyniesiona wertykalnie dzięki pionowym podziałom okiennym- Fitzroy Park House
Może asymetria na wejście? :) Propozycja Daniela Libeskinda
Bryła wtopiona w grunt, rozszczepiona i przeszklona, kryta zielonym dachem. Nietypowa wersja domu “underground”
I ostatnia inspiracja. Wysoka sciana z paneli aluminiowych urozmaicona punktowo rozstawionymi otworami okiennymi oraz ciekawie zaakcentowane wejście domu.
PD Pozdrawia Was ciepłą jesienią prosto z biura w Rzeszowie ;]
Architekt o Architekturze
"Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście.
Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
Zwarte bryły to taka smutna pamiątka po latach 70., kiedy nie ocieplało się budynków, a tak najłatwiej było zachować ciepło. Czasy się zmieniły, a ludzie już niekoniecznie. Dobrze, że u Pani Dyrektor mogę oglądać to, czego brakuje mi w polskim krajobrazie :)
Zwarte bryły to taka smutna pamiątka po latach 70., kiedy nie ocieplało się budynków, a tak najłatwiej było zachować ciepło. Czasy się zmieniły, a ludzie już niekoniecznie. Dobrze, że u Pani Dyrektor mogę oglądać to, czego brakuje mi w polskim krajobrazie :)
Piękne domy! Najbardziej podoba mi się Terra House. Ale wszystkie są piękne. Niestety, mogę tylko o takich pomarzyć ;)