Witajcie! Jeśli śledzicie bloga Pani Dyrektor na bieżąco mogliście zauważyć, że od kilku tygodni króluje tu stylistyka amerykańska. Wielkie powierzchnie, werandy, horyzontalne układy. To wszystko wspaniałe zabiegi, jednak wiem, że wielu z Was marzy o małym domku ukrytym wśród drzew. :] Dlatego też, dzisiaj przedstawię Wam projekt małego domu z naprawdę wyjątkowym charakterem!
[divider]Indywidualny projekt małego domu z wyjątkowym charakterem - Dom Marzeń A0281
[divider][divider]Co tak wyjątkowego jest w tym projekcie, że zyskał miano domu z charakterem? Myślę, że złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim dbałość o detale. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej wersji dużą uwagę poświęcono materiałom. Szczególnie elementy balustrad, których jest tutaj mnóstwo, zostały dobrze przemyślane tworząc dwa całkowicie odmienne efekty w kompozycji budynku. Drewniane tralki ułożone pod kątem odnoszą się do tradycyjnej architektury i kojarzą się z sielanką i spokojem. Natomiast szkło zastosowane w drugiej wersji dodaje całości nowoczesnego sznytu. Poza tym ponadczasowe połączenie drewna i kamienia doskonale sprawdza się w każdym z wariantów.
Po drugie lokalizacja. Jeśli nie jest to pierwszy Dom Marzeń, o którym czytacie na moim blogu, wiecie jak często są to budynki położone na skarpach, zboczach i wzgórzach. Z czego to wynika? Projektujemy jedynie domy indywidualne, to znaczy w 100% niepowtarzalne i dostosowane idealnie pod potrzeby inwestorów oraz wymagania jakie stawia przed nami konkretna działka. Jesteśmy zwolennikami wykorzystywania naturalnych nierówności terenu i jak sami możecie zauważyć - daje to zniewalające efekty. :]
[divider]Zobacz wyjątkowy projekt małego domu z charakterem - w dwóch wariantach!
[divider]Po trzecie - wnętrze. Mimo 200 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, domownicy mają do dyspozycji wszelkie potrzebne pomieszczenia. Każde z nich pozostaje przytulne, ale jednocześnie wygodne i dobrze doświetlone. Do budynku wchodzimy z poziomu parteru przechodząc przez werandę, która wystaje poza obrys budynku. Większą część tej kondygnacji stanowi otwarta strefa dzienna z klatką schodową i przepięknym widokiem na okolicę. Oprócz tego znajdziemy tu pokój do pracy oraz pomieszczenia pomocnicze. Natomiast poddasze to przestrzeń prywatna domowników z sypialniami i łazienkami. Szczególnie warta uwagi jest sypialnia i łazienka rodziców. Pomieszczenia te usytuowane są przy całkowicie przeszklonej ścianie szczytowej i mają swój niezależny balkon wkomponowany w budynek. Wyobrażacie sobie budzić się rano i patrzeć na spowitą mgłą dolinę i zalesione wzgórza za nią? Ahhh cudownie! :]
W drugiej wersji tego projektu, do dyspozycji mamy również kondygnację podziemną. Jednak daleko jej do zwykłej piwnicy. ;] Znajdziemy tu bowiem saunę i siłownię z widokiem na ogród, o którym również warto wspomnieć. W istniejące nierówności terenu wpisano schody łączące się także z okalającą budynek werandą. Dzięki temu budynek i natura tworzą jedną całość spójnie wkomponowującą się w otoczenie.
[divider][box type="note" align="aligncenter" ]
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni
Poziom -1:
- Wiatrołap 5,1 m2
- Korytarz 10,9 m2
- Sauna 14,2 m2
- Łazienka 5,5 m2
- Siłownia 28,2 m2
- Suma: 63,9 m2
Poziom 0:
- Wiatrołap 6,4 m2
- Korytarz 6,8 m2
- Strefa dzienna 37,4 m2
- Łazienka 4,9 m2
- Kotłownia 10,7 m2
- Pokój do pracy 10,2 m2
- Suma: 76,4 m2
Poziom 1+:
- Korytarz 8 m2
- I sypialnia 21,7 m2
- II sypialnia 15,1 m2
- III sypialnia 8,2 m2
- I łazienka 2,2 m2
- II łazienka 5,2 m2
- Suma: 60,4 m2
Razem: 200,7 m2
[/box]
[divider]Zobacz także inne podobne projekty:
- Mały dom na małą działkę, projekt indywidualny.
- Wymarzony dom o niezwykle sielskim charakterze.
- Piękny projekt domu o małej powierzchni zabudowy.
- Projekt tradycyjnego domu w nowoczesnym stylu.
Pani Dyrektor pozdrawia Was serdecznie, gdy styczniowa pogoda za oknem zaczyna przypominać wiosnę. :D A już niedługo kolejne domy marzeń i inne tematy ze świata architektury i designu. Śledźcie więc nas nie tyko tutaj, ale również na naszym facebooku i instagramie. Do zobaczenia!